Techaandelen in trek op fors hoger Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met aanzienlijke winsten gesloten. Vooral de aandelen van grote techbedrijven waren in trek na beter dan verwachte kwartaalresultaten van AI-softwarebedrijf ServiceNow. Tegelijkertijd verwerkten veel beleggers updates van bedrijven over de impact van de handelsoorlog.
De Dow-Jonesindex eindigde 1,2 procent hoger op 40.093,22 punten. De brede graadmeter S&P 500 won 2 procent tot 5484,80 punten en techbeurs Nasdaq steeg 2,7 procent tot 17.166,04 punten. ServiceNow eindigde ruim 15 procent hoger.
Onder andere luchtvaartmaatschappij American Airlines (plus 3 procent), restaurantketen Chipotle Mexican Grill (plus 1,6 procent) en verzorgingsmiddelenconcern Procter & Gamble (min 3,7 procent) stelden hun vooruitzichten naar beneden bij. Onzekerheid over de economische effecten van Donald Trumps importheffingen drukt op het consumentenvertrouwen.
De regering-Trump liet weten dat handelsgesprekken met enkele handelspartners opschieten. Zo zei minister van Financiën Scott Bessent dat er mogelijk snel een principeakkoord met Zuid-Korea over handel is en zou het Witte Huis ook hebben laten doorschemeren dat onderhandelingen met India vorderen.
Trump zelf beweerde ook dat onderhandelingen met China over het hoogopgelopen handelsconflict met de VS zijn begonnen, maar China zei eerder dat dit niet het geval was. Beijing eist dat de VS alle "unilaterale heffingen" opheffen. Het Witte Huis liet eerder doorschemeren bereid te zijn de torenhoge handelstarieven te verlagen.
De hoop onder beleggers op snelle renteverlagingen door de Federal Reserve leefde ook weer op. Fed-gouverneur Christopher Waller zei bijvoorbeeld dat hij voorstander is van een renteverlaging als handelstarieven voor een ontslaggolf in het bedrijfsleven zorgen.
De euro was 1,1385 dollar waard, tegenover 1,1357 dollar bij het slot van de Europese beurzen. De olieprijzen gingen licht omhoog. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent meer waard en kostte 62,71 dollar. Brentolie steeg 0,5 procent in prijs tot 66,45 dollar per vat.
Meer uit Financieel
TRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.
5 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.
23 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.
1 dag geleden