Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techaandelen Hongkong verspelen deel van hun winst

Techaandelen Hongkong verspelen deel van hun winst

TOKIO (ANP) - De opleving op de aandelenbeurzen in New York heeft woensdag geen overtuigend vervolg gekregen op de handelsvloeren in Azië. De belangrijkste graadmeters kwamen amper in beweging. Nadat techbedrijven zoals Alibaba in Hongkong aanvankelijk veel hoger koersten, gaven ze een deel van hun winsten later weer prijs. Beleggers hielden de ontwikkelingen rond de omikronvariant van het coronavirus in de gaten en verwerkten opmerkingen van de Chinese overheid over de economie.

Het Chinese agentschap voor macro-economische planning zei dat de economie van het Aziatische land zijn groei op een "redelijk" niveau kan voortzetten. China zal de overheidsuitgaven opvoeren en de steun aan producenten en kleine bedrijven verstevigen, zei vicedirecteur Ning Jizhe in een interview met staatspersbureau Xinhua.

Techaandelen met een notering aan de Hongkongse beurs leken aanvankelijk op te leven na die opmerkingen. Maar uiteindelijk belandden ze dichter bij hun slotprijs van een dag eerder. Alibaba stond 0,2 procent hoger en JD.com won 1,7 procent, na winsten van ruim 5 procent eerder op de dag.

Bilibili

Een opvallende uitschieter was het videoplatform Bilibili, dat ruim 11 procent omhoog schoot. Eerder verloor de app voor video's over games en entertainment nog flink aan waarde na een megaboete voor een Chinese influencer.

Op de beurs in Tokio waren de ogen gericht op Sony, dat 2,4 procent won. Een dochterbedrijf van het Japanse conglomeraat heeft een fusiedeal gesloten met het Indiase mediaconcern Zee Entertainment Enterprises. Dit geeft Sony een stevige basis in groeimarkt India.

De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde 0,1 procent lager op 28.503,26 punten. De beurs in Shanghai boekte tussentijds een marginale winst en de Hang Seng-index in Hongkong won 0,4 procent. De All Ordinaries in Sydney klom 0,1 procent en de Kospi in Seoul steeg 0,2 procent..

Meer uit Financieel

Decathlon wil positie in Franse bergen verbeteren via Sport 2000

VILLENEUVE D'ASCQ (ANP/RTR) - De Franse sportwinkelketen Decathlon wil zijn aanwezigheid in Franse skigebieden verhogen. Daarvoor is het van plan een belang van 50 procent te nemen in branchegenoot Sport 2000 France, eigendom van Céraclès Coopérative, maakten beide bedrijven bekend.

53 minuten geleden
Wall Street daalt na oplopende spanningen in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse raketlanceerinstallaties bij de Straat van Hormuz. Als vergelding voerde Iran een aanval met raketten en drones uit op Amerikaanse luchtmachtbases in Jordanië. De olieprijzen liepen door de vrees voor een nieuwe escalatie van het geweld in het Midden-Oosten flink op.

1 uur geleden
Industrie VS gaat veel meer afweer tegen ballistische raket maken

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse fabrikanten van de schaarse verdedigingswapens tegen Ruslands snelste raketten gaan de productie verveelvoudigen. Ze gaan de komende jaren drie keer zoveel Patriot- en vier keer zoveel THAAD-onderscheppingsraketten maken, hebben ze met het Amerikaanse ministerie van Defensie afgesproken.

2 uur geleden
Lichte stijging inflatie in Duitsland in augustus

WIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in augustus licht gestegen naar 2,9 procent op jaarbasis, van 2,8 procent in juli. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van een voorlopige schatting. Daarmee wordt het weer wat waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een renteverhoging komt.

3 uur geleden
Waterstanden Rijn in Duitsland flink gestegen door regen

KAUB (ANP/RTR) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn na recente regenval flink gestegen. Dat meldt de Duitse binnenvaartbeheerder WSV. Het waterpeil bij Kaub, een belangrijk knelpunt in de rivier, is maandag gestegen tot zo'n 72 centimeter. Maar binnenvaartschepen worden nog steeds minder vol beladen en het peil dreigt weer te zakken.

3 uur geleden
Industriecoalitie roept Den Haag op tot uitvoeren rapport-Wennink

ROTTERDAM (ANP) - Een industriecoalitie roept de Tweede Kamer en het kabinet op om de aanbevelingen uit het rapport-Wennink snel uit te voeren. Volgens de ondernemersorganisaties, waaronder Deltalinqs, VNCI en FME, zijn onder meer lagere nettarieven en minder regeldruk cruciaal voor investeringskansen in de industrie in Nederland. Ze doen de oproep in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer, donderdag, over het rapport.

4 uur geleden
Schuldeiser zet drie vakantieparken van Peter Gillis te koop

ASTEN (ANP) - Drie vakantieparken van de Oostappen Groep van Peter Gillis zijn door een schuldeiser van de vastgoedondernemer in de verkoop gezet. Volgens Gillis' advocaat onderzoekt de realityster nu mogelijkheden om de gedwongen verkoop van de parken te voorkomen, laat hij weten na berichtgeving van onder meer Omroep Brabant.

4 uur geleden