Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techaandelen weer centraal op beurzen

Techaandelen weer centraal op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelen van techbedrijven zullen dinsdag naar verwachting verder onder druk staan op de Europese beurzen. Beleggers nemen al enige tijd afscheid van de sterk gestegen techaandelen en stappen in bedrijven die meer zullen profiteren van het herstel van de coronacrisis.

De Amsterdamse AEX-index stevent op basis van de openingsindicatoren af op een licht lager begin van de handelsdag. Ook elders in Europa lijken de beurzen met kleine koersuitslagen te openen na de forse stijging een dag eerder. De Aziatische markten lieten dinsdag een gemengd beeld zien.

Op het Damrak gaat de aandacht uit naar de resultaten van fitnessketen Basic-Fit en koffieconcern JDE Peet's. De coronacrisis heeft bij beide bedrijven een flinke stempel gedrukt op de jaarcijfers. Basic-Fit moest zijn sportscholen vorig jaar meerdere keren sluiten vanwege het coronavirus en leed een nettoverlies van dik 125 miljoen euro. JDE Peet's, het bedrijf achter Douwe Egberts, verkocht meer koffie aan mensen die thuiswerken maar veel minder aan de horeca en bedrijven.

IMCD

Aan het overnamefront meldde persbureau Bloomberg dat de aankoop van het moederbedrijf van brillenketens Pearle en Eye Wish mogelijk al deze maand wordt goedgekeurd. Brussel is tevreden met de concessies die het Frans-Italiaanse brillenconcern EssilorLuxottica en het Nederlandse GrandVision hebben geboden. Ondanks de mogelijke goedkeuring is het echter niet zeker dat overname doorgaat. Sinds de coronapandemie zijn de verhoudingen tussen de twee ondernemingen bekoeld.

Chemicaliëndistributeur IMCD kondigde aan het onderdeel Nutri Granulations te hebben verkocht aan Huber Engineered Materials. Een overnamesom werd niet vermeld. Het aandeel van het Poolse e-commercebedrijf InPost, dat eerder dit jaar naar de Amsterdamse beurs ging, zal mogelijk bewegen op een koopadvies van Jefferies.

DHL

In Frankfurt staat Deutsche Post DHL in de belangstelling. Het Duitse logistieke concern heeft vorig jaar flink geprofiteerd van de razendsnelle groei van onlinewinkelen tijdens lockdowns. Doordat het bedrijf veel meer pakketjes te vervoeren kreeg, stegen de winst en de omzet aanzienlijk. Het concern keert daarnaast meer dividend uit en gaat voor 1 miljard euro aan eigen aandelen inkopen.

De euro was 1,1853 dollar waard, tegenover 1,1848 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 64,92 dollar. De prijs van een vat Brentolie daalde 0,1 procent tot 68,16 dollar.

Meer uit Financieel

DNB ziet 20 procent meer tankbeurten over de grens

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben in het eerste halfjaar duidelijk vaker getankt bij Duitse en Belgische tankstations. Pomphouders in de grensregio's klaagden al langer over het verlies aan klandizie door de hogere accijns en btw op brandstoffen in Nederland. De Nederlandsche Bank (DNB) heeft nu concrete cijfers over automobilisten die profiteren van de lagere benzineprijzen over de grens. Nederlanders rekenden 20 procent vaker af bij Belgische en Duitse tankstations dan een jaar eerder en gaven daarbij 32 procent meer uit.

16 minuten geleden
ACM wil meer openheid over computergestuurde prijzen

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven moeten meer duidelijkheid geven over hoe online prijzen tot stand komen. Dat vindt de Autoriteit Consument & Markt. Voor consumenten is vaak onduidelijk hoe prijzen bij webwinkels, evenementen en luchtvaartmaatschappijen worden bepaald. Dat leidt tot misvattingen over de manier waarop prijzen tot stand zijn gekomen en schaadt het consumentenvertrouwen, volgens de toezichthouder.

16 minuten geleden
Olieprijzen stijgen na Trumps afwijzing van Iraans voorstel

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De olieprijzen stijgen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dit weekend een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren heeft afgewezen. De heropening van de Straat van Hormuz was onderdeel van dat voorstel, maar de belangrijke zeestraat blijft voorlopig grotendeels gesloten voor scheepvaart. Zondag zei Trump tegen nieuwssite Axios dat hij deze week wel nog nieuwe gesprekken met Iran verwacht.

21 minuten geleden
Overheid investeert 15 miljoen euro in toeleverancier ASML

DEN HAAG (ANP) - Staatsinvesteerder Invest International steekt 15 miljoen euro in het Eindhovense technologiebedrijf KMWE International. De toeleverancier van ASML kan daarbij onder meer zijn productie in Maleisië uitbreiden.

58 minuten geleden
Legale gokbranche klaagt Meta aan om reclame illegale goksites

DEN HAAG (ANP) - De brancheorganisatie voor legale goksites sleept Meta voor de rechter. Volgens de Vergunde Nederlandse Online Kansspelaanbieders (VNLOK) zijn negen van de tien gokadvertenties op Facebook afkomstig van illegale sites. Ook op Instagram zouden illegale aanbieders veel adverteren. De koepel klaagt daar al langer over.

10 uur geleden
Krant: Franse regering wil miljarden ophalen bij bedrijven

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse regering kijkt naar een begrotingswijziging die bedrijven mogelijk 3,5 miljard euro extra zal kosten. De Franse zakenkrant Les Echos meldt op basis van anonieme bronnen dat de regering overweegt om de manier waarop loonheffingskortingen worden berekend te wijzigen. De Franse premier Sébastien Lecornu is van plan volgende week een begrotingsvoorstel voor volgend jaar te presenteren.

16 uur geleden
Historisch lage waterstand van de Rijn bij Keulen

KEULEN (ANP) - Het waterpeil van de Rijn bij Keulen heeft een historisch laag punt bereikt. Het waterpeil staat op 43 centimeter, meldt omroep WDR. Dat is 2 centimeter lager dan het vorige record dat afgelopen augustus werd gevestigd.

18 uur geleden