Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techbedrijven herstellen in Hongkong, Samsung stijgt in Seoul

Techbedrijven herstellen in Hongkong, Samsung stijgt in Seoul

HONGKONG (ANP) - De grote Chinese technologiebedrijven toonden vrijdag herstel op de beurs in Hongkong na de recente zware koersverliezen in de sector. Beleggers lijken wat te zijn bekomen van de schrik dat de Amerikaanse Federal Reserve de rente mogelijk sneller dan verwacht zal verhogen om de hard oplopende inflatie af te remmen en stapten weer in risicovollere aandelen. In Seoul werd Samsung hoger gezet dankzij een sterke winstgroei van het Zuid-Koreaanse technologiebedrijf.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1,4 procent in de plus. Webwinkelconcern Alibaba steeg ruim 4 procent en internetbedrijf Tencent klom meer dan 1 procent. Het Chinese e-commercebedrijf JD.com won bijna 4 procent. In de geplaagde Chinese vastgoedsector lieten bedrijven een gemengd beeld zien. Shimao zakte 7 procent. De vastgoedontwikkelaar heeft volgens persbureau Reuters een betaling op een lening gemist. Vastgoedreus Evergrande, die ook in financiƫle problemen verkeert, won 1,8 procent.

De Kospi in Seoul klom 1,1 procent. Samsung dikte 1,4 procent aan. Het techconcern verwacht dat de operationele winst in het laatste kwartaal van 2021 met meer dan 50 procent is gestegen vanwege goede verkoopcijfers en een herstellende markt voor geheugenchips. De beurs in Shanghai won 0,4 procent en de All Ordinaries in Sydney steeg 1,3 procent. De Nikkei in Tokio ging een fractie lager het weekeinde in op 28.478,56 punten. Een dag eerder zakte de Japanse graadmeter nog 2,9 procent.

Meer uit Financieel

Irak heropent luchtruim na staakt-het-vuren VS en Iran

BAGDAD (ANP/AFP) - Irak gaat zijn luchtruim heropenen voor verkeersvliegtuigen nu de Verenigde Staten en Iran een tijdelijke wapenstilstand van twee weken hebben afgesproken. Eerder was het Iraakse luchtruim afgesloten voor passagiersverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.

30 minuten geleden
Shell: aanzienlijk hoger resultaat met oliehandel ondanks oorlog

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Shell heeft in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk hogere resultaten geboekt met zijn oliehandel. Dit gebeurde ondanks dat de activiteiten van het concern in het Midden-Oosten zwaar zijn getroffen door de oorlog. Shell meldde in een tussentijdse handelsupdate dat de raffinagemarges in het afgelopen kwartaal stegen tot 17 dollar per vat. In het vierde kwartaal lagen deze nog op 14 dollar.

1 uur geleden
AEX opent flink hoger na wapenstilstand, Shell hard onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met flinke winst geopend. Beleggers op het Damrak reageerden positief op de wapenstilstand in het Midden-Oosten van twee weken, waardoor de Straat van Hormuz heropend moet worden. De olieprijzen gingen juist hard omlaag. Shell kelderde daardoor bijna 7 procent.

1 uur geleden
UMG: overnamebod Pershing Square Holdings wordt bekeken

HILVERSUM (ANP) - Universal Music Group (UMG) heeft een overnamebod van Pershing Square Holdings ontvangen en zegt dit te beoordelen. Het bedrijf zal geen verder commentaar geven op het voorstel "totdat de Raad van Bestuur zijn beoordeling heeft afgerond".

1 uur geleden
Europese gasprijs zakt fors na staakt-het-vuren Iran en VS

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs zakte woensdagochtend tot wel 20 procent bij opening van de handel. Handelaren lijken opgelucht te reageren op het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten in het Midden-Oosten. Nu is de hoop dat de Straat van Hormuz snel weer wordt opengesteld, waardoor gasleveringen uit de Golfstaten kunnen worden hervat.

2 uur geleden
DNB: minder hypotheken, meer autoleningen verpakt

AMSTERDAM (ANP) - De markt voor verpakte leningen in Nederland bestaat steeds meer uit autoleningen en consumentenkredieten. Er worden juist minder woninghypotheken verpakt en verkocht, concludeert De Nederlandsche Bank na onderzoek. Volgens DNB daalde de totale markt van het verkopen en verpakken van leningen in de afgelopen vijf jaar, van 38 miljard euro naar 29,6 miljard.

2 uur geleden
Reders bestuderen wapenstilstand, hervatten scheepvaart kost tijd

NEW YORK (ANP) - Rederijen proberen zo snel mogelijk de details te begrijpen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran dat de Straat van Hormuz tijdelijk zou kunnen openen voor scheepvaart. Meer dan achthonderd schepen zitten nu vast in de Perzische Golf. Volgens persbureau Bloomberg bestudeert onder meer de Japanse rederijvereniging, een belangrijke brancheorganisatie, het akkoord om leden te kunnen adviseren.

2 uur geleden