Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tech drukt sentiment Wall Street, P&G wint na cijferupdate

Tech drukt sentiment Wall Street, P&G wint na cijferupdate

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Met name techfondsen kleurden rood uit vrees voor hogere rentes. Ook inflatiezorgen spelen een rol nu de olieprijzen weer hard oplopen. Een handelsupdate van Procter & Gamble (P&G), maker van onder andere Pampers en Oral-B, werd goed ontvangen.

De Dow-Jonesindex sloot na een hogere opening 1 procent lager op 35.028,65 punten. De S&P 500 verloor ook 1 procent, tot 4532,76 punten en techbeurs Nasdaq zakte 1,2 procent tot 14.340,25 punten. De techgraadmeter raakte dinsdag ook al 2,6 procent kwijt.

Het begin van het nieuwe jaar wordt gekenmerkt door sterke schommelingen. Zo sorteren beleggers voor op de mogelijke verkrapping van het monetaire beleid, waardoor ze voorzichtiger worden over de winstgroei. Verder zijn er zorgen over de verstoringen in de leveringsketen en de problemen als gevolg van de omikronvariant van het coronavirus. Dat zet onder andere de winstverwachtingen van bedrijven onder druk, omdat de kosten voor ondernemingen oplopen. Verliezen van zwaargewichten als Apple, Amazon en Tesla drukten daarbij woensdag op de graadmeters.

Unilever

Daartegenover stonden dan weer beter dan verwachte resultaten van een reeks bedrijven, al werd het optimisme gedurende de sessie wel minder. P&G won 3,4 procent. De concurrent van Unilever boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht en schroefde de omzetverwachting op.

Bank of America sloot met een winst van 0,4 procent. De bank verstrekte weer meer leningen aan consumenten en bedrijven in het vierde kwartaal. Beleggers zien daarin een signaal dat het vertrouwen in het economische herstel sterk blijft. Morgan Stanley (plus 1,8 procent) zag een eerdere winst ook goeddeels verdampen. De bank zag vooral zijn inkomsten uit de handel in aandelen sterk toenemen.

Telecombedrijven

AT&T en Verizon kwamen nauwelijks van hun plek. De grote Amerikaanse telecombedrijven zullen hun 5G-masten rondom vliegvelden voorlopig nog niet aanzetten, om verstoringen van het vliegverkeer te voorkomen. De snelle mobiele verbindingen maken gebruik van frequenties die dicht bij die van sommige vliegtuigapparatuur liggen en dat zou mogelijk tot gevaarlijke situaties kunnen leiden.

De euro was 1,1350 dollar waard, gelijk aan het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie steeg 1,2 procent in prijs tot 86,43 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder op 88,01 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Google brengt langverwacht nieuw AI-model uit

MOUNTAIN VIEW (ANP/RTR/AFP) - Google heeft woensdag een nieuw AI-model uitgebracht. Het gaat om het langverwachte Gemini 4 Argon dat nog niet voor het grote publiek beschikbaar is.

3 uur geleden
Ook ABN AMRO verwacht sterkere afkoeling woningmarkt

AMSTERDAM (ANP) - De woningmarkt koelt volgend jaar sterker af dan verwacht. Dat meldt ABN AMRO in de nieuwste editie van de woningmarktmonitor. ABN AMRO trekt daarmee dezelfde conclusie als ING. De afkoeling wordt volgens de onderzoekers veroorzaakt door de gestegen hypotheekrente.

3 uur geleden
Trump na rapport dat Fed vrijpleit: Powell moet uit bestuur

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dringt nog altijd aan op een vertrek van Jerome Powell uit het bestuur van de Federal Reserve. Tijdens Powells termijn als voorzitter van de centrale bank greep Trump kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van een hoofdkantoor aan om hem onder druk te zetten. Hoewel een nieuw rapport Powell grotendeels vrijpleit, zegt Trump dat het ministerie van Justitie naar de kwestie moet kijken.

6 uur geleden
Rechter maakt weg vrij voor overname Warner Bros. door Paramount

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Een rechtbank in de Amerikaanse stad Oakland heeft de weg vrijgemaakt voor de overname van mediaconcern Warner Bros. Discovery door branchegenoot Paramount Skydance. Een groep van twaalf staten spande een rechtszaak aan om die deal van 110 miljard dollar tegen te houden, maar trof vervolgens een schikking met Paramount. De rechter heeft die overeenkomst nu goedgekeurd.

6 uur geleden
Gemengd slot op beurzen New York na inflatiemeevaller

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met een gemengd beeld gesloten. Techbedrijven behoorden tot de winnaars, maar aandelen van veel andere bedrijven daalden. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe inflatiecijfers en hielden de rentes op langer lopende staatsobligaties in de gaten. Die zijn de afgelopen tijd sterk gestegen, wat voor nervositeit op de beurzen heeft gezorgd.

7 uur geleden
Volkswagen zegt arbeidsovereenkomsten op, bonden reageren boos

HANNOVER (ANP) - Volkswagen wil het merendeel van de collectieve arbeidsovereenkomsten bij het autoconcern eind dit jaar opzeggen. Het bedrijf hoopt zo meerdere regelingen aan te kunnen passen als onderdeel van een grote kostenbesparingsronde. Vakbondsleiders reageren furieus en dreigen met stakingen.

7 uur geleden
Air France-KLM en Lufthansa doen beter bod op Portugees TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM en Lufthansa hebben allebei een verbeterd, definitief bod gedaan op een groot belang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Dat meldt Parpública, de beheerder van staatsdeelnemingen van Portugal. Naar verwachting valt halverwege oktober de beslissing.

8 uur geleden