Techaandelen weer centraal op beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De aandelen van techbedrijven zullen dinsdag naar verwachting verder onder druk staan op de Europese beurzen. Beleggers nemen al enige tijd afscheid van de sterk gestegen techaandelen en stappen in bedrijven die meer zullen profiteren van het herstel van de coronacrisis.
De Amsterdamse AEX-index stevent op basis van de openingsindicatoren af op een licht lager begin van de handelsdag. Ook elders in Europa lijken de beurzen met kleine koersuitslagen te openen na de forse stijging een dag eerder. De Aziatische markten lieten dinsdag een gemengd beeld zien.
Op het Damrak gaat de aandacht uit naar de resultaten van fitnessketen Basic-Fit en koffieconcern JDE Peet's. De coronacrisis heeft bij beide bedrijven een flinke stempel gedrukt op de jaarcijfers. Basic-Fit moest zijn sportscholen vorig jaar meerdere keren sluiten vanwege het coronavirus en leed een nettoverlies van dik 125 miljoen euro. JDE Peet's, het bedrijf achter Douwe Egberts, verkocht meer koffie aan mensen die thuiswerken maar veel minder aan de horeca en bedrijven.
IMCD
Aan het overnamefront meldde persbureau Bloomberg dat de aankoop van het moederbedrijf van brillenketens Pearle en Eye Wish mogelijk al deze maand wordt goedgekeurd. Brussel is tevreden met de concessies die het Frans-Italiaanse brillenconcern EssilorLuxottica en het Nederlandse GrandVision hebben geboden. Ondanks de mogelijke goedkeuring is het echter niet zeker dat overname doorgaat. Sinds de coronapandemie zijn de verhoudingen tussen de twee ondernemingen bekoeld.
Chemicaliëndistributeur IMCD kondigde aan het onderdeel Nutri Granulations te hebben verkocht aan Huber Engineered Materials. Een overnamesom werd niet vermeld. Het aandeel van het Poolse e-commercebedrijf InPost, dat eerder dit jaar naar de Amsterdamse beurs ging, zal mogelijk bewegen op een koopadvies van Jefferies.
DHL
In Frankfurt staat Deutsche Post DHL in de belangstelling. Het Duitse logistieke concern heeft vorig jaar flink geprofiteerd van de razendsnelle groei van onlinewinkelen tijdens lockdowns. Doordat het bedrijf veel meer pakketjes te vervoeren kreeg, stegen de winst en de omzet aanzienlijk. Het concern keert daarnaast meer dividend uit en gaat voor 1 miljard euro aan eigen aandelen inkopen.
De euro was 1,1853 dollar waard, tegenover 1,1848 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 64,92 dollar. De prijs van een vat Brentolie daalde 0,1 procent tot 68,16 dollar.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders, bekend van Melkmeisje en Odorex. Het levensmiddelenconcern doet Zwitsal van de hand, omdat het volgens het bedrijf niet past bij zijn strategie om te investeren in wereldwijde merken met een breed internationaal bereik. Zwitsal is vooral bekend in Nederland en België, met name van de babyverzorgingsproducten. Er worden geen financiële details gemeld.
26 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York toonden donderdag herstel na de verliezen een dag eerder. Beleggers kauwden nog na op het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve om de rente voor het eerst in ruim drie jaar te verhogen om de inflatie aan te pakken. Dat besluit zorgde woensdag nog voor verliezen op Wall Street, aangezien hogere rentetarieven aandelenbeleggingen doorgaans minder aantrekkelijk maken.
40 minuten geledenWOLFSBURG (ANP/RTR/AFP) - De Duitse regering wil dat de Europese Commissie meer actie onderneemt om de Europese autosector te beschermen tegen concurrentie uit China. Dat zei minister van Financiën Lars Klingbeil bij een bezoek aan het hoofdkantoor van Volkswagen in Wolfsburg. Ook de deelstaten Nedersaksen, Beieren en Baden-Württemberg, waar veel autofabrieken staan, willen meer actie.
41 minuten geledenLISSABON (ANP/RTR) - Cabinemedewerkers van de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet in Portugal hebben donderdag ingestemd met stakingen omdat ze betere arbeidsvoorwaarden willen. Volgens de vakbond SNPVAC zal dan tussen 2 en 6 oktober het werk worden neergelegd en ook tussen 19 en 23 december.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Revolut heeft donderdag ontkend dat iemand rechtstreeks contact heeft gezocht met de onlinebank of eisen heeft gesteld vanwege de phishingaanval die onlangs bekend werd. Meerdere media, waaronder radiozender BNR, schreven woensdag dat de aanvallers eisen dat binnen 24 uur een bedrag van 3 miljoen dollar (zo'n 2,6 miljoen euro) wordt betaald. Anders zouden ze de buitgemaakte data verkopen.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse beveiliger van bouwprojecten en andere infrastructuur BauWatch wordt overgenomen door de internationale investeerders CVC DIF en Carlyle. BauWatch is gevestigd in Apeldoorn en is Europees marktleider bij de beveiliging met mobiele camerabewaking van bouwplaatsen en andere bedrijfsterreinen ter bescherming tegen diefstal en vandalisme.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Enexis mist capaciteit op het net voor ongeveer 86.000 woningen waarvan de bouw de komende drie jaar moet starten. De netbeheerder kreeg aanvragen voor aansluitingen op het net voor de bouw van zo'n 140.000 nieuwbouwwoningen, maar voor het merendeel van deze woningen is er nu geen ruimte op het net.
2 uur geleden