Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techbedrijven leiden Europese beurzen naar winst

Techbedrijven leiden Europese beurzen naar winst

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag met flinke winst gesloten. Beleggers maakten zich wat minder zorgen om de toenemende inflatie en de mogelijkheid van een renteverhoging nadat de Amerikaanse Federal Reserve de notulen van zijn laatste beleidsvergadering had vrijgegeven. Techbedrijven konden in het bijzonder op belangstelling rekenen en voerden ook in Amsterdam het pak aan.

Betalingsverwerker Adyen was op het Damrak de grote winnaar bij de hoofdfondsen met een plus van ruim 5 procent. Ook chipmachinefabrikant ASML, dat zich achter de Europese ambitie schaarde om een grotere rol te gaan spelen op het gebied van de productie van chips, steeg flink en wel met 2,7 procent. Andere bedrijven als maaltijdbezorger Just Eat Takeaway, techinvesteerder Prosus en chipbedrijven ASMI en Besi stegen tot 2,5 procent.

Aan de andere kant van het spectrum was verlichtingsbedrijf Signify de grootste verliezer met een min van 2,8 procent. De voormalige verlichtingstak van Philips noteerde ex-dividend, wat inhoudt dat beleggers die het aandeel gisteren in handen hadden recht hadden op het dividend over afgelopen jaar, maar beleggers die vandaag stukken kochten niet.

AEX-index

De AEX-index op Beursplein 5 sloot 1,5 procent in de plus op 704,09 punten. De hoofdindex had een dag eerder 1,6 procent ingeleverd. De MidKap steeg 0,3 procent tot 1046,54 punten. De graadmeters in Londen, Frankfurt en Parijs klommen tot 1,7 procent.

Bij de middelgrote bedrijven stonden speciaalchemiebedrijf Corbion en postbedrijf PostNL bovenaan met plussen van 2,6 en 2,3 procent. Kunstmestfabrikant OCI stond onderaan en verloor 3,2 procent. Luchtvaartconcern Air France-KLM (min 2,3 procent) werd ook weer lager gezet. Bij de kleinere ondernemingen steeg detacheerder Brunel 6,6 procent nadat analisten van ING wat positiever werden.

Nordic Semiconductor

Nordic Semiconductor klom haast 10 procent in Oslo. De Frans-Italiaanse chipfabrikant STMicroelectronics (plus 1,4 procent) overweegt volgens Italiaanse media een bod uit te brengen op het Noorse chipbedrijf. In Londen verloor easyJet ruim 2 procent. De Britse luchtvaartmaatschappij zag de omzet in de afgelopen zes maanden flink kelderen en leed een fors verlies als gevolg van de reisbeperkingen vanwege de coronapandemie.

De euro stond op 1,2222 dollar, tegen 1,2212 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent goedkoper op 62,97 dollar. Brentolie zakte 0,5 procent in prijs tot 66,34 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Magyar: 'oligarchen' van Orbán sluizen bezittingen weg

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".

4 uur geleden
VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

16 uur geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

18 uur geleden
Analisten: beleggers zien oorlog Midden-Oosten als koopkans

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.

20 uur geleden
Intel uitblinker op Wall Street dankzij sterke kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

1 dag geleden
VS bevriezen 344 miljoen dollar aan cryptotegoeden om Iran-link

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.

1 dag geleden
VS en EU willen meer samenwerken voor winning kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.

1 dag geleden