Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techbedrijven nemen AEX op sleeptouw

Techbedrijven nemen AEX op sleeptouw

AMSTERDAM (ANP) - Techbedrijven hadden donderdag de wind mee op de Amsterdamse beurs. Onder meer chipmachinemaker ASML, dat verschillende adviesverhogingen kreeg van analisten stond in de kopgroep. Beleggers verwerkten verder het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) en een trits aan bedrijfscijfers.

Behalve ASML, dat 2 procent hoger werd gezet, deden ook betalingsdienstverlener Adyen (plus 2,8 procent) en chipbedrijf ASMI (plus 1,2 procent) het goed op het Damrak. Grootste daler was verfmaker AkzoNobel met een min van 2,1 procent.

RELX won 0,6 procent na een handelsupdate. De dataleverancier bleef bij zijn vakbeursdivisie last houden van de coronacrisis, maar de overige divisies zijn het jaar wel goed begonnen.

AEX-index

De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,5 procent in de plus op 712,94 punten. De MidKap won 0,4 procent tot 1033,23 punten. De graadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot bijna 1 procent.

Fugro kwam ook met cijfers en die vielen niet goed bij beleggers. De bodemonderzoeker leverde 3,1 procent in. Fugro heeft nog altijd veel last van de pandemie en de gevolgen daarvan op de olie- en gasmarkt. Ook Basic-Fit (min 1,2 procent) had het zwaar, vooral vanwege lockdownmaatregelen waardoor sportscholen in veel Europese landen gesloten moeten blijven. PostNL (min 5,2 procent) noteerde ex dividend.

CM.com

Bij de kleine bedrijven was CM.com de grote winnaar met een plus van rond de 8 procent. Het bedrijf, vooral bekend van cloudsoftware waarmee bedrijven via allerlei chatapps met hun klanten kunnen communiceren, won een aanbesteding om betaalbedrijven aan de Nederlandse overheid te gaan leveren.

Internationaal gezien viel Credit Suisse (min 2,1 procent) op. Die bank moet ruim 500 miljoen euro afschrijven vanwege het debacle rond investeringsfonds Archegos. Dat nam te veel risico met geleend geld en Credit Suisse kan nu een deel daarvan niet meer terugkrijgen. Nestlé won 2,9 procent. Het Zwitserse levensmiddelenconcern profiteerde in het eerste kwartaal van de sterke vraag naar zijn koffieproducten Nespresso en Nescafé vanwege het vele thuiswerken door de pandemie.

De euro stond op 1,2018 dollar, tegen 1,2038 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,2 procent in prijs tot 61,45 dollar. Brentolie werd ook 0,2 procent duurder 65,45 dollar per vat.

Meer uit Financieel

India grijpt weer in bij IndiGo na grote vluchtuitval

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart grijpt harder in bij de geplaagde luchtvaartmaatschappij IndiGo, die onder leiding staat van de Nederlandse topman Pieter Elbers. De luchtvaartautoriteit heeft eigen personeel ingezet op het hoofdkantoor van IndiGo om de dagelijkse operatie en het herstel van de maatschappij na de massale vluchtuitval te volgen.

6 minuten geleden
Wingtech nodigt beheerders chipmaker Nexperia uit in China

NIJMEGEN (ANP) - De door de rechter aangestelde beheerders van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia zijn uitgenodigd in Beijing voor een gesprek met het Chinese moederbedrijf Wingtech. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.

1 uur geleden
ANVR: vakantieboekingen naar VS trekken laatste maanden weer aan

LEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben tot en met oktober van dit jaar 5 procent minder vakanties naar de Verenigde Staten geboekt, meldt reisbranchevereniging ANVR. In september en oktober is echter een omslag te zien, de boekingen liggen in deze maanden juist "substantieel hoger" dan vorig jaar.

1 uur geleden
EY verwacht meer Europese beursgangen volgend jaar

FRANKFURT (ANP/DPA) - Meer bedrijven in Europa kunnen volgend jaar een gang naar de aandelenbeurs maken na de daling van het aantal Europese beursgangen dit jaar. Dat verwacht advies- en accountancybureau EY. Mede door de verminderde handelsspanningen zouden bedrijven meer vertrouwen hebben om de sprong naar de aandelenmarkt te wagen.

1 uur geleden
Brussel wil snellere vergunningen voor elektriciteitsprojecten

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat elektriciteitsnetwerken van lidstaten beter op elkaar aansluiten. Vergunningen voor elektriciteitsprojecten moeten makkelijker worden verleend, staat in een plan van de Europese Commissie. Daarmee hoopt de Commissie op meer ruimte op elektriciteitsnetwerken en lagere energieprijzen.

1 uur geleden
TUI boekt meer vakanties tegen hogere prijzen en maakt meer winst

HANNOVER (ANP) - Reisconcern TUI heeft het afgelopen boekjaar dankzij een groei van het aantal vakantiegangers meer winst gemaakt. Ook verwelkomde het Duitse bedrijf meer gasten in de hotels en op de cruises van de eigen merken, wat door hogere prijzen ook meer geld opleverde. TUI verwacht dat de groei de komende maanden aanhoudt, ook de eerste voortekenen voor komende zomer zijn positief.

2 uur geleden
Amazon verdubbelt investering in India in strijd om AI-voorsprong

NEW YORK (ANP/AFP) - Het Amerikaanse techbedrijf Amazon wil zijn investeringen in India bijna verdubbelen, in een wedloop tussen bedrijven om marktaandeel en technologische voorsprong op het gebied van AI. Het internetbedrijf, actief in onlineverkoop, cloudcomputing en digitale diensten, investeert tot 2030 meer dan 35 miljard dollar in zijn activiteiten in India.

2 uur geleden