Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techaandelen Hongkong verspelen deel van hun winst

Techaandelen Hongkong verspelen deel van hun winst

TOKIO (ANP) - De opleving op de aandelenbeurzen in New York heeft woensdag geen overtuigend vervolg gekregen op de handelsvloeren in Azië. De belangrijkste graadmeters kwamen amper in beweging. Nadat techbedrijven zoals Alibaba in Hongkong aanvankelijk veel hoger koersten, gaven ze een deel van hun winsten later weer prijs. Beleggers hielden de ontwikkelingen rond de omikronvariant van het coronavirus in de gaten en verwerkten opmerkingen van de Chinese overheid over de economie.

Het Chinese agentschap voor macro-economische planning zei dat de economie van het Aziatische land zijn groei op een "redelijk" niveau kan voortzetten. China zal de overheidsuitgaven opvoeren en de steun aan producenten en kleine bedrijven verstevigen, zei vicedirecteur Ning Jizhe in een interview met staatspersbureau Xinhua.

Techaandelen met een notering aan de Hongkongse beurs leken aanvankelijk op te leven na die opmerkingen. Maar uiteindelijk belandden ze dichter bij hun slotprijs van een dag eerder. Alibaba stond 0,2 procent hoger en JD.com won 1,7 procent, na winsten van ruim 5 procent eerder op de dag.

Bilibili

Een opvallende uitschieter was het videoplatform Bilibili, dat ruim 11 procent omhoog schoot. Eerder verloor de app voor video's over games en entertainment nog flink aan waarde na een megaboete voor een Chinese influencer.

Op de beurs in Tokio waren de ogen gericht op Sony, dat 2,4 procent won. Een dochterbedrijf van het Japanse conglomeraat heeft een fusiedeal gesloten met het Indiase mediaconcern Zee Entertainment Enterprises. Dit geeft Sony een stevige basis in groeimarkt India.

De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde 0,1 procent lager op 28.503,26 punten. De beurs in Shanghai boekte tussentijds een marginale winst en de Hang Seng-index in Hongkong won 0,4 procent. De All Ordinaries in Sydney klom 0,1 procent en de Kospi in Seoul steeg 0,2 procent..

Meer uit Financieel

SpaceX en Blue Origin schrappen komst naar ruimtevaarttop Parijs

PARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ruimtevaartbedrijven SpaceX en Blue Origin schrappen hun komst naar een ruimtevaarttop in Parijs volgende week. Dat meldt het Franse ministerie dat verantwoordelijk is voor ruimtevaart. Ook de Amerikaanse bedrijven Stoke Space en Starcloud hebben afgezegd.

8 minuten geleden
AEX-index sluit met kleine winst, olieprijzen lopen weer op

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een kleine winst gesloten. Beleggers keken onder meer naar het verdere herstel op Wall Street. De Amerikaanse beurzen doorbraken woensdag een verliesreeks van drie dagen en openden donderdag hoger. Dat was het gevolg van een kortstondige daling van de olieprijzen en teruglopende rentes op obligatiemarkten.

2 uur geleden
Groei Franse economie lager door extreme hitte en droogte

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De groei van de Franse economie zal dit jaar lager uitvallen door de extreme hitte en droogte van afgelopen zomer, waarin de landbouw schade opliep door tegenvallende oogsten. Dat zegt het Franse ministerie van Financiën op basis van een voorlopige schatting.

2 uur geleden
Branche draagt oplossing aan na schorsing bouwcontroleurs

DELFT (ANP) - Andere controleurs voor bouwprojecten hebben ruimte om het werk van de drie geschorste bureaus van kwaliteitsborgers over te nemen. Dat meldt de Vereniging KwaliteitsBorging Nederland (VKBN). Daarmee wil de brancheorganisatie voorkomen dat tot 1300 projecten stil komen te liggen.

3 uur geleden
Nvidia neemt AI-bedrijf Hugging Face over voor bijna 13 miljard

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, 's werelds belangrijkste chipverkoper voor kunstmatige intelligentie, neemt AI-bedrijf Hugging Face over voor ruim 12,9 miljard dollar (ongeveer 11,1 miljard euro). Dat meldt topman Jensen Huang van Nvidia donderdag in een verklaring.

4 uur geleden
Victoria's Secret keldert na cijfers op Amerikaanse beurs

NEW YORK (ANP) - Lingeriemerk Victoria's Secret is donderdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers zetten het aandeel 11,2 procent lager nadat het bedrijf de verwachtingen weliswaar verhoogde, maar een trager groeitempo liet zien.

4 uur geleden
Binnenvaart ziet openblijven Amsterdam-Rijnkanaal als belangrijk

ZWIJNDRECHT (ANP) - De binnenvaart noemt het openblijven van het Amsterdam-Rijnkanaal in de nacht een "belangrijk resultaat". Branchevereniging Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN) is met Rijkswaterstaat de afgelopen dagen volop in gesprek geweest, nadat de vaarwegbeheerder had aangekondigd de belangrijke vaarweg te sluiten vanwege een tekort aan verkeersbegeleiders.

4 uur geleden