
Teamsprinters werken op WK aan blauwdruk voor Olympische Spelen
GLASGOW (ANP) - Een klein jaar na de 'nederlaag' tegen Australië bij de WK baanwielrennen in Frankrijk is het voor de Nederlandse teamsprinters niet alleen tijd voor revanche. De mondiale titelstrijd die donderdag in Glasgow begint, biedt Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg ook een blauwdruk voor de aanpak richting de Spelen van volgend jaar in Parijs.
Na vier wereldtitels op rij moest de olympisch kampioen op de teamsprint vanwege een met rugklachten kampende Van den Berg in oktober genoegen nemen met zilver op de olympische piste van Saint-Quentin-en-Yvelines. Maar de 'bullet train' raakt weer op stoom. Anderhalve week geleden hield het trio een generale repetitie. "Roy ging echt heel hard, het was aanpoten voor ons", vertelt Lavreysen. "Het is knap hoe hij zich heeft herpakt."
De WK van vorig jaar vielen bovendien in een periode dat Hoogland (30) het fietsen even enigszins had losgelaten. De geboren Nijverdaller was na de Spelen van Tokio nog wel goed genoeg om mee te doen. "Maar ik had de behoefte om een beetje afstand te nemen." Samen met vriendin Shanne Braspennincx, eveneens in het bezit van olympisch goud, kocht hij een opknaphuis in het Overijsselse Haarle. "We leven nog steeds op de begane grond, maar de focus ligt sinds februari weer op de sport."
Overheersing
Het zilver op de WK van vorig jaar moet een tijdelijke onderbreking zijn geweest van een overheersing die zeker tot en met de Spelen moet duren. Het verlies tijdens een wedstrijd om de Nations Cup in Jakarta in februari was ook al verklaarbaar. Hoogland reed lek. Hij is de man die als Van den Berg de boel in gang heeft gezet en Lavreysen het tweede rondje op kop heeft gereden als enige drie rondes aflegt en een tijd neerzet. "Net als op de WK was er een aanwijsbare reden. We verloren nooit op kracht. In Jakarta waren we de hele dag veel sneller dan de Australiërs", herinnert Hoogland zich. "Ik denk dat zij die dag eigenlijk een tikje hebben gekregen", meent de vier jaar jongere Brabander Lavreysen.
Het toernooi in Glasgow maakt deel uit van een zogenoemd super-WK, met vrijwel alle fietsdisciplines waarop ook para-atleten uitkomen. De baanonderdelen zijn uitgesmeerd over zeven dagen in plaats van de gebruikelijke vijf. "Het is vrijwel identiek aan het schema van de Spelen", weet Lavreysen, die gretig alles in zich opneemt. "De voorbereiding, het toernooi zelf, mijn voeding tijdens het toernooi, ik schrijf bij alles op hoe ik het ervaar." Als de WK goed verlopen heeft het team een blauwdruk voor volgend jaar. Hoogland: "We zijn onderweg naar Parijs om daar flink te oogsten. Daar gaat dit toernooi bij helpen, het is de beste training."
Meer uit Sport
SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
8 uur geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
10 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
12 uur geledenTOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.
13 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.
13 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros heeft zich op de WK atletiek in Tokio overtuigend geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 20-jarige atleet won zijn serie in de halve finales in een tijd van 3.35,50. Hij bleef onder anderen regerend wereldkampioen Josh Kerr voor. De finale van de 1500 meter is woensdag (15.20 uur Nederlandse tijd).
14 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De 30-jarige atlete snelde in haar heat van de halve finales naar de tweede plaats in een tijd van 12,45. Dat was goed voor directe doorgang naar de finale, later maandag om 15.20 uur Nederlandse tijd.
14 uur geleden