Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techbedrijf Uber profiteert van toename taxiritten

Techbedrijf Uber profiteert van toename taxiritten

SAN FRANCISCO (ANP) - Techbedrijf Uber heeft meer verdiend aan zijn apps voor taxiritten en het bestellen van maaltijden. Vooral het aantal uitgevoerde taxiritten steeg hard in het vierde kwartaal van vorig jaar.

Het aantal ritten via Uber nam met bijna een kwart toe ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Volgens topman Dara Khosrowshahi hangt dat samen met een verschuiving waarbij consumenten hun geld na het einde van de coronapandemie minder aan spullen uitgeven en juist liever aan uitjes.

Aan taxiritten via Uber ging in de laatste vier maanden van 2023 ruim 19 miljard dollar (17,6 miljard euro) op, 29 procent meer dan een jaar eerder. Ook de divisie voor maaltijdbezorging groeide, maar wel minder hard. Via Uber bestelden mensen voor 17 miljard dollar aan maaltijden, 19 procent meer dan in het laatste kwartaal van 2022.

Zelf hield Uber daar een omzet van 9,9 miljard dollar aan over, wat bij gelijkblijvende wisselkoersen 13 procent meer is dan een jaar eerder. Daarop boekte het bedrijf een winst van 1,4 miljard dollar, maar een groot deel daarvan dankte Uber aan aandelenbeleggingen die meer waard waren geworden. De winst uit zijn hoofdactiviteiten voerde Uber op tot 652 miljoen dollar.

Meer uit Financieel

Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

14 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

15 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Aziƫ vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

16 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

19 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

20 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

21 uur geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

22 uur geleden