Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techbedrijven herstellen in Hongkong, Samsung stijgt in Seoul

Techbedrijven herstellen in Hongkong, Samsung stijgt in Seoul

HONGKONG (ANP) - De grote Chinese technologiebedrijven toonden vrijdag herstel op de beurs in Hongkong na de recente zware koersverliezen in de sector. Beleggers lijken wat te zijn bekomen van de schrik dat de Amerikaanse Federal Reserve de rente mogelijk sneller dan verwacht zal verhogen om de hard oplopende inflatie af te remmen en stapten weer in risicovollere aandelen. In Seoul werd Samsung hoger gezet dankzij een sterke winstgroei van het Zuid-Koreaanse technologiebedrijf.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1,4 procent in de plus. Webwinkelconcern Alibaba steeg ruim 4 procent en internetbedrijf Tencent klom meer dan 1 procent. Het Chinese e-commercebedrijf JD.com won bijna 4 procent. In de geplaagde Chinese vastgoedsector lieten bedrijven een gemengd beeld zien. Shimao zakte 7 procent. De vastgoedontwikkelaar heeft volgens persbureau Reuters een betaling op een lening gemist. Vastgoedreus Evergrande, die ook in financiƫle problemen verkeert, won 1,8 procent.

De Kospi in Seoul klom 1,1 procent. Samsung dikte 1,4 procent aan. Het techconcern verwacht dat de operationele winst in het laatste kwartaal van 2021 met meer dan 50 procent is gestegen vanwege goede verkoopcijfers en een herstellende markt voor geheugenchips. De beurs in Shanghai won 0,4 procent en de All Ordinaries in Sydney steeg 1,3 procent. De Nikkei in Tokio ging een fractie lager het weekeinde in op 28.478,56 punten. Een dag eerder zakte de Japanse graadmeter nog 2,9 procent.

Meer uit Financieel

VS versoepelen sancties tegen centrale bank Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.

1 uur geleden
Winsten op Wall Street na optimisme over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.

1 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan langer staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.

2 uur geleden
Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

4 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

4 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

5 uur geleden
Optimisme over Iran stuwt Damrak, Besi naar recordniveau

AMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.

6 uur geleden