Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techbedrijven Alibaba en Tencent op winst in Hongkong

Techbedrijven Alibaba en Tencent op winst in Hongkong

HONGKONG (ANP) - Techbedrijven boekten woensdag flinke winsten op de aandelenbeurs in Hongkong. De inflatie in China viel in december lager uit dan verwacht. Eerder sloten de aandelenbeurzen in New York ook al met winst, waarbij vooral technologiegraadmeter Nasdaq het goed deed. Beleggers reageerden op een verklaring van voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve. Hij zei dat de centrale bank niet zal aarzelen om de rente sterker op te voeren als de inflatie hoog blijft.

Powell gaf aan dat hij verwacht dat de inflatiedruk dit jaar zal gaan afzwakken omdat de problemen bij de toelevering en transport van goederen en grondstoffen zouden moeten verminderen. Maar als de inflatie hardnekkig hoog blijft, staat de Fed paraat om de rente nog sterker te gaan verhogen, aldus Powell. Hij was in de Amerikaanse Senaat vanwege zijn herbenoeming voor een tweede termijn als voorzitter van de koepel van centrale banken in de Verenigde Staten. Later op woensdag komt een belangrijk Amerikaans inflatiecijfer naar buiten.

De inflatiedruk nam in december in China af. De consumentenprijsindex steeg met 1,5 procent en dat was minder dan waar analisten in doorsnee rekening mee hadden gehouden. In november werden consumentengoederen nog 2,3 procent duurder in China. De producentenprijzen stegen in december met 10,3 procent, tegen 12,9 procent een maand eerder. De Chinese centrale bank zou de rente in het land volgende week al kunnen verlagen om groei te stimuleren. Dat zou voor het eerst zijn sinds april 2020.

Nikkei

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 2,6 procent in de plus. Webwinkelconcern Alibaba steeg ruim 5 procent en internetbedrijf Tencent klom zo'n 4,5 procent. Het Chinese e-commercebedrijf JD.com won ruim 15 procent. Maaltijdbezorger Meituan steeg meer dan 9 procent. De beurs in Shanghai stond 0,6 procent hoger.

De Nikkei-index sloot de sessie met een winst van 1,9 procent op 28.765,66 punten. De Japanse techinvesteerder SoftBank was een van de grote winnaars met een plus van meer dan 6 procent. SoftBank is een grote investeerder in onder meer Alibaba.

Meer uit Financieel

Kabinet moet afzien van subsidie Tata Steel, zeggen economen

DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.

2 uur geleden
Kabinet moet afzien van subsidie Tata Steel, zeggen economen

DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.

2 uur geleden
Iran-oorlog zorgt voor hevige koersbewegingen in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben een bewogen handelssessie achter de rug. De belangrijkste graadmeters schommelden dinsdag hevig tussen winsten en verliezen, opgejaagd door nieuws over de situatie rond Iran en de energieprijzen.

4 uur geleden
Uitzendconcern Randstad degradeert uit AEX

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.

6 uur geleden
Vakbond roept piloten Lufthansa op tot tweedaagse staking

KEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.

6 uur geleden
Olieprijs daalt flink na verwijderd bericht energieminister VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.

7 uur geleden
Tanker-vloot voor olie onderweg naar alternatieve Saudische haven

YANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.

7 uur geleden