Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techbedrijven leiden Europese beurzen naar winst

Techbedrijven leiden Europese beurzen naar winst

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag met flinke winst gesloten. Beleggers maakten zich wat minder zorgen om de toenemende inflatie en de mogelijkheid van een renteverhoging nadat de Amerikaanse Federal Reserve de notulen van zijn laatste beleidsvergadering had vrijgegeven. Techbedrijven konden in het bijzonder op belangstelling rekenen en voerden ook in Amsterdam het pak aan.

Betalingsverwerker Adyen was op het Damrak de grote winnaar bij de hoofdfondsen met een plus van ruim 5 procent. Ook chipmachinefabrikant ASML, dat zich achter de Europese ambitie schaarde om een grotere rol te gaan spelen op het gebied van de productie van chips, steeg flink en wel met 2,7 procent. Andere bedrijven als maaltijdbezorger Just Eat Takeaway, techinvesteerder Prosus en chipbedrijven ASMI en Besi stegen tot 2,5 procent.

Aan de andere kant van het spectrum was verlichtingsbedrijf Signify de grootste verliezer met een min van 2,8 procent. De voormalige verlichtingstak van Philips noteerde ex-dividend, wat inhoudt dat beleggers die het aandeel gisteren in handen hadden recht hadden op het dividend over afgelopen jaar, maar beleggers die vandaag stukken kochten niet.

AEX-index

De AEX-index op Beursplein 5 sloot 1,5 procent in de plus op 704,09 punten. De hoofdindex had een dag eerder 1,6 procent ingeleverd. De MidKap steeg 0,3 procent tot 1046,54 punten. De graadmeters in Londen, Frankfurt en Parijs klommen tot 1,7 procent.

Bij de middelgrote bedrijven stonden speciaalchemiebedrijf Corbion en postbedrijf PostNL bovenaan met plussen van 2,6 en 2,3 procent. Kunstmestfabrikant OCI stond onderaan en verloor 3,2 procent. Luchtvaartconcern Air France-KLM (min 2,3 procent) werd ook weer lager gezet. Bij de kleinere ondernemingen steeg detacheerder Brunel 6,6 procent nadat analisten van ING wat positiever werden.

Nordic Semiconductor

Nordic Semiconductor klom haast 10 procent in Oslo. De Frans-Italiaanse chipfabrikant STMicroelectronics (plus 1,4 procent) overweegt volgens Italiaanse media een bod uit te brengen op het Noorse chipbedrijf. In Londen verloor easyJet ruim 2 procent. De Britse luchtvaartmaatschappij zag de omzet in de afgelopen zes maanden flink kelderen en leed een fors verlies als gevolg van de reisbeperkingen vanwege de coronapandemie.

De euro stond op 1,2222 dollar, tegen 1,2212 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent goedkoper op 62,97 dollar. Brentolie zakte 0,5 procent in prijs tot 66,34 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bestellen bij webshop de Bijenkorf nauwelijks nog mogelijk

AMSTERDAM (ANP) - Het bestellen van artikelen via de website van de Bijenkorf is momenteel nauwelijks mogelijk. Alleen producten die in de winkels op voorraad zijn, kunnen nog online worden besteld. Bij andere artikelen krijgen klanten de melding dat het product online is uitverkocht.

11 minuten geleden
Roemenië dreigt laatste actieve kernreactor uit te moeten zetten

BOEKAREST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Roemenië dreigt donderdag de laatste actieve kernreactor uit te moeten zetten door de extreem lage waterstand van de Donau. Daardoor heeft de Cernavoda-kerncentrale onvoldoende koelwater om operationeel te blijven.

21 minuten geleden
Natuurrampen veroorzaken voor 100 miljard dollar aan schade

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Natuurrampen hebben in de eerste helft van 2026 wereldwijd voor 100 miljard dollar (87 miljard euro) aan economische schade veroorzaakt, meldt de Zwitserse herverzekeraar Swiss Re. De schade viel daarmee lager uit dan de 152 miljard dollar in de eerste zes maanden van vorig jaar.

1 uur geleden
Energiebedrijf Uniper heeft locaties voor bouw AI-datacenters

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse energieconcern Uniper heeft tien Europese locaties van het bedrijf, waaronder één in Nederland, aangewezen waarop AI-datacenters gebouwd kunnen worden. Met de verkoop of verhuur van die terreinen wil het bedrijf inspelen op de sterke vraag naar AI-infrastructuur. Informatie om welke Nederlandse locatie het gaat, werd niet gegeven.

1 uur geleden
Tanken weer duurder door stijgende olieprijzen

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp zijn dinsdag weer iets opgelopen nadat de prijs van benzine en diesel de afgelopen dagen juist was gedaald. Dat komt omdat olieprijzen stijgen doordat de hoop op een snelle heropening van de Straat van Hormuz langzaam verdwijnt.

2 uur geleden
Philips stijgt op Damrak na nieuwe deal met aandeelhouder Exor

AMSTERDAM (ANP) - Philips stond dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. Grootaandeelhouder Exor kan het belang in het zorgtechnologiebedrijf verder uitbreiden, na nieuwe afspraken tussen de twee AEX-bedrijven. De investeerder kan het belang in Philips nu vergroten tot maximaal 22 procent. Eerder lag die grens op 20 procent.

3 uur geleden
Socialemediabedrijf van Trump lijdt 238 miljoen dollar verlies

SARASOTA (ANP/BLOOMBERG) - Het socialemediabedrijf van Donald Trump heeft in het tweede kwartaal een verlies van 238 miljoen dollar geleden. Trump Media & Technology, bekend van berichtenplatform Truth Social, wijt dat vooral aan cryptomunten in zijn bezit die veel minder waard zijn geworden.

3 uur geleden