Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tech drukt sentiment Wall Street, P&G wint na cijferupdate

Tech drukt sentiment Wall Street, P&G wint na cijferupdate

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Met name techfondsen kleurden rood uit vrees voor hogere rentes. Ook inflatiezorgen spelen een rol nu de olieprijzen weer hard oplopen. Een handelsupdate van Procter & Gamble (P&G), maker van onder andere Pampers en Oral-B, werd goed ontvangen.

De Dow-Jonesindex sloot na een hogere opening 1 procent lager op 35.028,65 punten. De S&P 500 verloor ook 1 procent, tot 4532,76 punten en techbeurs Nasdaq zakte 1,2 procent tot 14.340,25 punten. De techgraadmeter raakte dinsdag ook al 2,6 procent kwijt.

Het begin van het nieuwe jaar wordt gekenmerkt door sterke schommelingen. Zo sorteren beleggers voor op de mogelijke verkrapping van het monetaire beleid, waardoor ze voorzichtiger worden over de winstgroei. Verder zijn er zorgen over de verstoringen in de leveringsketen en de problemen als gevolg van de omikronvariant van het coronavirus. Dat zet onder andere de winstverwachtingen van bedrijven onder druk, omdat de kosten voor ondernemingen oplopen. Verliezen van zwaargewichten als Apple, Amazon en Tesla drukten daarbij woensdag op de graadmeters.

Unilever

Daartegenover stonden dan weer beter dan verwachte resultaten van een reeks bedrijven, al werd het optimisme gedurende de sessie wel minder. P&G won 3,4 procent. De concurrent van Unilever boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht en schroefde de omzetverwachting op.

Bank of America sloot met een winst van 0,4 procent. De bank verstrekte weer meer leningen aan consumenten en bedrijven in het vierde kwartaal. Beleggers zien daarin een signaal dat het vertrouwen in het economische herstel sterk blijft. Morgan Stanley (plus 1,8 procent) zag een eerdere winst ook goeddeels verdampen. De bank zag vooral zijn inkomsten uit de handel in aandelen sterk toenemen.

Telecombedrijven

AT&T en Verizon kwamen nauwelijks van hun plek. De grote Amerikaanse telecombedrijven zullen hun 5G-masten rondom vliegvelden voorlopig nog niet aanzetten, om verstoringen van het vliegverkeer te voorkomen. De snelle mobiele verbindingen maken gebruik van frequenties die dicht bij die van sommige vliegtuigapparatuur liggen en dat zou mogelijk tot gevaarlijke situaties kunnen leiden.

De euro was 1,1350 dollar waard, gelijk aan het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie steeg 1,2 procent in prijs tot 86,43 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder op 88,01 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Spotify komt met label voor AI-gegenereerde artiesten

STOCKHOLM (ANP) - Muziekstreamingdienst Spotify komt met een label waarmee wordt aangegeven of een artiest met kunstmatige intelligentie (AI) is gegenereerd. Door AI gegenereerde artiestenprofielen krijgen de badge 'AI Personas' en hun muziek komt niet voor in gepersonaliseerde aanbevelingen.

5 minuten geleden
FNV: faillissement Accell 'verschrikkelijk' voor werknemers

AMSTERDAM (ANP) - FNV noemt het faillissement van fietsfabrikant Accell "verschrikkelijk" voor de 340 werknemers in Nederland. "Het is vreselijk voor deze mensen. Sommigen krijgen het nieuws op hun vakantieadres te horen. Ze hebben zich tot het laatste moment met eer en trots voor Accell ingezet", zegt bestuurder Arend Hamstra van FNV Metaal.

40 minuten geleden
Wall Street wacht op doorbraak in patstelling VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met kleine koersuitslagen begonnen. Beleggers deden het rustig aan door de aanhoudende twijfels of de Verenigde Staten en Iran de patstelling rond de onderhandelingen weten te doorbreken. Beide landen hebben harde eisen op tafel gelegd, waaraan moet worden voldaan om verder te kunnen onderhandelen over een bredere oplossing van het conflict. Ook wordt uitgekeken naar het Amerikaanse inflatiecijfer, dat woensdag verschijnt.

1 uur geleden
Installatiebranche waarschuwt voor goedkope 'nep-airco's'

DEN HAAG (ANP) - Consumenten kopen steeds vaker "nep-airco's" die als volwaardige airconditioners worden verkocht, maar in werkelijkheid een ruimte nauwelijks kunnen koelen. Daarvoor waarschuwt Techniek Nederland. De installatiebranche wijst op misleidende aanbiedingen op internet en roept consumenten op kritisch te kijken naar overdreven claims.

1 uur geleden
Consumentenbond: ga met garantie voor Accell-fiets naar verkoper

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond adviseert mensen met een fiets van het faillietverklaarde Accell bij de verkoper te vragen hoe het zit met de garantie. De verkoper moet die afhandelen, dus een fietsenmaker kan als oplossing ook zelf reparaties uitvoeren. De onlineverkoper 12gobiking stelt dat veel onderdelen van Accell-fietsen beschikbaar blijven, omdat die van andere fabrikanten komen.

1 uur geleden
Moederbedrijf fietsenmerken Batavus en Sparta failliet verklaard

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse fietsenfabrikant Accell, het bedrijf achter merken als Batavus, Sparta, Babboe en Koga, is dinsdag failliet verklaard door de rechter in Amsterdam. Dat melden de curatoren. Daarmee komt het voortbestaan van de bekende Nederlandse fietsmerken in gevaar.

1 uur geleden
TikTok en Meta gaan meer met factcheckers werken na crisis Ceuta

BRUSSEL (ANP/DPA) - TikTok en Meta Platforms, het bedrijf achter Facebook en Instagram, gaan nauwer samenwerken met factcheckers om een nieuwe migratiecrisis zoals die in Ceuta te voorkomen. Dat heeft Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit) gemeld op X.

1 uur geleden