Techbedrijf Huawei blijft worstelen met Amerikaanse sancties
SHENZHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Chinese Huawei gaat nog steeds zwaar gebukt onder Amerikaanse sancties. De omzet van het techbedrijf daalde de afgelopen periode voor het vierde kwartaal op rij. De Verenigde Staten hebben het gebruik van technologie van Huawei verboden in communicatie- en netwerkapparatuur. Het bedrijf is een van de grootste leveranciers van telecomnetwerkapparatuur ter wereld.
De netwerkapparatuur van Huawei is inmiddels verwijderd of geblokkeerd in veel landen. In Nederland levert het bedrijf bijvoorbeeld geen kernapparatuur voor 5G meer aan Nederlandse telecombedrijven. Huawei wordt door de VS beschuldigd van spionage, wat het bedrijf zelf met nadruk heeft ontkend.
De sancties brengen grote schade toe aan de onderneming. Eerder behoorde het bedrijf samen met techconcerns Apple en Samsung tot de top drie op het gebied van smartphones. Als gevolg van de sancties, die met name de smartphonedivisie treffen, richt Huawei zich steeds meer op andere gebieden. Dan gaat het onder meer om elektrische auto's en cloudsoftware.
In het afgelopen kwartaal was op jaarbasis sprake van een forse daling van 38 procent tot 135 miljard yuan, omgerekend zo'n 18 miljard euro. Die krimp volgt op een terugval van de omzet van wederom 38 procent in het voorgaande kwartaal. Huawei boekte in het derde kwartaal een nettowinst van omgerekend 2 miljard euro.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
4 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.
10 uur geleden