Techbedrijven Alibaba en Tencent op winst in Hongkong
HONGKONG (ANP) - Techbedrijven boekten woensdag flinke winsten op de aandelenbeurs in Hongkong. De inflatie in China viel in december lager uit dan verwacht. Eerder sloten de aandelenbeurzen in New York ook al met winst, waarbij vooral technologiegraadmeter Nasdaq het goed deed. Beleggers reageerden op een verklaring van voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve. Hij zei dat de centrale bank niet zal aarzelen om de rente sterker op te voeren als de inflatie hoog blijft.
Powell gaf aan dat hij verwacht dat de inflatiedruk dit jaar zal gaan afzwakken omdat de problemen bij de toelevering en transport van goederen en grondstoffen zouden moeten verminderen. Maar als de inflatie hardnekkig hoog blijft, staat de Fed paraat om de rente nog sterker te gaan verhogen, aldus Powell. Hij was in de Amerikaanse Senaat vanwege zijn herbenoeming voor een tweede termijn als voorzitter van de koepel van centrale banken in de Verenigde Staten. Later op woensdag komt een belangrijk Amerikaans inflatiecijfer naar buiten.
De inflatiedruk nam in december in China af. De consumentenprijsindex steeg met 1,5 procent en dat was minder dan waar analisten in doorsnee rekening mee hadden gehouden. In november werden consumentengoederen nog 2,3 procent duurder in China. De producentenprijzen stegen in december met 10,3 procent, tegen 12,9 procent een maand eerder. De Chinese centrale bank zou de rente in het land volgende week al kunnen verlagen om groei te stimuleren. Dat zou voor het eerst zijn sinds april 2020.
Nikkei
De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 2,6 procent in de plus. Webwinkelconcern Alibaba steeg ruim 5 procent en internetbedrijf Tencent klom zo'n 4,5 procent. Het Chinese e-commercebedrijf JD.com won ruim 15 procent. Maaltijdbezorger Meituan steeg meer dan 9 procent. De beurs in Shanghai stond 0,6 procent hoger.
De Nikkei-index sloot de sessie met een winst van 1,9 procent op 28.765,66 punten. De Japanse techinvesteerder SoftBank was een van de grote winnaars met een plus van meer dan 6 procent. SoftBank is een grote investeerder in onder meer Alibaba.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.
2 uur geledenZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.
5 uur geleden