Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techaandelen weer gewild op Wall Street na kwartaalbericht Amazon

Techaandelen weer gewild op Wall Street na kwartaalbericht Amazon

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag deels hersteld van de stevige verliezen in de voorgaande twee dagen. Webwinkel- en technologieconcern Amazon maakte indruk met zijn kwartaalcijfers en won ruim 6 procent aan beurswaarde. Ook veel andere grote techbedrijven eindigden hoger, wat mogelijk ook te maken heeft met koopjesjagers.

De Dow-Jonesindex steeg 0,7 procent tot 42.052,19 punten. De S&P 500 won 0,4 procent tot 5728,80 punten en techgraadmeter Nasdaq eindigde 0,8 procent hoger op 18.239,92 punten.

Een dag eerder verloor de Nasdaq nog 2,8 procent. Beleggers raakten door prognoses van Microsoft en Meta bezorgd over het rendement op alle investeringen in nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI).

Apple

Maar goede resultaten en vooruitzichten van Amazon gaven weer vertrouwen in de techsector. Het bedrijf voerde zowel met zijn cloudtak als onlinewinkeldivisie de omzet en winst op. Ook chipmaker Intel steeg fors, met bijna 8 procent. Beleggers putten hoop uit de vooruitzichten van Intel voor het lopende kwartaal en hopen dat het herstelplan van het bedrijf werkt.

Apple daalde juist 1,3 procent na het publiceren van de kwartaalcijfers. De verkopen van de nieuwe iPhone 16 vielen mee, maar de resultaten in China vielen tegen.

Banenrapport

De financiƫle markten verwerkten tegelijkertijd het nieuwe banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daaruit kwam naar voren dat er in oktober slechts 12.000 banen bij zijn gekomen, de geringste toename in bijna vier jaar. Dat komt onder andere door natuurgeweld en massale stakingen, maar ook de cijfers van de voorgaande maanden werden naar beneden bijgesteld.

Een afkoelende arbeidsmarkt zou de Federal Reserve extra reden kunnen geven voor nog een renteverlaging. De Amerikaanse koepel van centrale banken neemt volgende week een nieuw rentebesluit. Ook staat de week in het teken van de presidentsverkiezingen, die op de handelsvloeren voor extra onzekerheid zorgen.

De euro daalde 0,3 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0834 dollar waard. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent meer waard op een prijs van 69,55 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 73,14 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nederlands quantumbedrijf QuantWare haalt 152 miljoen euro op

DELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.

1 uur geleden
Directeur Milieudefensie gaat werken bij Tata Steel

VELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.

1 uur geleden
Cryptobeurs Coinbase stijgt op Wall Street na reorganisatie

NEW YORK (ANP) - Cryptobeurs Coinbase is dinsdag een winnaar op de beurs in New York na aankondiging van een reorganisatie. Beleggers zetten het aandeel hoger omdat een streep door 14 procent van het personeelsbestand betekent dat de kosten bij het Amerikaanse bedrijf omlaag zullen gaan.

1 uur geleden
Iranoorlog verstoort leveringen Ferrari

MARANELLO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De leveringen van sportwagenbouwer Ferrari zijn in het eerste kwartaal verstoord door de Iranoorlog. Normaal vinden Ferrari's gretig aftrek rond de Perzische Golf, maar de oorlog verhindert dit. Ferrari zegt dat het deze moeilijkheden wel kon pareren door meer auto's naar andere regio's te sturen.

2 uur geleden
Verpakkingssector wil met loterij meer statiegeldflessen innemen

DEN HAAG (ANP) - De verpakkingsindustrie probeert mensen vanaf volgende week maandag met loterijen te verleiden om meer blikjes en flessen met statiegeld in te leveren. Ongeveer duizend inzamelpunten buiten supermarkten betalen uit via Tikkie en delen per 15 cent statiegeld een digitaal lot uit. Daarmee maken deelnemers kans op geldprijzen tot 400 euro, maakte de voor inzameling verantwoordelijke organisatie Verpact bekend.

2 uur geleden
Prijsverlaging motorfietsen doet winst Harley-Davidson kelderen

MILWAUKEE (ANP/BLOOMBERG) - De winst van motorfietsenfabrikant Harley-Davidson is afgelopen kwartaal gekelderd, omdat het Amerikaanse bedrijf de prijzen verlaagde om de verkoop aan te jagen en resterende voorraden weg te werken. Dankzij de inspanningen slaagde het bedrijf er wel in om de verkoopdaling van motorfietsen van vorig jaar om te buigen in een verkoopplus.

3 uur geleden
ExxonMobil heeft pensioenen te weinig verhoogd, zegt rechter

ROTTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern ExxonMobil heeft in Nederland meerdere jaren de pensioenen van oud-medewerkers te weinig verhoogd. Volgens de kantonrechter in Rotterdam handelde het Amerikaanse bedrijf daarmee in strijd met gemaakte afspraken en goed werkgeverschap.

4 uur geleden