Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techaandelen trekken Europese beurzen in het rood

Techaandelen trekken Europese beurzen in het rood

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag fors gedaald. De winst uit de ochtenduren verdween razendsnel na de opening van Wall Street waar de techsector stevig lager werd gezet. Ook in Europa gingen techaandelen onderuit, zoals chipbedrijven ASMI en ASML in de AEX-index.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot met een verlies van 2,1 procent op 549,60 punten. De MidKap leverde 0,9 procent in tot 802,20 punten. Londen en Frankfurt daalden tot 1,5 procent. Parijs hield de schade met een koersval van 0,4 procent beperkt, na de onthulling van het stimuleringsplan van 100 miljard euro voor de Franse economie.

De grootste verliezer in de AEX was chiptoeleverancier ASMI dat 6,8 procent inleverde. Ook betalingsverwerker Adyen kreeg met een min van 6,3 procent een flinke klap te verwerken, net als chipmachinemaker ASML (min 4,6 procent) en techinvesteerder Prosus (min 4,1 procent). Winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield was met een winst van 1,5 procent de koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak.

Besi

Ook in de MidKap was het een techbedrijf, in dit geval chiptoeleverancier Besi, die de rij sloot. Dat aandeel werd 4,2 procent minder waard. Financieel dienstverlener Intertrust steeg 4,5 procent na een adviesverhoging van KBC Securities en was daarmee de grote winnaar. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM steeg 3 procent.

Bij de kleinere bedrijven klom ForFarmers 0,8 procent. Het veevoerbedrijf trekt op 11 september ruim 11 miljoen aandelen in.

Infineon

Ook internationaal leverden techaandelen flink in. Chipbedrijven als STMicroelectronics, Infineon en Ams daalden tot 6,9 procent. In Frankfurt verloor Siemens Healthineers verder ruim 5 procent. De Duitse maker van medische apparatuur heeft zo'n 2,7 miljard euro opgehaald met de plaatsing van nieuwe aandelen bij institutionele investeerders. De opbrengst wordt gebruikt voor de gedeeltelijke financiering van de overname van de Amerikaanse branchegenoot Varian Medical Systems.

De euro was 1,1827 dollar waard tegen 1,1835 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,3 procent minder op 40,56 dollar. Brentolie werd 2,4 procent goedkoper op 43,36 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Veel ondernemers hebben last van handelsbeleid Trump, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.

6 uur geleden
Trump wil olie uit strategische voorraad vrijgeven

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.

7 uur geleden
Olieprijs blijft stijgen, overwegend verliezen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.

8 uur geleden
Overlast door staking op Brussels Airport groter dan verwacht

BRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.

9 uur geleden
Helft vluchten Lufthansa gaat door tijdens tweedaagse staking

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.

9 uur geleden
Bedrijven sluiten kantoren in Dubai om dreiging Iran

DEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.

10 uur geleden
International SOS evacueerde 1000 werknemers uit Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.

12 uur geleden