Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teamsprinters voor vierde keer op rij wereldkampioen

Teamsprinters voor vierde keer op rij wereldkampioen

ROUBAIX (ANP) - De Nederlandse teamsprinters zijn op de wielerpiste van Roubaix voor de vierde keer op rij wereldkampioen geworden. Roy van den Berg, Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland waren in de finale te sterk voor de Fransen: 41,979 tegen 42,550.

Nederland pakte afgelopen zomer ook de titel op de Olympische Spelen. Twee weken geleden heroverde de ploeg ook de Europese titel, nadat het vorig jaar de EK had overgeslagen. Voor Frankrijk, derde op de Spelen en tweede bij de EK, kwamen Florian Grengbo, Sebastien Vigier en Rayan Helal de baan op in het Vélodrome Jean Stablinski van Roubaix.

Zowel in de kwalificaties als in de eerste ronde was Nederland al het snelst geweest. Die tijden waren respectievelijk 42,690 en 42,301.

Vanzelfsprekendheid

Voor de Nederlandse teamsprinters is het behalen van de wereldtitel inmiddels een vanzelfsprekendheid. Vanaf de WK van 2018 heerst de ploeg waarin Lavreysen en Hoogland vanaf het begin de vaste waarden waren en Van den Berg zich als starter in 2020 definitief in de ploeg reed. De ploeg bezit bovendien sinds de WK van Berlijn 2020 het wereldrecord: 41,225.

De ploeg reed destijds een tijd die acht jaar ervoor door de Duitsers op hoogte in Mexico was gereden uit de boeken. De verhoudingen veranderden in de coronaperiode niet en na anderhalf jaar zonder wedstrijd was de Oranje-equipe ook op de Spelen van Tokio oppermachtig.

Smalle basis

Tegelijk is de basis smal. Achter Van den Berg, Lavreysen en Hoogland gaapt een gat. Met Matthijs Büchli, die na de Spelen pauze nam, heeft de ploeg één invalkracht van niveau. Sam Ligtlee, in Roubaix reserve, komt tekort om Hoogland als slotrenner te vervangen. De Nijverdaller rijdt zijn laatste ronde laag in de 12 seconden. "Sam blijft daar te ver boven, daarom start hij hier ook niet in de kwalificaties", vertelde hoofdcoach Jan van Veen, die de niet fitte bondscoach Hugo Haak vervangt. Met Büchli werd eerder Hoogland in de kwalificaties meestal gespaard.

De eerste gouden medaille moet de komende dagen een vervolg krijgen al kreeg Nederland niet op alle onderdelen startrecht omdat wielerbond KNWU mede uit angst voor corona wedstrijden om de Nations Cup had gemeden. Deelname was formeel een voorwaarde om op de WK aan te mogen treden. Door de beperking moesten onder meer de teamsprintsters, ondanks hun Europese titel, het toernooi in Roubaix aan zich voorbij laten gaan. De mannen waren als titelverdedigers wel welkom.

Meer uit Sport

Trump kondigt IndyCar-race in centrum van Washington aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.

6 uur geleden
Verstappen rijdt 118 ronden op circuit Barcelona in nieuwe RB22

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.

11 uur geleden
Skiester Vonn houdt na val hoop op deelname aan Olympische Spelen

CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.

13 uur geleden
Djokovic in finale Australian Open na winst op favoriet Sinner

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.

16 uur geleden
Zussen Velzeboer en Van 't Wout rijden in Milaan alle afstanden

MILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.

16 uur geleden
Afdaling Crans-Montana gestaakt na crash topfavoriete Vonn

CRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.

18 uur geleden
Alcaraz overwon krampaanval en bleef geloven in zege op Zverev

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."

18 uur geleden