Techaandelen weer gewild op Wall Street na kwartaalbericht Amazon
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag deels hersteld van de stevige verliezen in de voorgaande twee dagen. Webwinkel- en technologieconcern Amazon maakte indruk met zijn kwartaalcijfers en won ruim 6 procent aan beurswaarde. Ook veel andere grote techbedrijven eindigden hoger, wat mogelijk ook te maken heeft met koopjesjagers.
De Dow-Jonesindex steeg 0,7 procent tot 42.052,19 punten. De S&P 500 won 0,4 procent tot 5728,80 punten en techgraadmeter Nasdaq eindigde 0,8 procent hoger op 18.239,92 punten.
Een dag eerder verloor de Nasdaq nog 2,8 procent. Beleggers raakten door prognoses van Microsoft en Meta bezorgd over het rendement op alle investeringen in nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI).
Apple
Maar goede resultaten en vooruitzichten van Amazon gaven weer vertrouwen in de techsector. Het bedrijf voerde zowel met zijn cloudtak als onlinewinkeldivisie de omzet en winst op. Ook chipmaker Intel steeg fors, met bijna 8 procent. Beleggers putten hoop uit de vooruitzichten van Intel voor het lopende kwartaal en hopen dat het herstelplan van het bedrijf werkt.
Apple daalde juist 1,3 procent na het publiceren van de kwartaalcijfers. De verkopen van de nieuwe iPhone 16 vielen mee, maar de resultaten in China vielen tegen.
Banenrapport
De financiële markten verwerkten tegelijkertijd het nieuwe banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daaruit kwam naar voren dat er in oktober slechts 12.000 banen bij zijn gekomen, de geringste toename in bijna vier jaar. Dat komt onder andere door natuurgeweld en massale stakingen, maar ook de cijfers van de voorgaande maanden werden naar beneden bijgesteld.
Een afkoelende arbeidsmarkt zou de Federal Reserve extra reden kunnen geven voor nog een renteverlaging. De Amerikaanse koepel van centrale banken neemt volgende week een nieuw rentebesluit. Ook staat de week in het teken van de presidentsverkiezingen, die op de handelsvloeren voor extra onzekerheid zorgen.
De euro daalde 0,3 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0834 dollar waard. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent meer waard op een prijs van 69,55 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 73,14 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.
20 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote zorgverzekeraars hebben hun contracten zo goed als rond met de ziekenhuizen voor de zorg in 2026. Dat laten de verzekeraars weten. Van de grote vier had VGZ als eerste afspraken gemaakt en daar kwamen deze week Menzis en Zilveren Kruis bij. Alleen CZ laat weten nog met negen ziekenhuizen in gesprek te zijn, maar dat dat voor verzekerden geen gevolgen heeft.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De voedselexport van Oekraïne heeft last van de onlangs opgeschroefde aanvallen van Rusland op Oekraïense havens. De Oekraïense boerenbond UAC vreest dat de aanvallen kunnen leiden tot een grote afname van de handel.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend licht lager gesloten op de verkorte handelssessie voor kerst. Beleggers deden het rustig aan en pakten wat winst, terwijl er weinig richtinggevend nieuws was om te verwerken.
5 uur geleden