Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tech- en chipbedrijven aan kop in AEX, Adyen onderaan

Tech- en chipbedrijven aan kop in AEX, Adyen onderaan

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist woensdag de nieuwjaarsrally te hervatten. Vooral de tech- en chipbedrijven deden goede zaken na de kleine terugval een dag eerder. Betaalbedrijf Adyen kampte daarentegen met een adviesverlaging door Bank of America en stond met een min van bijna 3 procent onderaan in de hoofdindex.

Bij de middelgrote bedrijven moest Alfen het ontgelden. De laadpalenmaker zakte bijna 8 procent na een verkoopadvies door de Amerikaanse investeringsbank Jefferies. Speciaalchemiebedrijf Corbion dikte bijna 6 procent aan dankzij een koopadvies door de Britse bank Barclays, en was de sterkste stijger in de MidKap.

Beleggers bleven positief gestemd door de hoop op een economische opleving in China, na het loslaten van het strenge coronabeleid in dat land, en de hoop dat de eurozone een zware recessie dit jaar zal weten te vermijden. De AEX noteerde rond het middaguur 0,8 procent hoger op 738,66 punten. De MidKap won 0,3 procent tot 984,72 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,9 procent.

ABN AMRO

Techinvesteerder Prosus was de sterkste stijger in de AEX, met een plus van 2,6 procent. Speciaalchemieconcern DSM, chipbedrijf ASMI en vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield wonnen ook meer dan 2 procent.

In de MidKap zakte ABN AMRO 2 procent. De bank ziet zijn financieel topman Lars Kramer per 30 april vertrekken. Marel won 1,1 procent. De in Amsterdam genoteerde IJslandse fabrikant van vlees- en visverwerkende machines profiteerde van een adviesverhoging door Berenberg.

Supermarktketens

Sainsbury daalde 1,3 procent in Londen, ondanks recordverkopen van het Britse supermarktconcern tijdens de kerstperiode. Beleggers maken zich echter zorgen over het toenemende marktaandeel van de Duitse discounters Aldi en Lidl in het Verenigd Koninkrijk. De Britse sportketen JD Sports won daarentegen 6,7 procent dankzij sterke verkopen.

In Frankfurt steeg Bayer 3,8 procent. Volgens persbureau Bloomberg heeft BlueBell Capital een belang opgebouwd in het Duitse concern en dringt de activistische investeerder aan op een opsplitsing.

Dior

LVMH klom 1,7 procent in Parijs na een wisseling aan de top van het Franse modehuis. Zo wordt Delphine Arnault, dochter van oprichter Bernard Arnault, benoemd tot baas van modemerk Christian Dior. Zij volgt Pietro Beccari op die op zijn beurt Michael Burke zal vervangen als baas van Louis Vuitton.

De euro was 1,0748 dollar waard, tegen 1,0728 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder op 75,40 dollar per vat. Brentolie kostte 0,6 procent meer op 80,60 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nederlandse economie kan volgens ABN AMRO 'tegen een stootje'

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie zal door de Iranoorlog minder hard groeien, maar "kan tegen een stootje". Dat schrijven economen van ABN AMRO in een nieuw rapport, waarin ze ook waarschuwen voor hogere inflatie.

4 uur geleden
OpenAI stopt met app voor AI-video's Sora

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.

5 uur geleden
FNV wil ruimere reiskostenvergoeding en maximumprijzen benzine

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.

6 uur geleden
Onzekerheid over Iranoorlog duwt Wall Street richting verlies

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.

6 uur geleden
Shell-baas voorziet ook verstoring gas- en olietoevoer Europa

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Aziƫ al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.

9 uur geleden
Beurzen hoger, ondanks duurdere olie en oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.

10 uur geleden
Grondstoffenhandelaar waarschuwt voor mesttekorten West-Afrika

AMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.

11 uur geleden