Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techbedrijven Alibaba en Meituan onder druk op beurs in Hongkong

Techbedrijven Alibaba en Meituan onder druk op beurs in Hongkong

HONGKONG (ANP) - Het Chinese webwinkelconcern Alibaba en maaltijdbezorger Meituan stonden vrijdag flink onder druk op de beurs in Hongkong. Alibaba zakte bijna 6 procent. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wil miljardair Jack Ma, oprichter van Alibaba en de fintechtak Ant Group, de controle over Ant opgeven om de Chinese autoriteiten tegemoet te komen. Ma is grotendeels uit beeld verdwenen sinds hij zich in oktober 2020 kritisch uitliet over het Chinese financiële systeem en de regelgevers. Ook werd de geplande beursgang van Ant destijds geschrapt.

Meituan leverde dik 5 procent in na berichten dat het bedrijf op het matje is geroepen door de marktautoriteit van de Chinese stad Hangzhou. China is al enige tijd bezig de machtspositie van de grote techbedrijven aan te pakken. De Hang Seng-index in Hongkong zakte door de koersverliezen van Alibaba en Meituan tussentijds 2,3 procent. Het Chinese internet- en gamesbedrijf Tencent leverde ruim 3 procent in. De Britse bank Standard Chartered, die ook een notering heeft in Hongkong, won 1 procent na publicatie van de halfjaarcijfers.

De beurs in Shanghai daalde 0,7 procent. De Chinese leiders gaven aan dat Beijing waarschijnlijk geen verdere maatregelen zal nemen om de economie te ondersteunen. De beurzen in Sydney en Seoul lieten wel winsten zien en wonnen respectievelijk 0,9 en 0,4 procent.

Toename coronagevallen

In Tokio verloor de Nikkei 0,3 procent ondanks een sterker dan verwachte stijging van de Japanse industriële productie in juni. Een flinke toename van het aantal coronagevallen in de Japanse hoofdstad door de opmars van nieuwe omikronvarianten zorgde echter voor terughoudendheid. Autofabrikant Nissan en elektronicabedrijf Panasonic zakten 5 en 2,5 procent na publicatie van de resultaten.

De Aziatische leveranciers van techconcern Apple lieten een gemengd beeld zien na de kwartaalcijfers van het Amerikaanse bedrijf. Het Japanse Murata Manufacturing zakte 3 procent. In Seoul daalde Samsung Electronics 0,7 procent en LG Innotek won 1,5 procent. De twee Zuid-Koreaanse concerns leveren schermen voor Apple-apparaten. Het Taiwanese Foxconn, dat onder meer de iPhone en de Mac maakt voor Apple, daalde 0,1 procent.

Meer uit Financieel

Italië verbiedt stakingen op luchthavens tijdens Winterspelen

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse overheid verbiedt stakingen door personeel op luchthavens tijdens de Olympische Spelen die in het noorden van het land worden gehouden. Transportminister Matteo Salvini wil voorkomen dat reizigers overlast ondervinden tijdens het internationale sportevenement.

1 uur geleden
Bouwer Heijmans fors hoger op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Bouwer Heijmans was vrijdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs dankzij jaarcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Het algehele sentiment op het Damrak was eveneens positief na de forse koersverliezen een dag eerder.

2 uur geleden
Arrest Hoge Raad kost kabinet dit jaar ruim kwart miljard euro

DEN HAAG (ANP) - Het oordeel van de Hoge Raad vorige maand dat de rente voor belastingschulden van bedrijven niet verhoogd mag worden, kost de schatkist dit jaar 264 miljoen euro. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit) vrijdag aan de Tweede Kamer.

3 uur geleden
Tesla toont zelfrijdend systeem in afwachting van goedkeuring RDW

AMSTERDAM (ANP) - Tesla verwacht zijn geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) binnenkort naar Nederland te brengen. Daarmee kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. In eerste instantie gaat het wel nog om demonstraties. Tesla hoopt dat het zelfrijdende systeem ergens dit voorjaar ook echt door gewone automobilisten op de openbare weg mag worden gebruikt.

4 uur geleden
Chipbedrijf Applied Materials stijgt op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat een belang heeft in het Nederlandse Besi, een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Gary Dickerson profiteert het bedrijf van versnelde investeringen in AI en de grote vraag naar krachtige en energiezuinige chips. Het aandeel werd 14 procent hoger gezet.

4 uur geleden
Topman Heijmans wil meer mensen uit bedrijfsleven in politiek

AMSTERDAM (ANP) - De topman van bouwbedrijf Heijmans wil dat meer mensen vanuit het bedrijfsleven de politiek ingaan. Onlangs werd bekend dat Heleen Herbert, die tot voor kort commercieel directeur bij het bouwbedrijf was, minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet wordt.

5 uur geleden
Luchtvaartbranche noemt dividenduitkering Schiphol 'wrang'

SCHIPHOL (ANP) - BARIN, de organisatie die de belangen van luchtvaartmaatschappijen in Nederland behartigt, vindt het "wrang" dat Schiphol dit jaar dividend gaat uitkeren aan zijn aandeelhouders en dan met name de gemeente Amsterdam. De gemeente laat zich doorgaans kritisch uit over Schiphol, maar vangt nu ook ruim dividend, stelt voorzitter Marnix Fruitema.

6 uur geleden