Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tech, chips en chemie zetten AEX op nieuw record

Tech, chips en chemie zetten AEX op nieuw record

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index scherpte woensdag het recordniveau verder aan onder aanvoering van IMCD. De chemicaliëndistributeur werd flink hoger gezet dankzij beter dan verwachte resultaten. Ook de Nederlandse chipbedrijven deden goede zaken na de recente koersdalingen. Techinvesteerder Prosus, die de afgelopen tijd kampte met de reguleringsdrift in de Chinese techsector, toonde eveneens een stevig herstel.

De stemming op de Europese markten werd daarnaast gesteund door positieve economische cijfers. Zo lieten de winkelverkopen in de eurozone in juni opnieuw een stijging zien dankzij de versoepeling van de coronamaatregelen. Ook de dienstensector in het eurogebied groeide in juli stevig door. De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,9 procent hoger op 766,58 punten. De MidKap steeg 1 procent tot 1068,50 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,9 procent.

IMCD steeg 8 procent. Het concern boekte in de eerste jaarhelft meer winst en zag de groei versnellen in het tweede kwartaal. Topman Piet van der Slikke sprak van "zeer sterke resultaten". Analisten van Degroof Petercam schroefden in een reactie op de cijfers hun koersdoel flink op. Prosus klom 4,6 procent. De techinvesteerder zakte dinsdag nog bijna 7 procent door de vrees voor strengere regels voor de Chinese gamesector. Prosus heeft een groot belang in Tencent, een belangrijke speler op de onlinegamingmarkt in China.

ASML

De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML wonnen ruim 2 procent. Wolters Kluwer klom 0,6 procent. De informatieleverancier zag de omzet in de eerste jaarhelft verder groeien en verhoogde de verwachtingen voor het hele jaar. Zorgtechnologiebedrijf Philips was de grootste daler in de AEX met een verlies van 3 procent. De Amerikaanse toezichthouder FDA heeft de beademingsapparatuur van Philips, waarvoor het bedrijf eerder een grote terugroepactie aankondigde, als gevaarlijk bestempeld en beleggers lijken daarvan geschrokken.

Ahold Delhaize verloor 0,4 procent. De Belgische belastingdienst wil dat het supermarktconcern nog honderden miljoenen euro's aan belasting betaalt in verband met de juridische overname van Amerikaanse supermarkten van dochter Delhaize. In de MidKap stond koffieconcern JDE Peet's (plus 5,7 procent) bovenaan. De eigenaar van Douwe Egberts zag de omzet in de eerste jaarhelft stijgen, mede dankzij de heropening van de horeca in het tweede kwartaal.

Commerzbank

Commerzbank zakte ruim 4 procent in Frankfurt na een kwartaalverlies van de Duitse bank. In Dublin won Ryanair 0,5 procent. De Ierse budgetmaatschappij zag het aantal passagiers in juli ruimschoots verdubbelen.

De euro was 1,1855 dollar waard, tegen 1,1881 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent goedkoper op 70,34 dollar. Brentolie bleef ongewijzigd op 72,40 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Straat van Hormuz vrijwel leeg na sluitingsmeldingen aan schepen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.

1 uur geleden
Bron: Iran verbiedt schepen Straat van Hormuz te gebruiken

TEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.

2 uur geleden
Trump-regering wil rechtszaken over importheffingen uitstellen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.

2 uur geleden
In opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer wordt opgeheven

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.

3 uur geleden
Meerdere olietankers mijden Straat van Hormuz, ziet Bloomberg

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere grote olietankers lijken zaterdag de Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, te mijden. Dat meldt persbureau Bloomberg. Dit lijkt te maken te hebben met de vrees dat de straat bij de militaire acties rond Iran kan worden betrokken. Als deze situatie aanhoudt, zou dit grote gevolgen kunnen hebben voor de olie- en gasprijzen.

4 uur geleden
KLM-toestel strandt in Dubai door aanvallen op Iran

DUBAI (ANP) - Door de aanvallen op Iran is er in Dubai een KLM-toestel gestrand. Dat vliegtuig was al in Dubai en zou zaterdag terugvliegen naar Nederland. Dat kan nu echter niet. De passagiers hebben van KLM een hotelovernachting aangeboden gekregen, laat een woordvoerster weten na berichtgeving door NH Nieuws.

4 uur geleden
KLM mijdt zaterdag luchtruimen Midden-Oosten, zondag nog onbekend

SCHIPHOL (ANP) - KLM mijdt zaterdag "uit voorzorg" de luchtruimen van Iran, Irak, Israël en diverse landen rond de Perzische Golf in verband met de aanvallen op Iran. Daardoor vallen de vluchten naar Tel Aviv, Dubai, Riyad en Dammam uit. Door de onzekere situatie is het niet duidelijk wat het betekent voor de vluchten van zondag, laat de luchtvaartmaatschappij zaterdagmiddag weten.

4 uur geleden