Techbedrijven drukken Nikkei, Evergrande wint in Hongkong
TOKIO (ANP) - Op de beurs in Tokio stonden woensdag vooral de techbedrijven onder druk in navolging van het zware verlies van de Amerikaanse technologiebeurs Nasdaq. Beleggers waren verder in afwachting van de uitkomst van de leiderschapsverkiezing van de Japanse regeringspartij LDP. De Japanse aandelenkoersen zijn deze maand sterk gestegen door de hoop dat de opvolger van premier Yoshihide Suga, die begin september zijn vertrek aankondigde, meer zal doen om de economie aan te jagen. In Hongkong maakte het noodlijdende Chinese vastgoedconcern Evergrande een koerssprong na aankondiging van de verkoop van een onderdeel.
De Hang Seng-index in Hongkong werkte een eerder verlies weg en won 0,4 procent, mede dankzij een winst van bijna 11 procent voor Evergrande. De Chinese overheid lijkt er bij staatsbedrijven op aan te dringen om een deel van Evergrande's activa op te kopen. Zo verkoopt het in geldnood verkerende bedrijf een belang van omgerekend dik 1,3 miljard euro in Shengjing Bank aan het Chinese staatsbedrijf Shenyang Shengjing Finance Investment Group. Shengjing Bank, een van de belangrijkste geldschieters van Evergrande, eist daarbij dat het vastgoedconcern de opbrengst van de verkoop gebruikt om zijn schulden bij de bank af te lossen.
Evergrande moet woensdag ook weer een rentebetaling doen op een deel van zijn leningen. Vorige week donderdag miste het bedrijf al de deadline van een rentebetaling op een andere lening. Kredietbureau Fitch verlaagde daardoor woensdag zijn kredietrating voor Evergrande en zijn dochterondernemingen Hengda en Tianji. Na het missen van een betalingsdeadline heeft het bedrijf nog dertig dagen om aan zijn financiële verplichtingen te voldoen voordat het bedrijf als wanbetaler wordt bestempeld.
De Nikkei in Tokio sloot 2,1 procent in de min op 29.544,29 punten. Techbedrijven als Tokyo Electron, Daikin Industries en Advantest zakten tot 5 procent. De grote techinvesteerder SoftBank verloor bijna 2 procent. De sterk in waarde gestegen techsector kampt met de oplopende rentes op de financiële markten. Een hogere rente heeft negatieve gevolgen voor de toekomstige winsten van deze snelgroeiende bedrijven, waardoor de huidige koerswaarderingen te hoog lijken. De luchtvaartaandelen en de transportbedrijven lieten daarentegen kleine winsten zien na het nieuws dat de noodtoestand die in delen van Japan geldt vanwege de coronapandemie donderdag wordt beëindigd.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Dubai uitgesteld tot in juni. Ondanks het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten van deze week vindt de luchtvaartmaatschappij de situatie in de regio nog steeds te onzeker. Daarom is besloten de vluchten tot en met 14 juni te annuleren.
5 minuten geledenASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) begint maandag met werkzaamheden om de gaswinning in het Groningse Warffum te hervatten. De gaswinning op de locatie was tijdelijk stilgelegd. Bij het opstarten bleek dat zich een hoeveelheid water en zand in de bodem van de put heeft opgehoopt. Daarom moet de put worden schoongemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kerstmannen zijn de nieuwste begunstigden van Donald Trumps nieuwe regeling voor belastingaftrek van fooien. Het Amerikaanse ministerie van Financiën en belastingdienst IRS hebben vrijdag verduidelijkt dat imitatoren van beroemdheden of bepaalde karakters, waaronder ook mensen die als kerstman optreden, jaarlijks tot 25.000 dollar aan inkomen uit fooien kunnen aftrekken van hun belastingen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europa heeft over drie weken een structureel tekort aan kerosine als de Straat van Hormuz gesloten blijft. Dat stelt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Een tekort aan vliegtuigbrandstof zal tot grote verstoringen leiden op luchthavens in Europa, waarschuwt de organisatie.
5 uur geleden