Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techaandelen in de uitverkoop op beurzen Europa

Techaandelen in de uitverkoop op beurzen Europa

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen stonden maandag overwegend op verlies, vooral door de uitverkoop onder techaandelen als gevolg van hogere rentes. In Amsterdam stonden bedrijven als maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway, techinvesteerder Prosus en chipfondsen ASMI en BE Semiconductor Industries onderaan de AEX-index. De leidende graadmeter zelf verloor bijna 1 procent.

De AEX noteerde rond het middaguur op 718,01 punten. Just Eat Takeaway was met een verlies van 5,4 procent de sterkste daler. Prosus, ASMI en Besi volgend met minnen tussen de 3 en 4 procent. Staalconcern ArcelorMittal voerde de leidende index aan met een winst van 2 procent. De MidKap won 0,1 procent geholpen door de winsten van verzekeraar ASR en kunstmestbedrijf OCI van meer dan 2 procent.

Verder was bouwer Heijmans bij de kleinere fondsen een opvallende stijger met een winst van 2,7 procent. De bouwer kende een meevaller in de slepende zaak rond het opzeggen van een contract door netbeheerder TenneT. Heijmans hoeft vooralsnog geen schadevergoeding te betalen in de zaak, die gaat over de bouw van nieuwe Wintrack II-hoogspanningsmasten. Mogelijk valt daardoor het overgrote deel van een voorziening van 34 miljoen euro die Heijmans eerder nam weg.

Negatief beeld

Elders in Europa was het beeld overwegend negatief. De DAX in Frankfurt stond 0,5 procent lager. In Londen verloor de FTSE 100 0,3 procent. Parijs was de uitzondering met een plus van 0,8 procent. Beleggers reageerden op het nieuws dat de zittende president Emmanuel Macron de eerste ronde van de presidentsverkiezingen heeft gewonnen. De tweede ronde over twee weken belooft volgens de peilingen een spannende strijd te worden tussen Macron en de rechts-populistische Marine Le Pen.

De Franse bank Société Générale won in Parijs bijna 7 procent. De bank trekt zich terug uit Rusland door zijn belang in Rosbank te verkopen. Het financiële concern heeft in Interros Capital ook al een koper gevonden voor de deelneming. Tal van grote bedrijven hebben Rusland de laatste tijd al de rug toegekeerd. Maar meestal gaat het nog maar om aankondigingen en zijn er nog geen kopers voor activiteiten gevonden.

De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 2,6 procent tot 95,74 dollar. Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, Europa en Afrika, werd 2,4 procent goedkoper op 100,34 dollar per vat. De euro was 1,0925 dollar waard, tegen 1,0873 dollar voor het weekend.

Meer uit Financieel

VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

8 uur geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

10 uur geleden
Analisten: beleggers zien oorlog Midden-Oosten als koopkans

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.

12 uur geleden
Intel uitblinker op Wall Street dankzij sterke kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

21 uur geleden
VS bevriezen 344 miljoen dollar aan cryptotegoeden om Iran-link

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.

22 uur geleden
VS en EU willen meer samenwerken voor winning kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.

23 uur geleden
Oliedienstverlener Baker Hughes: meer investeringen door oorlog

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.

23 uur geleden