Techbedrijven leiden beurzen in New York naar winst
NEW YORK (ANP) - Techbedrijven hebben de belangrijkste graadmeters op de aandelenbeurzen in New York hoger gezet. In de aanloop naar de publicatie van de kwartaalcijfers van Apple nam de hoop op extra winstuitkeringen door de iPhone-maker toe, na vergelijkbare stappen van Google-moederbedrijf Alphabet.
Apple koerste kort voor zijn kwartaalupdate ruim 2 procent hoger. Chipfabrikant Qualcomm won bijna 10 procent na de presentatie van beter dan verwachte resultaten.
Techgraadmeter Nasdaq was van de bekendste beursindices de sterkste stijger, met een plus van 1,5 procent tot 15.840,96 punten. De Dow-Jonesindex won 0,9 procent tot 38.225,66 punten en de bredere S&P 500 steeg 0,9 procent tot 5064,20 punten.
Maaltijdbezorger DoorDash was een opvallende verliezer. Het bedrijf leed een groter verlies dan verwacht en raakte 10 procent aan beurswaarde kwijt.
Moderna won 12,7 procent, ondanks een verlies van 1,2 miljard dollar in het eerste kwartaal. eBay zakte 3,3 procent. Het onlineplatform voor shoppen en veilingen gaf een tegenvallende omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Peloton raakte een eerdere koerswinst kwijt en eindigde 2,5 procent lager. Het bedrijf schrapt zo'n vierhonderd banen om kosten te besparen. Ook vertrekt topman Barry McCarthy bij het bedrijf.
In de Verenigde Staten verhandelde aandelen van mijnbouwbedrijf Anglo American stegen ruim 6 procent. Persbureau Reuters meldt dat grondstoffenhandelaar Glencore een bod op het concern overweegt. Anglo American wees een overnamevoorstel van 's werelds grootste mijnbouwer BHP onlangs af.
Beleggers kregen een dag eerder nog het rentebesluit van de Federal Reserve te verwerken. De toelichting van centralebankpreses Jerome Powell versterkte vooral het vermoeden dat de leenkosten nog lang op hun huidige hoge niveau blijven, omdat de risico's op een blijvend hoge inflatie nog niet zijn verdwenen.
De prijs voor een vat Amerikaanse olie kwam amper in beweging en kostte 78,97 dollar. Brentolie steeg 0,2 procent in prijs tot 83,64 dollar per vat. De euro steeg licht ten opzichte van de dollar en was 1,0727 dollar waard.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Mensen die zich door een nepbankmedewerker laten overhalen zelf geld over te boeken naar fraudeurs, hoeven niet op compensatie van hun bank te rekenen. Volgens een uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid is een bank dan in beginsel niet verplicht schade te vergoeden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het vertrek van supermarkten bij ondernemersorganisatie VNO-NCW is volgens voorzitter Coen van Oostrom "per saldo geen ramp". Supermarkten hebben inderdaad hun lidmaatschap bij de ondernemersorganisatie opgezegd, bevestigt hij bij radiozender BNR. "Dat is vorig jaar gebeurd."
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil dat techbedrijven maatregelen nemen om te voorkomen dat jongeren naaktbeelden kunnen verspreiden via hun telefoons. Als dat niet gebeurt, wil de premier ze daartoe verplichten met wetgeving.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Werkgeversorganisatie AWVN vindt dat er bij cao-onderhandelingen meer aandacht moet zijn voor groei van productiviteit. Dat stelt directeur Lisette van Breugel. Volgens haar staat het Nederlandse verdienmodel onder druk en is productiviteitsgroei nodig voor economische groei.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft een eigen AI-model ontwikkeld om hypotheekaanvragen sneller te behandelen. Dit wil de bank op grotere schaal gaan inzetten, bevestigt een woordvoerder van ING na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. ING is volgens de krant de eerste Nederlandse bank die AI op grote schaal gebruikt bij besluiten of mensen een hypotheek kunnen afsluiten. Andere banken zullen naar verwachting snel volgen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager begonnen aan de nieuwe handelsweek. De vergeldingsaanvallen tussen Israël en Iran zorgden voor onzekerheid rond de vredesonderhandelingen over de oorlog in het Midden-Oosten. Door het opgelaaide geweld in de regio liepen de olieprijzen hard op, nu een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers weer verder weg lijkt.
5 uur geleden