Tech drukt sentiment Wall Street, P&G wint na cijferupdate
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Met name techfondsen kleurden rood uit vrees voor hogere rentes. Ook inflatiezorgen spelen een rol nu de olieprijzen weer hard oplopen. Een handelsupdate van Procter & Gamble (P&G), maker van onder andere Pampers en Oral-B, werd goed ontvangen.
De Dow-Jonesindex sloot na een hogere opening 1 procent lager op 35.028,65 punten. De S&P 500 verloor ook 1 procent, tot 4532,76 punten en techbeurs Nasdaq zakte 1,2 procent tot 14.340,25 punten. De techgraadmeter raakte dinsdag ook al 2,6 procent kwijt.
Het begin van het nieuwe jaar wordt gekenmerkt door sterke schommelingen. Zo sorteren beleggers voor op de mogelijke verkrapping van het monetaire beleid, waardoor ze voorzichtiger worden over de winstgroei. Verder zijn er zorgen over de verstoringen in de leveringsketen en de problemen als gevolg van de omikronvariant van het coronavirus. Dat zet onder andere de winstverwachtingen van bedrijven onder druk, omdat de kosten voor ondernemingen oplopen. Verliezen van zwaargewichten als Apple, Amazon en Tesla drukten daarbij woensdag op de graadmeters.
Unilever
Daartegenover stonden dan weer beter dan verwachte resultaten van een reeks bedrijven, al werd het optimisme gedurende de sessie wel minder. P&G won 3,4 procent. De concurrent van Unilever boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht en schroefde de omzetverwachting op.
Bank of America sloot met een winst van 0,4 procent. De bank verstrekte weer meer leningen aan consumenten en bedrijven in het vierde kwartaal. Beleggers zien daarin een signaal dat het vertrouwen in het economische herstel sterk blijft. Morgan Stanley (plus 1,8 procent) zag een eerdere winst ook goeddeels verdampen. De bank zag vooral zijn inkomsten uit de handel in aandelen sterk toenemen.
Telecombedrijven
AT&T en Verizon kwamen nauwelijks van hun plek. De grote Amerikaanse telecombedrijven zullen hun 5G-masten rondom vliegvelden voorlopig nog niet aanzetten, om verstoringen van het vliegverkeer te voorkomen. De snelle mobiele verbindingen maken gebruik van frequenties die dicht bij die van sommige vliegtuigapparatuur liggen en dat zou mogelijk tot gevaarlijke situaties kunnen leiden.
De euro was 1,1350 dollar waard, gelijk aan het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie steeg 1,2 procent in prijs tot 86,43 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder op 88,01 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber zag het aantal taxiritten en maaltijdbezorgingen in het afgelopen kwartaal minder hard groeien dan verwacht. Dat kwam doordat de Amerikaanse onderneming achter de gelijknamige taxi- en maaltijdbezorgapps in meerdere landen kampt met een tekort aan chauffeurs.
29 minuten geledenLE RELECQ-KERHUON (ANP/AFP) - De Franse regionale bank Crédit Mutuel Arkéa is getroffen door een cyberaanval waardoor frauduleuze transacties mogelijk waren. Daarbij zou volgens berichten zo'n 118 miljoen euro zijn buitgemaakt. De bank zegt dat de aanval onder controle is en dat er geen financiële gevolgen zijn voor klanten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De stakingsacties bij ABN AMRO beginnen donderdag in Diemen. Het personeel op het kantoor daar legt het werk tussen 11.00 en 15.00 uur neer, maakte FNV bekend. Volgens een woordvoerder van de vakbond doen een paar honderd medewerkers mee. Als de werkonderbreking niet het gewenste effect heeft, schaalt de vakbond de acties verder op.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland draagt Klaas Knot voor als kandidaat voor het presidentschap van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) aan de Tweede Kamer. Eurolanden hebben tot komende vrijdag de tijd om mogelijke opvolgers aan te dragen voor Christine Lagarde, die in februari vervroegd terugtreedt.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in oktober verder gestegen naar 4 procent door de hogere brandstofprijzen, het hoogste niveau sinds september 2023. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. Economen hadden ook gerekend op een inflatie van 4 procent.
3 uur geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende fabrikant van elektrische bussen Ebusco krijgt een nieuwe geldinjectie van 12 miljoen euro van aandeelhouders. "De investeerders, die allemaal bestaande aandeelhouders van Ebusco zijn, hebben toegezegd in totaal 240 miljoen nieuwe gewone aandelen te kopen tegen een uitgifteprijs van 0,05 euro per aandeel", meldt het bedrijf.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize stond woensdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De eigenaar van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol verwacht dat de omzet in het huidige kwartaal tussen de 200 miljoen en 250 miljoen euro lager uitvalt door de cyberaanval vorige maand. Die aanval leidde tot grote verstoringen bij Albert Heijn en andere winkelketens van het Belgisch-Nederlandse concern.
5 uur geleden