Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techaandelen onder druk op Damrak, Shell op winst

Techaandelen onder druk op Damrak, Shell op winst

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een stevig verlies de handel uitgegaan. Met name techaandelen drukten de leidende index op Beursplein 5 in het rood. Naast zorgen over chiptekorten die de productie van allerhande apparaten en voertuigen raken, zorgden ook de oplopende rentes ervoor dat techaandelen in de uitverkoop gingen. Shell was een van de schaarse stijgers in de AEX.

Betalingsbedrijf Adyen duikelde het hardst omlaag in de AEX met een verlies van 6,4 procent. Ook bedrijven die actief zijn in de chipsector als BE Semiconductors (Besi), ASM International en ASML stonden in de staartgroep. Bij Besi speelde wel mee dat het aandeel ex-dividend noteerde.

Shell won 0,8 procent aan beurswaarde, al liep de winst gedurende de sessie wel wat terug. De olieproducent profiteerde van de beter dan verwachte resultaten van het Saudische staatsbedrijf Aramco, het grootste olieconcern ter wereld, en de hogere olieprijzen.

AEX-index

De AEX-index sloot uiteindelijk 2,2 procent in de min op 696,73 punten. De MidKap daalde 1,4 procent tot 1025,12 punten. Frankfurt verloor 2,5 procent. Parijs zag een eerdere winst verdampen en zakte 0,9 procent. De beurs in Londen maakte in eerste instantie een inhaalslag na het lange weekeinde en stond duidelijk op winst, maar kon die eveneens niet vasthouden. De FTSE 100 sloot 0,7 procent in de min.

De kwartaalresultaten van de Duitse chipfabrikant Infineon en zijn Oostenrijkse concurrent AMS werden wisselend ontvangen. In Frankfurt zakte Infineon 6,5 procent. De chipfabrikant schroefde zijn verwachtingen op dankzij sterke kwartaalresultaten, maar waarschuwde voor knelpunten in de productie door de coronacrisis. AMS dikte ruim 1 procent aan in Zürich, ondanks tegenvallende kwartaalprestaties van de Oostenrijkse chipmaker.

HelloFresh

In Frankfurt verloor HelloFresh ruim 6 procent. Beleggers waren niet onder de indruk van de definitieve kwartaalcijfers van de Duitse bezorger van maaltijdboxen, die zijn verwachtingen vorige maand al had opgeschroefd.

Adecco zakte dik 5 procent in Zürich na tegenvallende resultaten van het Zwitserse uitzendconcern. In Amsterdam sloot sectorgenoot Randstad met een verlies van 2 procent.

De euro was bij de slotbel 1,2018 dollar waard, tegenover 1,2062 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,4 procent duurder op 65,38 dollar. Brentolie kostte 1,5 procent meer op 68,56 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Werknemers wasserijen staken na vastlopen cao-onderhandelingen

HOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van wasserijen leggen woensdag het werk neer, meldt de FNV. Onderhandelingen voor een nieuwe cao zitten muurvast, volgens de vakbond. Bij wasserijen in Hoogeveen, Bolsward, Hardenberg en Tiel wordt 24 uur lang gestaakt.

1 uur geleden
Werknemers wasserijen staken na vastlopen cao-onderhandelingen

HOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van wasserijen leggen woensdag het werk neer, meldt de FNV. Onderhandelingen voor een nieuwe cao zitten muurvast, volgens de vakbond. Bij wasserijen in Hoogeveen, Bolsward, Hardenberg en Tiel wordt 24 uur lang gestaakt.

1 uur geleden
G20 behalve China pleit voor vrije doorgang Straat van Hormuz

ASHEVILLE (ANP) - De G20-landen dringen aan op "een vrije, veilige en voorspelbare vaart door de Straat van Hormuz". Dat staat in een gezamenlijke verklaring die aan het einde van de door de Verenigde Staten georganiseerde top werd gepubliceerd.

3 uur geleden
NASA kiest ruimtevaartbedrijf Bezos voor communicatienetwerk Mars

WASHINGTON (ANP) - Ruimtevaartorganisatie NASA heeft het contract voor de ontwikkeling van het zogenoemde Mars Telecommunications Network toegekend aan Blue Origin, het Amerikaanse ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos.

3 uur geleden
Wall Street sluit lager na zorgen over Iran, olieprijs en rente

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke verliezen gesloten. Beleggers hadden zorgen over oplopende energieprijzen, inflatie en stijgende rentes. Die werden ingegeven door oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen deden het sentiment gedurende de handelssessie weinig goeds.

5 uur geleden
Europese gasprijs op hoogste niveau sinds 2023

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is tot het hoogste niveau sinds 2023 gestegen. Op energiemarkten reageren handelaren op de toegenomen spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten. Nieuwe gevechten hebben een einde gemaakt aan de hoop op een snelle opening van de Straat van Hormuz, een zeestraat die erg belangrijk is voor de wereldhandel in energie.

6 uur geleden
Mogelijk 1300 bouwprojecten stilgelegd door schorsing controleur

DEN HAAG (ANP) - Door de schorsing van een belangrijke controleur voor bouwprojecten moeten veel bouwwerkzaamheden worden stilgelegd. Daarvoor waarschuwt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). De belangenorganisatie voor gemeenten schat in dat mogelijk tot 1300 projecten stil komen te liggen.

6 uur geleden