Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techaandelen weer gewild op Wall Street na kwartaalbericht Amazon

Techaandelen weer gewild op Wall Street na kwartaalbericht Amazon

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag deels hersteld van de stevige verliezen in de voorgaande twee dagen. Webwinkel- en technologieconcern Amazon maakte indruk met zijn kwartaalcijfers en won ruim 6 procent aan beurswaarde. Ook veel andere grote techbedrijven eindigden hoger, wat mogelijk ook te maken heeft met koopjesjagers.

De Dow-Jonesindex steeg 0,7 procent tot 42.052,19 punten. De S&P 500 won 0,4 procent tot 5728,80 punten en techgraadmeter Nasdaq eindigde 0,8 procent hoger op 18.239,92 punten.

Een dag eerder verloor de Nasdaq nog 2,8 procent. Beleggers raakten door prognoses van Microsoft en Meta bezorgd over het rendement op alle investeringen in nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI).

Apple

Maar goede resultaten en vooruitzichten van Amazon gaven weer vertrouwen in de techsector. Het bedrijf voerde zowel met zijn cloudtak als onlinewinkeldivisie de omzet en winst op. Ook chipmaker Intel steeg fors, met bijna 8 procent. Beleggers putten hoop uit de vooruitzichten van Intel voor het lopende kwartaal en hopen dat het herstelplan van het bedrijf werkt.

Apple daalde juist 1,3 procent na het publiceren van de kwartaalcijfers. De verkopen van de nieuwe iPhone 16 vielen mee, maar de resultaten in China vielen tegen.

Banenrapport

De financiële markten verwerkten tegelijkertijd het nieuwe banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daaruit kwam naar voren dat er in oktober slechts 12.000 banen bij zijn gekomen, de geringste toename in bijna vier jaar. Dat komt onder andere door natuurgeweld en massale stakingen, maar ook de cijfers van de voorgaande maanden werden naar beneden bijgesteld.

Een afkoelende arbeidsmarkt zou de Federal Reserve extra reden kunnen geven voor nog een renteverlaging. De Amerikaanse koepel van centrale banken neemt volgende week een nieuw rentebesluit. Ook staat de week in het teken van de presidentsverkiezingen, die op de handelsvloeren voor extra onzekerheid zorgen.

De euro daalde 0,3 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0834 dollar waard. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent meer waard op een prijs van 69,55 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 73,14 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Lingeriemerk Victoria's Secret flink hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.

5 uur geleden
Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

5 uur geleden
Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

7 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

8 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

8 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

9 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

9 uur geleden