Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teamsprinters werken op WK aan blauwdruk voor Olympische Spelen

Teamsprinters werken op WK aan blauwdruk voor Olympische Spelen

GLASGOW (ANP) - Een klein jaar na de 'nederlaag' tegen Australië bij de WK baanwielrennen in Frankrijk is het voor de Nederlandse teamsprinters niet alleen tijd voor revanche. De mondiale titelstrijd die donderdag in Glasgow begint, biedt Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg ook een blauwdruk voor de aanpak richting de Spelen van volgend jaar in Parijs.

Na vier wereldtitels op rij moest de olympisch kampioen op de teamsprint vanwege een met rugklachten kampende Van den Berg in oktober genoegen nemen met zilver op de olympische piste van Saint-Quentin-en-Yvelines. Maar de 'bullet train' raakt weer op stoom. Anderhalve week geleden hield het trio een generale repetitie. "Roy ging echt heel hard, het was aanpoten voor ons", vertelt Lavreysen. "Het is knap hoe hij zich heeft herpakt."

De WK van vorig jaar vielen bovendien in een periode dat Hoogland (30) het fietsen even enigszins had losgelaten. De geboren Nijverdaller was na de Spelen van Tokio nog wel goed genoeg om mee te doen. "Maar ik had de behoefte om een beetje afstand te nemen." Samen met vriendin Shanne Braspennincx, eveneens in het bezit van olympisch goud, kocht hij een opknaphuis in het Overijsselse Haarle. "We leven nog steeds op de begane grond, maar de focus ligt sinds februari weer op de sport."

Overheersing

Het zilver op de WK van vorig jaar moet een tijdelijke onderbreking zijn geweest van een overheersing die zeker tot en met de Spelen moet duren. Het verlies tijdens een wedstrijd om de Nations Cup in Jakarta in februari was ook al verklaarbaar. Hoogland reed lek. Hij is de man die als Van den Berg de boel in gang heeft gezet en Lavreysen het tweede rondje op kop heeft gereden als enige drie rondes aflegt en een tijd neerzet. "Net als op de WK was er een aanwijsbare reden. We verloren nooit op kracht. In Jakarta waren we de hele dag veel sneller dan de Australiërs", herinnert Hoogland zich. "Ik denk dat zij die dag eigenlijk een tikje hebben gekregen", meent de vier jaar jongere Brabander Lavreysen.

Het toernooi in Glasgow maakt deel uit van een zogenoemd super-WK, met vrijwel alle fietsdisciplines waarop ook para-atleten uitkomen. De baanonderdelen zijn uitgesmeerd over zeven dagen in plaats van de gebruikelijke vijf. "Het is vrijwel identiek aan het schema van de Spelen", weet Lavreysen, die gretig alles in zich opneemt. "De voorbereiding, het toernooi zelf, mijn voeding tijdens het toernooi, ik schrijf bij alles op hoe ik het ervaar." Als de WK goed verlopen heeft het team een blauwdruk voor volgend jaar. Hoogland: "We zijn onderweg naar Parijs om daar flink te oogsten. Daar gaat dit toernooi bij helpen, het is de beste training."

Meer uit Sport

Turner Schmidt na blessure in WK-selectie, De Munck ontbreekt

ROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) is opgenomen in de Nederlandse ploeg voor de WK in Rotterdam. Schmidt ontbrak deze zomer nog bij de EK in Zagreb door een blessure aan zijn linkerschouder, maar bleek tijdens de kwalificatiewedstrijden fit genoeg voor een plek in de selectie.

30 minuten geleden
Formule 1-coureur Alonso (45) jaar langer bij Aston Martin

DADFORD (ANP) - Formule 1-coureur Fernando Alonso rijdt ook volgend seizoen bij Aston Martin. De 45-jarige Spanjaard heeft zijn contract met een jaar verlengd tot eind 2027, meldt de Britse renstal. Ook zijn Canadese teamgenoot Lance Stroll verlengde zijn contract en neemt volgend jaar opnieuw plaats in de racewagen.

19 uur geleden
Zestienvoudig wereldkampioen Taylor gaat weer darten

PORTSMOUTH (ANP) - Zestienvoudig wereldkampioen darten Phil Taylor heeft zijn terugkeer in de sport aangekondigd. De 66-jarige Engelsman, bijgenaamd 'The Power', is sinds 2018 met pensioen. Hij keert in november terug bij de Modus Super Series in Portsmouth, als teamgenoot van Adrian Lewis.

20 uur geleden
Zeven jaar cel voor oud-snookeraar Dott (49) om kindermisbruik

EDINBURGH (ANP) - Voormalig wereldkampioen Graeme Dott is dinsdag in de Schotse hoofdstad Edinburgh veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar vanwege seksueel kindermisbruik. Dat melden Britse media waaronder de BBC. De 49-jarige Schot werd eerder schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel kindermisbruik tussen 1993 en 2010.

21 uur geleden
Van Bommel wil Nations League met België winnen

BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).

1 dag geleden
Infantino onderzoekt of FIFA aan 211 bonden meer geld kan geven

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino gaat onderzoeken of hij meer geld uit kan keren aan de 211 nationale voetbalbonden. Dit doet hij volgens persbureau Reuters in navolging van oproepen van de continentale bonden UEFA en CONCACAF om 1,85 miljard euro uit de reserves van de wereldvoetbalbond vrij te maken.

1 dag geleden
Assefa na dramatische zege marathon Berlijn maanden uitgeschakeld

BERLIJN (ANP/DPA) - De Ethiopische Tigst Assefa, die zondag de marathon van Berlijn op dramatische wijze won, moet een achillespeesoperatie ondergaan. Dat heeft een woordvoerder van de marathonorganisatie bevestigd aan het Duitse persbureau dpa. De 29-jarige atlete is naar verwachting maanden uitgeschakeld.

1 dag geleden