Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techbedrijven drukken AEX-index in het rood

Techbedrijven drukken AEX-index in het rood

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index leverde maandag een deel van de winst van voor het weekeinde weer in. Vooral de technologiebedrijven die vrijdag juist een stevig herstel lieten zien werden van de hand gedaan. Ook PostNL moest het ontgelden. De post- en pakketbezorger deed afgelopen kwartaal goede zaken doordat er veel meer online werd gewinkeld vanwege de coronapandemie. Het bedrijf denkt wel dat een groot deel van die inkomsten eenmalig zal zijn. Ook kampte het aandeel met een adviesverlaging.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,6 procent lager op 713,90 punten. De MidKap won 0,1 procent tot 1058,19 punten. Frankfurt en Parijs daalden 0,3 procent. Londen klom 0,1 procent.

In de AEX noteerde zorgtechnologieconcern Philips (min 2,5 procent) ex dividend. Techinvesteerder Prosus, chiptoeleverancier Besi, fintechbedrijf Adyen en chipmachinemaker ASML stonden ook in de staartgroep met verliezen tot 2,4 procent. Koploper was vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield met een winst van 1,8 procent.

PostNL

PostNL zakte 5 procent in de MidKap. Het bedrijf leverde in het eerste kwartaal van dit jaar 108 miljoen pakketten af. Ook nam de omzet van de postactiviteiten flink toe door het stemmen per post tijdens de verkiezingen en de uitnodigingen voor een coronavaccinatie. Van de brutowinst van 130 miljoen euro denkt PostNL dat 42 miljoen euro gerelateerd is aan de coronacrisis. Als de situatie normaliseert zal deze winst volgens het bedrijf niet terugkeren. De Belgische bank KBC verlaagde zijn advies voor het aandeel.

Galapagos (min 7 procent) was een opvallende daler in de MidKap. Het aantal verhandelde aandelen lag ruimschoots boven het gemiddelde in de afgelopen tien dagen. Vrijdag werden de kwartaalresultaten van de biotechnoloog en de herziening van de pijplijn met potentiële medicijnen van het bedrijf nog goed ontvangen.

AstraZeneca

In Londen daalde AstraZeneca 0,5 procent. De Europese Unie, die de Brits-Zweedse farmaceut ervan beschuldigt bestelde vaccins niet op tijd te leveren, heeft de contracten met het bedrijf niet verlengd. BioNTech steeg daarentegen dik 10 procent in Frankfurt. Brussel heeft een nieuw contract gesloten voor de levering van 1,8 miljard coronavaccins van de Duitse farmaceut en zijn partner Pfizer in de komende twee jaar. Ook sloot BioNTech een Chinees samenwerkingsverband.

De euro was 1,2164 dollar waard, tegen 1,2054 dollar op vrijdag. Op de oliemarkt hield de cyberaanval op de grootste exploitant van oliepijpleidingen in de Verenigde Staten de gemoederen bezig. Colonial Pipeline legde na de hack zijn pijpleidingen stil. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder op 65,24 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent meer op 68,68 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ook Zalando heeft last van incident bij CEVA, geen data gelekt

BERLIJN (ANP) - Zalando heeft ook last gehad van het datalek bij logistieke partner CEVA Logistics. Dat bevestigt een woordvoerder van de Duitse webwinkel na vragen van het ANP. Woensdag waarschuwden winkelketen de Bijenkorf en webshop Bol al voor een datalek bij de logistieke partner. Daar kwam later ook Ajax bij. Zalando meldt dat gegevens van zijn klanten niet door het incident zijn getroffen.

12 minuten geleden
Werkgelegenheid in VS onverwacht gekrompen in juli

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in juli onverwacht gekrompen en het groeicijfer van juni is flink naar beneden bijgesteld. Volgens de Amerikaanse overheid nam het aantal arbeidsplaatsen vorige maand met 23.000 af, terwijl economen juist op een toename van ongeveer 80.000 banen hadden gerekend. In juni ging het om een aanwas met 20.000 banen. Voor die maand werd eerder een groei met 57.000 arbeidsplaatsen gemeld.

15 minuten geleden
Scheepvaartverkeer door Straat van Hormuz blijft op laag niveau

PARIJS (ANP) - Hoopvolle berichten over de heropening van de Straat van Hormuz lijken rederijen er nog niet toe te bewegen om via de vaarweg te varen. Het aantal schepen dat door de zeestraat vaart, blijft op een laag niveau, blijkt uit data van AXSMarine.

38 minuten geleden
Expert: vele datalekken vergroten kans dat cybercriminelen slagen

AMSTERDAM (ANP) - Met alle datalekken van tegenwoordig, zoals die bij CEVA Logistics, kunnen cybercriminelen data uit verschillende lekken aan elkaar koppelen en zo steeds overtuigender overkomen. Dat vergroot de kans dat mensen slachtoffer worden van cybercriminelen. Dat zegt IT-jurist en directeur van ICTRecht Arnoud Engelfriet, nu steeds meer bedrijven laten weten last te hebben van het cyberincident bij CEVA. Daarbij zijn mogelijk persoonlijke gegevens van Nederlandse consumenten buitgemaakt.

1 uur geleden
SK Hynix investeert miljarden in chipfabrieken in Zuid-Korea

ICHEON (ANP/BLOOMBERG) - De Zuid-Koreaanse chipmaker SK Hynix gaat 54 biljoen won (33 miljard euro) investeren in nieuwe chipfabrieken in eigen land. De investeringen van het bedrijf zijn onderdeel van de inspanningen van Zuid-Korea om de productiecapaciteit van chips snel te verdubbelen en het wereldwijde tekort aan geheugenchips aan te pakken. De investeringen lopen tot april 2031.

3 uur geleden
Voedselprijzen hoogst in ruim drie jaar door oorlogen en weer

ROME (ANP/RTR) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in juli gestegen naar het hoogste niveau in ruim drie jaar tijd. Dat komt door de slechte weersomstandigheden en de aanhoudende spanningen in de Perzische Golf en de Zwarte Zee, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO).

3 uur geleden
Volkswagen moet sneller in kosten snijden, zegt voorzitter

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen, de grootste autofabrikant van Europa, moet sneller in de kosten snijden en de overcapaciteit terugdringen om weer concurrerend te worden. Dat zei Hans Dieter Pötsch, voorzitter van Porsche en tevens voorzitter van de raad van commissarissen van Volkswagen, vrijdag in een verklaring.

4 uur geleden