Tech drukt sentiment Wall Street, P&G wint na cijferupdate
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Met name techfondsen kleurden rood uit vrees voor hogere rentes. Ook inflatiezorgen spelen een rol nu de olieprijzen weer hard oplopen. Een handelsupdate van Procter & Gamble (P&G), maker van onder andere Pampers en Oral-B, werd goed ontvangen.
De Dow-Jonesindex sloot na een hogere opening 1 procent lager op 35.028,65 punten. De S&P 500 verloor ook 1 procent, tot 4532,76 punten en techbeurs Nasdaq zakte 1,2 procent tot 14.340,25 punten. De techgraadmeter raakte dinsdag ook al 2,6 procent kwijt.
Het begin van het nieuwe jaar wordt gekenmerkt door sterke schommelingen. Zo sorteren beleggers voor op de mogelijke verkrapping van het monetaire beleid, waardoor ze voorzichtiger worden over de winstgroei. Verder zijn er zorgen over de verstoringen in de leveringsketen en de problemen als gevolg van de omikronvariant van het coronavirus. Dat zet onder andere de winstverwachtingen van bedrijven onder druk, omdat de kosten voor ondernemingen oplopen. Verliezen van zwaargewichten als Apple, Amazon en Tesla drukten daarbij woensdag op de graadmeters.
Unilever
Daartegenover stonden dan weer beter dan verwachte resultaten van een reeks bedrijven, al werd het optimisme gedurende de sessie wel minder. P&G won 3,4 procent. De concurrent van Unilever boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht en schroefde de omzetverwachting op.
Bank of America sloot met een winst van 0,4 procent. De bank verstrekte weer meer leningen aan consumenten en bedrijven in het vierde kwartaal. Beleggers zien daarin een signaal dat het vertrouwen in het economische herstel sterk blijft. Morgan Stanley (plus 1,8 procent) zag een eerdere winst ook goeddeels verdampen. De bank zag vooral zijn inkomsten uit de handel in aandelen sterk toenemen.
Telecombedrijven
AT&T en Verizon kwamen nauwelijks van hun plek. De grote Amerikaanse telecombedrijven zullen hun 5G-masten rondom vliegvelden voorlopig nog niet aanzetten, om verstoringen van het vliegverkeer te voorkomen. De snelle mobiele verbindingen maken gebruik van frequenties die dicht bij die van sommige vliegtuigapparatuur liggen en dat zou mogelijk tot gevaarlijke situaties kunnen leiden.
De euro was 1,1350 dollar waard, gelijk aan het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie steeg 1,2 procent in prijs tot 86,43 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder op 88,01 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op inflatiecijfers over september, die hoger uitvielen dan verwacht en de sterkste toename sinds april kenden.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten moeten zich aan de wetgeving van Groenland houden als zij naar grondstoffen op het eiland willen zoeken. Dat heeft het Deense ministerie van Buitenlandse Zaken gezegd, nadat de Amerikaanse president Donald Trump eerder woensdag had verklaard dat de VS gaan beginnen met "grootschalige olie-, gas- en mineralenexploratie" op Groenland.
2 uur geledenDES MOINES (ANP) - Iowa, Kansas en zes andere Amerikaanse staten spannen een rechtszaak aan tegen OpenAI vanwege de vermeende schadelijke effecten van ChatGPT voor kinderen. Dat meldt het collectief van aanklagers uit die staten in een persconferentie.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Nederlandse topman van parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas stapt na vier jaar op als hoogste bestuurder bij het bedrijf. De Duitse keten meldt dat Sander van der Laan dit zelf heeft besloten. Hij wordt per 1 november opgevolgd door de Fransman Jean-Marc Bellaiche, die woensdag door de raad van commissarissen is benoemd tot de nieuwe topman voor een periode van vier jaar.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.
6 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.
6 uur geleden