Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techaandelen weer gewild op Wall Street na kwartaalbericht Amazon

Techaandelen weer gewild op Wall Street na kwartaalbericht Amazon

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag deels hersteld van de stevige verliezen in de voorgaande twee dagen. Webwinkel- en technologieconcern Amazon maakte indruk met zijn kwartaalcijfers en won ruim 6 procent aan beurswaarde. Ook veel andere grote techbedrijven eindigden hoger, wat mogelijk ook te maken heeft met koopjesjagers.

De Dow-Jonesindex steeg 0,7 procent tot 42.052,19 punten. De S&P 500 won 0,4 procent tot 5728,80 punten en techgraadmeter Nasdaq eindigde 0,8 procent hoger op 18.239,92 punten.

Een dag eerder verloor de Nasdaq nog 2,8 procent. Beleggers raakten door prognoses van Microsoft en Meta bezorgd over het rendement op alle investeringen in nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI).

Apple

Maar goede resultaten en vooruitzichten van Amazon gaven weer vertrouwen in de techsector. Het bedrijf voerde zowel met zijn cloudtak als onlinewinkeldivisie de omzet en winst op. Ook chipmaker Intel steeg fors, met bijna 8 procent. Beleggers putten hoop uit de vooruitzichten van Intel voor het lopende kwartaal en hopen dat het herstelplan van het bedrijf werkt.

Apple daalde juist 1,3 procent na het publiceren van de kwartaalcijfers. De verkopen van de nieuwe iPhone 16 vielen mee, maar de resultaten in China vielen tegen.

Banenrapport

De financiële markten verwerkten tegelijkertijd het nieuwe banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daaruit kwam naar voren dat er in oktober slechts 12.000 banen bij zijn gekomen, de geringste toename in bijna vier jaar. Dat komt onder andere door natuurgeweld en massale stakingen, maar ook de cijfers van de voorgaande maanden werden naar beneden bijgesteld.

Een afkoelende arbeidsmarkt zou de Federal Reserve extra reden kunnen geven voor nog een renteverlaging. De Amerikaanse koepel van centrale banken neemt volgende week een nieuw rentebesluit. Ook staat de week in het teken van de presidentsverkiezingen, die op de handelsvloeren voor extra onzekerheid zorgen.

De euro daalde 0,3 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0834 dollar waard. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent meer waard op een prijs van 69,55 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 73,14 dollar per vat.

Meer uit Financieel

FT: verzekeraars trekken premies fors op voor schepen bij Iran

LONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.

7 uur geleden
Bijna 300 TUI-reizigers zitten vast in Midden-Oosten

RIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.

7 uur geleden
Straat van Hormuz vrijwel leeg na sluitingsmeldingen aan schepen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.

9 uur geleden
Bron: Iran verbiedt schepen Straat van Hormuz te gebruiken

TEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.

10 uur geleden
Trump-regering wil rechtszaken over importheffingen uitstellen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.

10 uur geleden
In opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer wordt opgeheven

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.

11 uur geleden
Meerdere olietankers mijden Straat van Hormuz, ziet Bloomberg

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere grote olietankers lijken zaterdag de Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, te mijden. Dat meldt persbureau Bloomberg. Dit lijkt te maken te hebben met de vrees dat de straat bij de militaire acties rond Iran kan worden betrokken. Als deze situatie aanhoudt, zou dit grote gevolgen kunnen hebben voor de olie- en gasprijzen.

12 uur geleden