Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techbedrijven Alibaba en Meituan onder druk op beurs in Hongkong

Techbedrijven Alibaba en Meituan onder druk op beurs in Hongkong

HONGKONG (ANP) - Het Chinese webwinkelconcern Alibaba en maaltijdbezorger Meituan stonden vrijdag flink onder druk op de beurs in Hongkong. Alibaba zakte bijna 6 procent. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wil miljardair Jack Ma, oprichter van Alibaba en de fintechtak Ant Group, de controle over Ant opgeven om de Chinese autoriteiten tegemoet te komen. Ma is grotendeels uit beeld verdwenen sinds hij zich in oktober 2020 kritisch uitliet over het Chinese financiële systeem en de regelgevers. Ook werd de geplande beursgang van Ant destijds geschrapt.

Meituan leverde dik 5 procent in na berichten dat het bedrijf op het matje is geroepen door de marktautoriteit van de Chinese stad Hangzhou. China is al enige tijd bezig de machtspositie van de grote techbedrijven aan te pakken. De Hang Seng-index in Hongkong zakte door de koersverliezen van Alibaba en Meituan tussentijds 2,3 procent. Het Chinese internet- en gamesbedrijf Tencent leverde ruim 3 procent in. De Britse bank Standard Chartered, die ook een notering heeft in Hongkong, won 1 procent na publicatie van de halfjaarcijfers.

De beurs in Shanghai daalde 0,7 procent. De Chinese leiders gaven aan dat Beijing waarschijnlijk geen verdere maatregelen zal nemen om de economie te ondersteunen. De beurzen in Sydney en Seoul lieten wel winsten zien en wonnen respectievelijk 0,9 en 0,4 procent.

Toename coronagevallen

In Tokio verloor de Nikkei 0,3 procent ondanks een sterker dan verwachte stijging van de Japanse industriële productie in juni. Een flinke toename van het aantal coronagevallen in de Japanse hoofdstad door de opmars van nieuwe omikronvarianten zorgde echter voor terughoudendheid. Autofabrikant Nissan en elektronicabedrijf Panasonic zakten 5 en 2,5 procent na publicatie van de resultaten.

De Aziatische leveranciers van techconcern Apple lieten een gemengd beeld zien na de kwartaalcijfers van het Amerikaanse bedrijf. Het Japanse Murata Manufacturing zakte 3 procent. In Seoul daalde Samsung Electronics 0,7 procent en LG Innotek won 1,5 procent. De twee Zuid-Koreaanse concerns leveren schermen voor Apple-apparaten. Het Taiwanese Foxconn, dat onder meer de iPhone en de Mac maakt voor Apple, daalde 0,1 procent.

Meer uit Financieel

Vakbonden en werkgevers zoeken buiten kabinet om naar oplossingen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.

1 uur geleden
Bloomberg: EU overweegt bevriezing prijsplafond Russische olie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.

2 uur geleden
China dreigt met tegenmaatregelen bij nieuwe EU-handelsstappen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.

4 uur geleden
Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

1 dag geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

1 dag geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

1 dag geleden
Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

1 dag geleden