Techbedrijven helpen Nikkei aan kleine winst
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is woensdag licht hoger gesloten na een afwachtende handelssessie. Vooral de Japanse technologiebedrijven werden opgepikt na de kwartaalcijfers van Google-moeder Alphabet en Microsoft. De winsten bleven echter beperkt in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. Ook spreekt de Amerikaanse president Joe Biden het Congres toe. Daarnaast komen iPhonemaker Apple en socialemediabedrijf Facebook na de slotbel op Wall Street met resultaten.
De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, eindigde 0,2 procent hoger op 29.053,97 punten. Op macro-economisch vlak bleek dat de Japanse winkelverkopen in maart met 5,2 procent zijn gestegen. De toename was sterker dan economen hadden verwacht. Fanuc dikte 2 procent aan dankzij beter dan verwachte resultaten van de robotmaker. Zakenbank Nomura, die ook met cijfers kwam, kreeg er bijna 2 procent bij. Toyota steeg 1,5 procent. De autofabrikant verkocht in maart een recordaantal voertuigen ondanks het chiptekort in de sector. Technologieconcern Sony won 3,8 procent voorafgaand aan de kwartaalcijfers, die na de slotbel naar buiten werden gebracht.
De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,1 procent in de plus. Webwinkelconcern Alibaba steeg 1,7 procent in Hongkong. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde dat China onderzoekt hoe oprichter Jack Ma de snelle goedkeuringen kreeg voor de beursgang van betalingsdienstverlener Ant Group vorig jaar. Begin november hielden de Chinese autoriteiten onverwacht de megabeursgang van Ant, een dochterbedrijf van Alibaba, tegen. Ook moest het bedrijf stoppen met het verstrekken van consumentenkredieten en het verlenen van vermogensbeheerdiensten.
De Kospi in Seoul verloor 1,2 procent. Samsung Electronics zakte 1 procent. De erfgenamen van Lee Kun-hee, de voorzitter van het Zuid-Koreaanse technologieconcern die in oktober stierf, zullen omgerekend ruim 8,9 miljard euro aan erfbelasting betalen. De familie Lee meldde niet hoe de erfenis, die deelnemingen in Samsung omvat, zal worden verdeeld.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Werknemers van de universitaire medische centra (UMC's) gaan de komende jaren 7 procent meer verdienen. Dat is afgesproken tijdens de onderhandelingen voor een nieuwe cao, meldt vakbond FNV. Die legt het onderhandelingsresultaat net als zorgbonden CNV en NU'91 voor aan haar leden om mee in te stemmen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Grote pensioenfondsen hadden eind vorig jaar meer geld om alle pensioenen te kunnen betalen. Dit laten zorgfonds PFZW, ambtenarenpensioenfonds ABP, metaalfonds PMT, metalektrofonds PME en bpfBOUW weten. Dat komt volgens hen door de gestegen rente.
5 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De doorstroming op de woningmarkt komt verder onder druk te staan, stelt De Hypotheker. Dat is het gevolg van aangescherpte hypotheekregels, waardoor het voor ouderen financieel minder interessant wordt om naar een kleinere koopwoning te verhuizen.
5 uur geledenAUSTIN (ANP) - De winst van de bouwer van elektrische auto's Tesla is in het afgelopen kwartaal flink gedaald onder druk van lagere verkopen en hogere kosten. Volgens het door Elon Musk geleide bedrijf kwam de nettowinst uit op 840 miljoen dollar, wat 61 procent minder is dan een jaar eerder.
6 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms gaat dit jaar veel meer geld uitgeven aan datacenters en kunstmatige intelligentie. Dat kwam woensdag naar voren bij de presentatie van de jaarcijfers van het socialemediabedrijf. Daarmee voert Meta de druk flink op in de concurrentiestrijd op het vlak van AI tussen grote techbedrijven.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen gesloten na het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente onveranderd te laten, zoals was verwacht. Daarnaast ging de aandacht op Wall Street uit naar de kwartaalcijfers van grote bedrijven, waaronder koffieketen Starbucks en chipproducent Texas Instruments.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiƫle markten. In december kwam de Federal Reserve nog met de derde renteverlaging op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren.
9 uur geleden