Techaandelen in trek op fors hoger Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met aanzienlijke winsten gesloten. Vooral de aandelen van grote techbedrijven waren in trek na beter dan verwachte kwartaalresultaten van AI-softwarebedrijf ServiceNow. Tegelijkertijd verwerkten veel beleggers updates van bedrijven over de impact van de handelsoorlog.
De Dow-Jonesindex eindigde 1,2 procent hoger op 40.093,22 punten. De brede graadmeter S&P 500 won 2 procent tot 5484,80 punten en techbeurs Nasdaq steeg 2,7 procent tot 17.166,04 punten. ServiceNow eindigde ruim 15 procent hoger.
Onder andere luchtvaartmaatschappij American Airlines (plus 3 procent), restaurantketen Chipotle Mexican Grill (plus 1,6 procent) en verzorgingsmiddelenconcern Procter & Gamble (min 3,7 procent) stelden hun vooruitzichten naar beneden bij. Onzekerheid over de economische effecten van Donald Trumps importheffingen drukt op het consumentenvertrouwen.
De regering-Trump liet weten dat handelsgesprekken met enkele handelspartners opschieten. Zo zei minister van Financiën Scott Bessent dat er mogelijk snel een principeakkoord met Zuid-Korea over handel is en zou het Witte Huis ook hebben laten doorschemeren dat onderhandelingen met India vorderen.
Trump zelf beweerde ook dat onderhandelingen met China over het hoogopgelopen handelsconflict met de VS zijn begonnen, maar China zei eerder dat dit niet het geval was. Beijing eist dat de VS alle "unilaterale heffingen" opheffen. Het Witte Huis liet eerder doorschemeren bereid te zijn de torenhoge handelstarieven te verlagen.
De hoop onder beleggers op snelle renteverlagingen door de Federal Reserve leefde ook weer op. Fed-gouverneur Christopher Waller zei bijvoorbeeld dat hij voorstander is van een renteverlaging als handelstarieven voor een ontslaggolf in het bedrijfsleven zorgen.
De euro was 1,1385 dollar waard, tegenover 1,1357 dollar bij het slot van de Europese beurzen. De olieprijzen gingen licht omhoog. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent meer waard en kostte 62,71 dollar. Brentolie steeg 0,5 procent in prijs tot 66,45 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/RTR) - Italië heeft woensdag de accijns op brandstoffen verlaagd om huishoudens en bedrijven tegemoet te komen, nu de energiekosten flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. "We verlagen de brandstofprijs met 25 cent per liter, voor iedereen", heeft premier Giorgia Meloni aangekondigd.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag met stevige verliezen gesloten, nadat de Federal Reserve de Amerikaanse rentetarieven onveranderd liet en slechts één renteverlaging voor dit jaar voorspelde. Volgens kenners was het rentebesluit evenwel in lijn met de verwachtingen. De oorlog in het Midden-Oosten bleef de gemoederen echter bezighouden. De olieprijzen zijn flink verder opgelopen, mede door een Iraanse aanval op een belangrijke gasinstallatie in Qatar.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De bewindvoerders van het bedrijf achter onlinewoonwinkel Fonq willen de websites van Fonq en Naduvi toegankelijk houden voor consumenten. Op dit moment kunnen echter geen bestellingen worden geplaatst en geen betalingen worden gedaan. Ondertussen zoeken de bewindvoerders naar mogelijkheden om het bedrijf of delen ervan voort te zetten.
6 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Branden veroorzaakt door Iraanse aanvallen hebben "uitgebreide schade" aangericht aan de belangrijkste gasinstallatie van het staatsenergiebedrijf van Qatar. Dat heeft QatarEnergy woensdagavond laten weten. Dit gebeurde nadat de Iraanse regering had aangekondigd een aanval op hun eigen energie-infrastructuur te zullen vergelden met een soortgelijke tegenaanval.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve houdt vast aan zijn verwachting om dit jaar nog een keer de rente te verlagen in de Verenigde Staten ondanks de toegenomen inflatiezorgen door de Iranoorlog. De beleidsbepalers rekenen nu wel op een sterkere stijging van het prijspeil in de VS dit jaar, maar stellen bij hun rentebesluit ook dat de gevolgen van de ontwikkelingen in het Midden-Oosten voor de Amerikaanse economie "onzeker" zijn.
8 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo verkoopt weer vlees voor stuntprijzen. Twee jaar geleden stopte de supermarktketen met tijdelijke aanbiedingen voor vers rund-, varkens- en kippenvlees om de verkoop van plantaardige eiwitten aan te jagen. Maar dat kostte het bedrijf geld, terwijl het resultaat van de maatregel "onvoldoende" was, stelt Jumbo na berichtgeving van NRC.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de aandelenbeurzen in Europa waren woensdag overwegend verliezen te zien door de aanhoudende Iranoorlog. De olieprijzen lijken almaar verder te stijgen en beleggers vrezen dat een escalatie van de strijd in het Midden-Oosten tot meer verstoringen op energiemarkten en een hogere inflatie zou kunnen leiden.
9 uur geleden