Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techbedrijven fors lager op Wall Street

Techbedrijven fors lager op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen aan de handel begonnen. Vooral techbedrijven gingen in de uitverkoop. Rentes lopen op waardoor deze aandelen, die vooral gewaardeerd worden op de te verwachte groei, minder aantrekkelijk zijn.

De Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve kondigde onlangs aan dat de eerste renteverhogingen al eind 2022 kunnen komen, wat eerder is dan aanvankelijk werd verwacht. Ook wordt het opkoopprogramma van de Fed, dat voor lage rentes zorgt, binnenkort afgebouwd. Onder andere het rendement op Amerikaanse obligaties stijgt doordat de markten zich hierop voorbereiden.

Van de bekendste beursgraadmeters in New York ging techbeurs Nasdaq het hardst onderuit, met 1,6 procent tot 14.719 punten. Zwaargewichten Amazon, Apple, Microsoft en Google-moeder Alphabet daalden tot 2,4 procent. De Dow-Jonesindex verloor 0,3 procent tot 34.752 punten. De brede S&P 500 zakte 0,9 procent tot 4402 punten.

Europese Centrale Bank

De ogen zijn ook gericht op het forum voor centrale bankiers dat de Europese Centrale Bank (ECB) in het Portugese Sintra organiseert. ECB-president Christine Lagarde waarschuwde dat stimuleringsmaatregelen niet te snel moeten worden afgebouwd als reactie op een piek in de inflatie, die waarschijnlijk tijdelijk is.

De olieprijzen stegen verder na een nieuw rapport van oliekartel OPEC. Het verbond van olieproducerende landen verwacht dat de vraag naar olie de komende jaren nog sterk zal stijgen. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 76,23 dollar per vat. Brentolie steeg 0,7 procent tot 80,06 dollar per vat. Het is voor het eerst sinds oktober 2018 dat de grens van 80 dollar werd geslecht. Olieconcerns als Chevron, ExxonMobil en ConocoPhillips wonnen in het kielzog van de olieprijzen tot 2,4 procent. Baker Hughes, een dienstverlener voor de olie-industrie, steeg 3,3 procent.

Ford

Ford steeg op zijn beurt 3,5 procent. De autofabrikant steekt nog eens 11,4 miljard dollar in de ontwikkeling van elektrische auto's. Daarvoor werkt het concern samen met het Koreaanse SK Innovation, dat meewerkt aan nieuwe accufabrieken.

Pfizer kon op belangstelling rekenen. De farmaceut heeft samen met ontwikkelingspartner BioNTech (min 5,6 procent) aan de Amerikaanse medicijnwaakhond FDA onderzoeksresultaten gepresenteerd over de werking van hun coronavaccin bij kinderen tussen de 5 en 11 jaar. Het aandeel verloor bijna 2 procent.

De euro was 1,1675 dollar waard, tegenover 1,1702 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Forse verliezen op beurzen New York, olieprijzen flink hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.

6 uur geleden
Meer platforms boren naar olie in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.

7 uur geleden
Eerste krimp voor economie Rusland sinds 2023

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.

9 uur geleden
China en VS richten raad voor handel op na topontmoeting

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.

10 uur geleden
IJsbedrijf Magnum grootste winnaar in fors lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.

11 uur geleden
Tata Steel: staalmarktomstandigheden zeer uitdagend door oorlog

MUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.

11 uur geleden
Overheid compenseert vissers voor hoge brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.

11 uur geleden