Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techbedrijf Uber profiteert van toename taxiritten

Techbedrijf Uber profiteert van toename taxiritten

SAN FRANCISCO (ANP) - Techbedrijf Uber heeft meer verdiend aan zijn apps voor taxiritten en het bestellen van maaltijden. Vooral het aantal uitgevoerde taxiritten steeg hard in het vierde kwartaal van vorig jaar.

Het aantal ritten via Uber nam met bijna een kwart toe ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Volgens topman Dara Khosrowshahi hangt dat samen met een verschuiving waarbij consumenten hun geld na het einde van de coronapandemie minder aan spullen uitgeven en juist liever aan uitjes.

Aan taxiritten via Uber ging in de laatste vier maanden van 2023 ruim 19 miljard dollar (17,6 miljard euro) op, 29 procent meer dan een jaar eerder. Ook de divisie voor maaltijdbezorging groeide, maar wel minder hard. Via Uber bestelden mensen voor 17 miljard dollar aan maaltijden, 19 procent meer dan in het laatste kwartaal van 2022.

Zelf hield Uber daar een omzet van 9,9 miljard dollar aan over, wat bij gelijkblijvende wisselkoersen 13 procent meer is dan een jaar eerder. Daarop boekte het bedrijf een winst van 1,4 miljard dollar, maar een groot deel daarvan dankte Uber aan aandelenbeleggingen die meer waard waren geworden. De winst uit zijn hoofdactiviteiten voerde Uber op tot 652 miljoen dollar.

Meer uit Financieel

ACM: energietarieven gedaald door flink lagere energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - De energietarieven voor huishoudens zijn dit jaar gedaald door de flink lagere energieprijzen. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in zijn Energiemonitor. Volgens de toezichthouder komt dat voor huishoudens met een gemiddeld gebruik neer op een kostendaling van ongeveer 130 euro per jaar.

1 uur geleden
Chinees Nexperia vindt andere wafers voor maken belangrijke chip

BEIJING (ANP) - De Chinese tak van Nexperia heeft voldoende alternatieven gevonden voor de eerder uit Nederland afkomstige wafers om volgend jaar een belangrijk product te blijven maken. Het bedrijf vangt het gemis van het basisproduct uit Nederland op met lokale alternatieven, meldt persbureau Reuters op basis van een brief aan distributeurs.

1 uur geleden
Omwonenden Tata Steel claimen minimaal 1,4 miljard in massaclaim

IJMUIDEN (ANP) - Omwonenden van Tata Steel bij IJmuiden claimen minimaal 1,4 miljard euro schadevergoeding in een massaclaim. Ze willen compensatie voor jarenlange blootstelling aan schadelijke uitstoot, overlast en onzekerheid. Claimstichting Frisse Wind.nu heeft Tata Steel nu ook gedagvaard, waarmee een belangrijke vervolgstap wordt gezet in de juridische strijd van de omwonenden.

1 uur geleden
Duitse centrale bank ziet economische groei versnellen in 2026

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse economie groeit volgend jaar naar verwachting met 0,6 procent, meldt de Duitse centrale bank. Daarmee zou de grootste economie van Europa en de belangrijkste handelspartner van Nederland sterker groeien dan dit jaar, want voor 2025 wordt op een minieme plus van 0,2 procent gerekend door de Bundesbank.

2 uur geleden
Storing bagagesysteem Schiphol, niet alle koffers kunnen mee

SCHIPHOL (ANP) - Een deel van de ruimbagage van reizigers via Schiphol blijft vrijdag achter op de luchthaven door een storing. Die raakt het systeem in vertrekhal 2, waardoor daar koffers handmatig moeten worden ingecheckt. Dit duurt langer, waardoor niet alle bagage mee kan.

2 uur geleden
Huizenprijzen minder hard omhoog, maar betaalbaarheid huizen zakt

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse huizenprijzen blijven de komende jaren stijgen, maar minder hard dan voorheen. Dat voorziet De Nederlandsche Bank (DNB) in zijn nieuwe voorspellingen voor de economie. De betaalbaarheid van de woningen neemt echter af. In 2027 heeft waarschijnlijk maar één op de drie huishoudens genoeg inkomen voor de hypotheek van een gemiddelde woning. Dat was in 2019 nog bijna de helft.

3 uur geleden
Rederij Maersk vaart voor het eerst in twee jaar door Rode Zee

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Het Deense scheepvaartconcern Maersk heeft voor het eerst in bijna twee jaar door de Rode Zee gevaren. Het schip Sebarok legde de route richting het belangrijke Suezkanaal donderdag en vrijdag succesvol af. Door aanvallen van de Houthi-rebellen uit Jemen vermeed Maersk de doorgang sinds januari 2024.

3 uur geleden