Techbedrijf Uber profiteert van toename taxiritten
SAN FRANCISCO (ANP) - Techbedrijf Uber heeft meer verdiend aan zijn apps voor taxiritten en het bestellen van maaltijden. Vooral het aantal uitgevoerde taxiritten steeg hard in het vierde kwartaal van vorig jaar.
Het aantal ritten via Uber nam met bijna een kwart toe ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Volgens topman Dara Khosrowshahi hangt dat samen met een verschuiving waarbij consumenten hun geld na het einde van de coronapandemie minder aan spullen uitgeven en juist liever aan uitjes.
Aan taxiritten via Uber ging in de laatste vier maanden van 2023 ruim 19 miljard dollar (17,6 miljard euro) op, 29 procent meer dan een jaar eerder. Ook de divisie voor maaltijdbezorging groeide, maar wel minder hard. Via Uber bestelden mensen voor 17 miljard dollar aan maaltijden, 19 procent meer dan in het laatste kwartaal van 2022.
Zelf hield Uber daar een omzet van 9,9 miljard dollar aan over, wat bij gelijkblijvende wisselkoersen 13 procent meer is dan een jaar eerder. Daarop boekte het bedrijf een winst van 1,4 miljard dollar, maar een groot deel daarvan dankte Uber aan aandelenbeleggingen die meer waard waren geworden. De winst uit zijn hoofdactiviteiten voerde Uber op tot 652 miljoen dollar.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De gemiddelde agrarische grondprijs is in het tweede kwartaal met 6,7 procent gestegen. Dat melden het Kadaster en de Universiteit Wageningen (WUR). De gemiddelde prijs per hectare lag door deze stijging op 108.500 euro in het tweede kwartaal. Deze prijs ligt 13,7 procent hoger dan het gemiddelde over heel 2025.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemiddelde agrarische grondprijs is in het tweede kwartaal met 6,7 procent gestegen. Dat melden het Kadaster en de Universiteit Wageningen (WUR). De gemiddelde prijs per hectare lag door deze stijging op 108.500 euro in het tweede kwartaal. Deze prijs ligt 13,7 procent hoger dan het gemiddelde over heel 2025.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger de handelsdag uitgegaan, geholpen door winsten bij de chipbedrijven. Die toonden herstel na scherpe verliezen in de sector de afgelopen tijd, maar beleggers lijken de zorgen over de hoge investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) even naast zich neer te leggen.
7 uur geledenHANK (ANP) - De afsluiting van de Merwedebrug voor vrachtverkeer heeft impact op wegrestaurant Napoleon, dat een paar kilometer ten zuiden van de brug ligt. "Het is een stuk rustiger dan voorheen", vertelt eigenaresse Adinda Geelhoedt-Valk.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR/AFP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus wil zijn winstgevendheid de komende jaren flink opschroeven. Het bedrijf stelt als doel om de operationele winst tegen 2029 met ongeveer 75 procent te verhogen, werd dinsdag bekendgemaakt.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AI-chatbot Grok komt beschikbaar voor Nederlandse bestuurders van Tesla-voertuigen. De elektrische autofabrikant heeft de AI-assistent opgenomen in zijn recentste software-update, maakte het bedrijf bekend.
11 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney is met de Amerikaanse president Donald Trump overeengekomen om de gesprekken over handelskwesties de komende weken te intensiveren. "Mijn team en ik kijken ernaar uit om daarmee aan de slag te gaan", zei hij dinsdag tegen verslaggevers.
12 uur geleden