Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tech- en chipbedrijven omhoog op Wall Street

Tech- en chipbedrijven omhoog op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Tech- en chipbedrijven stonden donderdag in de belangstelling op Wall Street. Onder meer financiële aandelen zakten, net als biotechbedrijf Moderna. De beurshandel stond verder wederom in het teken van de aankondiging van de Federal Reserve dat de koepel van centrale banken begint met het afbouwen van de coronasteun.

Moderna, de maker van coronavaccins, verlaagde de verwachtingen over opbrengsten uit de verkoop van zijn coronavaccin. Dat is momenteel het enige product dat omzet levert voor de Amerikaanse biotechnoloog. Het bedrijf heeft moeite om de productie op te voeren en ondervindt problemen bij de levering van de vaccins. Ook de goedkeuring van een medicijn van Merck om de gevolgen van corona te bestrijden droegen bij aan de neergang. Daardoor daalt mogelijk de noodzaak en bereidheid om te vaccineren. Moderna leverde 18,5 procent in.

Ook andere vaccinproducenten daalden. Pfizer, BioNTech en Novavax werden tot 8 procent lager gezet. Farmaceut Johnson & Johnson, die voor zijn omzet maar beperkt afhankelijk is van het Janssen-vaccin, zakte slechts 0,3 procent.

Qualcomm

Chipbedrijf Qualcomm kwam met goede cijfers door de sterke vraag naar halfgeleiders. 's Werelds grootste producent van chips voor smartphones kwam ook met beter dan verwachte prognoses voor het lopende kwartaal en maakte een koerssprong van 12,5 procent.

Ook andere chipbedrijven en techconcerns als Google-moeder Alphabet, Facebook-moeder Meta en Amazon stegen tot 3 procent. Dat zorgde voor nieuwe records op de breed samengestelde S&P 500, die 0,3 procent steeg tot 4675,60 punten, en techbeurs Nasdaq. Die laatste ging 0,8 procent omhoog tot 15.940,31 punten.

JPMorgan Chase

De Dow-Jonesindex leed onder meer onder het feit dat banken en andere financiële fondsen onderuit gingen. Zo leverde Goldman Sachs 2,4 procent in en verloor JPMorgan Chase 1,3 procent. De Dow sloot uiteindelijk 0,1 procent lager op 36.124,23 punten.

Voedingsmiddelenproducent Kellogg, onder meer bekend van cornflakes en Pringles-chips, opende de boeken en verloor 0,7 procent. Het bedrijf heeft in de Verenigde Staten te maken met stakingen, waardoor het bijvoorbeeld cornflakes moet importeren om aan de Amerikaanse vraag te kunnen voldoen.

De euro was 1,1556 dollar waard, tegen 1,1542 dollar bij de slotbel in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 2 procent minder op 79,22 dollar. Brentolie werd 1,5 procent goedkoper op 80,77 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street terughoudend in aanloop naar kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het aan het begin van de nieuwe handelsweek voorzichtig aan, na de koerswinsten van vorige week. Ze stelden zich terughoudend op in aanloop naar kwartaalcijfers van grote banken als JP Morgan Chase, Citigroup en Morgan Stanley deze week. Er zijn ook belangrijke cijfers uit de chipsector op komst. Zowel chipmachinemaker ASML als de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC delen hoe het afgelopen kwartaal is verlopen. De beurshandel in New York stond maandag ook onder druk door een stijging van de olieprijzen.

3 uur geleden
CNV: chaos in winkels Albert Heijn door IT-problemen

DEN HAAG (ANP) - Door problemen met de IT-systemen is het momenteel chaos in de winkels van Albert Heijn, zegt Jacqueline Twerda, vakbondsvrouw bij CNV. Volgens haar zijn medewerkers momenteel vooral bezig met het plakken van prijsstickers op de schappen, omdat de vermelde prijzen in de winkel regelmatig niet kloppen. De IT-systemen zijn naar verwachting pas dinsdagmiddag weer in de lucht, hoorde Twerda van medewerkers.

5 uur geleden
Meta wil brillen met camera niet van de markt halen ondanks ophef

MENLO PARK (ANP) - Meta is niet van plan om zijn AI-brillen van de markt te halen ondanks de ophef over deze brillen met camera, ook wel gluurbrillen genoemd. Alex Himel, directeur van Meta's brillentak, heeft maandag in gesprek met Nederlandse journalisten gereageerd op de commotie, die hij op zichzelf niet verrassend vindt.

5 uur geleden
Politie: nog geen strafbaar feit vastgesteld bij Albert Heijn

ZAANDAM (ANP) - De politie en Albert Heijn (AH) staan met elkaar in contact, nadat het bedrijf zondag te maken kreeg met een cybersecurityincident. Dat zegt een woordvoerder van de politie. "Tot op dit moment is nog geen strafbaar feit vastgesteld", aldus de politiezegsman.

6 uur geleden
Problemen moeder Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland

ZAANDAM (ANP/RTR) - De IT-problemen bij het moederbedrijf van Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland. Ook bij ketens van Ahold Delhaize in het buitenland doen diensten het niet of liggen websites eruit.

7 uur geleden
Lange wachttijden luchthavens door problemen grenscontrolesysteem

BRUSSEL (ANP) - De Europese luchthavenorganisatie ACI Europe en Airlines for Europe (A4E), de grootste brancheorganisatie van luchtvaartmaatschappijen in Europa, waarschuwen maandag opnieuw voor een falend nieuw digitaal grenscontrolesysteem. Hierdoor lopen de wachttijden bij de grenscontrole nog altijd op, wat leidt tot grote verstoringen voor passagiers, luchthavens en luchtvaartmaatschappijen in het Schengengebied.

7 uur geleden
Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten de komende dagen als gevolg van het cybersecurityincident bij het bedrijf. Eerder op de dag werd bekend dat in meerdere distributiecentra het werk stilligt als gevolg van het veiligheidsincident. "Naar verwachting blijven diepvriesproducten, brood en langer houdbare producten beter beschikbaar dan bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit", staat in een verklaring van het bedrijf.

8 uur geleden