Techbedrijven helpen Nikkei aan kleine winst
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is woensdag licht hoger gesloten na een afwachtende handelssessie. Vooral de Japanse technologiebedrijven werden opgepikt na de kwartaalcijfers van Google-moeder Alphabet en Microsoft. De winsten bleven echter beperkt in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. Ook spreekt de Amerikaanse president Joe Biden het Congres toe. Daarnaast komen iPhonemaker Apple en socialemediabedrijf Facebook na de slotbel op Wall Street met resultaten.
De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, eindigde 0,2 procent hoger op 29.053,97 punten. Op macro-economisch vlak bleek dat de Japanse winkelverkopen in maart met 5,2 procent zijn gestegen. De toename was sterker dan economen hadden verwacht. Fanuc dikte 2 procent aan dankzij beter dan verwachte resultaten van de robotmaker. Zakenbank Nomura, die ook met cijfers kwam, kreeg er bijna 2 procent bij. Toyota steeg 1,5 procent. De autofabrikant verkocht in maart een recordaantal voertuigen ondanks het chiptekort in de sector. Technologieconcern Sony won 3,8 procent voorafgaand aan de kwartaalcijfers, die na de slotbel naar buiten werden gebracht.
De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,1 procent in de plus. Webwinkelconcern Alibaba steeg 1,7 procent in Hongkong. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde dat China onderzoekt hoe oprichter Jack Ma de snelle goedkeuringen kreeg voor de beursgang van betalingsdienstverlener Ant Group vorig jaar. Begin november hielden de Chinese autoriteiten onverwacht de megabeursgang van Ant, een dochterbedrijf van Alibaba, tegen. Ook moest het bedrijf stoppen met het verstrekken van consumentenkredieten en het verlenen van vermogensbeheerdiensten.
De Kospi in Seoul verloor 1,2 procent. Samsung Electronics zakte 1 procent. De erfgenamen van Lee Kun-hee, de voorzitter van het Zuid-Koreaanse technologieconcern die in oktober stierf, zullen omgerekend ruim 8,9 miljard euro aan erfbelasting betalen. De familie Lee meldde niet hoe de erfenis, die deelnemingen in Samsung omvat, zal worden verdeeld.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciƫle scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.
4 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.
4 uur geledenARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciƫle scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.
9 uur geleden