Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techbedrijven Alibaba en Meituan onder druk op beurs in Hongkong

Techbedrijven Alibaba en Meituan onder druk op beurs in Hongkong

HONGKONG (ANP) - Het Chinese webwinkelconcern Alibaba en maaltijdbezorger Meituan stonden vrijdag flink onder druk op de beurs in Hongkong. Alibaba zakte bijna 6 procent. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wil miljardair Jack Ma, oprichter van Alibaba en de fintechtak Ant Group, de controle over Ant opgeven om de Chinese autoriteiten tegemoet te komen. Ma is grotendeels uit beeld verdwenen sinds hij zich in oktober 2020 kritisch uitliet over het Chinese financiële systeem en de regelgevers. Ook werd de geplande beursgang van Ant destijds geschrapt.

Meituan leverde dik 5 procent in na berichten dat het bedrijf op het matje is geroepen door de marktautoriteit van de Chinese stad Hangzhou. China is al enige tijd bezig de machtspositie van de grote techbedrijven aan te pakken. De Hang Seng-index in Hongkong zakte door de koersverliezen van Alibaba en Meituan tussentijds 2,3 procent. Het Chinese internet- en gamesbedrijf Tencent leverde ruim 3 procent in. De Britse bank Standard Chartered, die ook een notering heeft in Hongkong, won 1 procent na publicatie van de halfjaarcijfers.

De beurs in Shanghai daalde 0,7 procent. De Chinese leiders gaven aan dat Beijing waarschijnlijk geen verdere maatregelen zal nemen om de economie te ondersteunen. De beurzen in Sydney en Seoul lieten wel winsten zien en wonnen respectievelijk 0,9 en 0,4 procent.

Toename coronagevallen

In Tokio verloor de Nikkei 0,3 procent ondanks een sterker dan verwachte stijging van de Japanse industriële productie in juni. Een flinke toename van het aantal coronagevallen in de Japanse hoofdstad door de opmars van nieuwe omikronvarianten zorgde echter voor terughoudendheid. Autofabrikant Nissan en elektronicabedrijf Panasonic zakten 5 en 2,5 procent na publicatie van de resultaten.

De Aziatische leveranciers van techconcern Apple lieten een gemengd beeld zien na de kwartaalcijfers van het Amerikaanse bedrijf. Het Japanse Murata Manufacturing zakte 3 procent. In Seoul daalde Samsung Electronics 0,7 procent en LG Innotek won 1,5 procent. De twee Zuid-Koreaanse concerns leveren schermen voor Apple-apparaten. Het Taiwanese Foxconn, dat onder meer de iPhone en de Mac maakt voor Apple, daalde 0,1 procent.

Meer uit Financieel

Duitse reisbranche: tienduizenden toeristen vast in Midden-Oosten

ESSEN (ANP/DPA) - Tienduizenden reizigers van Duitse reisbureaus zitten vast in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten en de tegenaanvallen van Iran. Uit cijfers van de Duitse reisbrancheorganisatie DRV blijkt dat ongeveer 30.000 toeristen niet naar huis kunnen vliegen.

3 uur geleden
Defensiebedrijven winnen op Wall Street door onrust Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - Defensiebedrijven eindigden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran die in het weekend begonnen en de vergeldingsaanvallen van Iran.

4 uur geleden
Hof wijst verzoek Trump af om uitstel zaken over importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.

6 uur geleden
Vrachttarieven olie Midden-Oosten bereiken records door onrust

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.

6 uur geleden
Website politie meldt nu ook of gegevens Odido zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.

7 uur geleden
ABN AMRO mag NIBC overnemen, zegt toezichthouder ACM

DEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.

8 uur geleden
Air France-KLM verliest flink op Damrak na aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.

8 uur geleden