Techbedrijven drukken Nikkei, Evergrande wint in Hongkong
TOKIO (ANP) - Op de beurs in Tokio stonden woensdag vooral de techbedrijven onder druk in navolging van het zware verlies van de Amerikaanse technologiebeurs Nasdaq. Beleggers waren verder in afwachting van de uitkomst van de leiderschapsverkiezing van de Japanse regeringspartij LDP. De Japanse aandelenkoersen zijn deze maand sterk gestegen door de hoop dat de opvolger van premier Yoshihide Suga, die begin september zijn vertrek aankondigde, meer zal doen om de economie aan te jagen. In Hongkong maakte het noodlijdende Chinese vastgoedconcern Evergrande een koerssprong na aankondiging van de verkoop van een onderdeel.
De Hang Seng-index in Hongkong werkte een eerder verlies weg en won 0,4 procent, mede dankzij een winst van bijna 11 procent voor Evergrande. De Chinese overheid lijkt er bij staatsbedrijven op aan te dringen om een deel van Evergrande's activa op te kopen. Zo verkoopt het in geldnood verkerende bedrijf een belang van omgerekend dik 1,3 miljard euro in Shengjing Bank aan het Chinese staatsbedrijf Shenyang Shengjing Finance Investment Group. Shengjing Bank, een van de belangrijkste geldschieters van Evergrande, eist daarbij dat het vastgoedconcern de opbrengst van de verkoop gebruikt om zijn schulden bij de bank af te lossen.
Evergrande moet woensdag ook weer een rentebetaling doen op een deel van zijn leningen. Vorige week donderdag miste het bedrijf al de deadline van een rentebetaling op een andere lening. Kredietbureau Fitch verlaagde daardoor woensdag zijn kredietrating voor Evergrande en zijn dochterondernemingen Hengda en Tianji. Na het missen van een betalingsdeadline heeft het bedrijf nog dertig dagen om aan zijn financiële verplichtingen te voldoen voordat het bedrijf als wanbetaler wordt bestempeld.
De Nikkei in Tokio sloot 2,1 procent in de min op 29.544,29 punten. Techbedrijven als Tokyo Electron, Daikin Industries en Advantest zakten tot 5 procent. De grote techinvesteerder SoftBank verloor bijna 2 procent. De sterk in waarde gestegen techsector kampt met de oplopende rentes op de financiële markten. Een hogere rente heeft negatieve gevolgen voor de toekomstige winsten van deze snelgroeiende bedrijven, waardoor de huidige koerswaarderingen te hoog lijken. De luchtvaartaandelen en de transportbedrijven lieten daarentegen kleine winsten zien na het nieuws dat de noodtoestand die in delen van Japan geldt vanwege de coronapandemie donderdag wordt beëindigd.
Meer uit Financieel
MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google-moeder Alphabet gaat dit jaar nog veel meer geld investeren in toepassingen rond kunstmatige intelligentie. Het bedrijf zei bij de bekendmaking van de cijfers over het vierde kwartaal en 2025 dat de kapitaalinvesteringen in 2026 zullen uitkomen tussen de 175 miljard en 185 miljard dollar.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten, met opnieuw een scherp verlies voor de technologiegraadmeter Nasdaq. Chipbedrijf Advanced Micro Devices (AMD) was een opvallende daler met een min van ruim 17 procent na tegenvallende vooruitzichten. Andere grote chipfondsen op Wall Street werden mee omlaag getrokken door de koersval van AMD. Ook waren er weer veel bedrijfsresultaten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten, de Europese Unie en Japan hebben woensdag stappen gezet voor de vorming van een alliantie op het gebied van zeldzame grondstoffen die bijvoorbeeld nodig zijn voor de energietransitie en hightech. Die alliantie moet zorgen voor tegenwicht tegen China dat dominant is op de wereldwijde markt voor zeldzame metalen en mineralen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse volk heeft het vertrouwen in de centralebankenkoepel Federal Reserve verloren omdat de Fed de inflatie uit de hand heeft laten lopen en het inkomen van huishoudens heeft beschadigd door de rente niet sterker te verlagen. Dat heeft minister van Financiën Scott Bessent gezegd tegen de vaste commissie financiën van het Huis van Afgevaardigden in het Congres.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De bekende Amerikaanse krant The Washington Post gaat flink snijden in haar personeelsbestand om zo de verliezen tegen te gaan. Daardoor komen de banen van ruim driehonderd van de ongeveer achthonderd journalisten bij de krant te vervallen, aldus hoofdredacteur Matt Murray, die woensdag het personeel informeerde over het banenverlies.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag na een zenuwachtige handelssessie opnieuw lager geëindigd, na de zware verliezen de voorgaande dag. De informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX, die dinsdag hard omlaaggingen, lieten geen enkel herstel zien.
10 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft "discriminerende" maatregelen genomen door een diepgaand onderzoek te beginnen naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind over mogelijke staatssteun voor de onderneming. Dat zei het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag in een reactie op het besluit dat dinsdag door Brussel werd aangekondigd.
11 uur geleden