Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tech, chips en chemie zetten AEX op nieuw record

Tech, chips en chemie zetten AEX op nieuw record

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index scherpte woensdag het recordniveau verder aan onder aanvoering van IMCD. De chemicaliëndistributeur werd flink hoger gezet dankzij beter dan verwachte resultaten. Ook de Nederlandse chipbedrijven deden goede zaken na de recente koersdalingen. Techinvesteerder Prosus, die de afgelopen tijd kampte met de reguleringsdrift in de Chinese techsector, toonde eveneens een stevig herstel.

De stemming op de Europese markten werd daarnaast gesteund door positieve economische cijfers. Zo lieten de winkelverkopen in de eurozone in juni opnieuw een stijging zien dankzij de versoepeling van de coronamaatregelen. Ook de dienstensector in het eurogebied groeide in juli stevig door. De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,9 procent hoger op 766,58 punten. De MidKap steeg 1 procent tot 1068,50 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,9 procent.

IMCD steeg 8 procent. Het concern boekte in de eerste jaarhelft meer winst en zag de groei versnellen in het tweede kwartaal. Topman Piet van der Slikke sprak van "zeer sterke resultaten". Analisten van Degroof Petercam schroefden in een reactie op de cijfers hun koersdoel flink op. Prosus klom 4,6 procent. De techinvesteerder zakte dinsdag nog bijna 7 procent door de vrees voor strengere regels voor de Chinese gamesector. Prosus heeft een groot belang in Tencent, een belangrijke speler op de onlinegamingmarkt in China.

ASML

De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML wonnen ruim 2 procent. Wolters Kluwer klom 0,6 procent. De informatieleverancier zag de omzet in de eerste jaarhelft verder groeien en verhoogde de verwachtingen voor het hele jaar. Zorgtechnologiebedrijf Philips was de grootste daler in de AEX met een verlies van 3 procent. De Amerikaanse toezichthouder FDA heeft de beademingsapparatuur van Philips, waarvoor het bedrijf eerder een grote terugroepactie aankondigde, als gevaarlijk bestempeld en beleggers lijken daarvan geschrokken.

Ahold Delhaize verloor 0,4 procent. De Belgische belastingdienst wil dat het supermarktconcern nog honderden miljoenen euro's aan belasting betaalt in verband met de juridische overname van Amerikaanse supermarkten van dochter Delhaize. In de MidKap stond koffieconcern JDE Peet's (plus 5,7 procent) bovenaan. De eigenaar van Douwe Egberts zag de omzet in de eerste jaarhelft stijgen, mede dankzij de heropening van de horeca in het tweede kwartaal.

Commerzbank

Commerzbank zakte ruim 4 procent in Frankfurt na een kwartaalverlies van de Duitse bank. In Dublin won Ryanair 0,5 procent. De Ierse budgetmaatschappij zag het aantal passagiers in juli ruimschoots verdubbelen.

De euro was 1,1855 dollar waard, tegen 1,1881 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent goedkoper op 70,34 dollar. Brentolie bleef ongewijzigd op 72,40 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street hoger, Cisco en AI-chipbedrijf Cerebras uitblinkers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.

4 uur geleden
Succesvolle beursgang AI-chipbedrijf Cerebras in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.

5 uur geleden
Trump: China koopt 200 vliegtuigen van Boeing

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.

8 uur geleden
Flinke plus voor AEX-index, ABN AMRO verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.

9 uur geleden
Merz roemt oud-ECB-president Draghi bij uitreiking Karelsprijs

AKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.

10 uur geleden
Wall Street hoger terwijl beleggers letten op Trump in China

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.

11 uur geleden
Amerikaanse rechter wil schikking Musk niet zomaar goedkeuren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.

13 uur geleden