Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teamsprinters veroveren na een jaar onderbreking weer wereldtitel

Teamsprinters veroveren na een jaar onderbreking weer wereldtitel

GLASGOW (ANP) - De Nederlandse teamsprinters hebben hun wereldtitel terug. Roy van den Berg, Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland versloegen op de WK baanwielrennen in Glasgow het team van Australië. Na vier wereldtitels op rij was het dat land dat de Nederlanders vorig jaar onttroonde.

Zowel in de kwalificaties als in de eerste ronde waren de olympisch kampioenen van Tokio al iedereen te snel af. In de finale was het spannend. Met een tijd van 41,647 bleven de Nederlanders hun rivalen net voor. Het verschil was 0,035 seconde.

Nederland was donderdag veruit de snelste in de kwalificaties met een tijd van 42,046. Daarmee waren ze bijna een halve seconde sneller dan de Australiërs, die toen Matthew Richardson nog aan de kant hielden. Die was er vrijdag wel bij en bijna leverde dat succes op tegen het team dat sinds 2018 vrijwel onaantastbaar was met olympisch goud in Tokio als logisch gevolg.

'Aanpoten'

Vorig jaar haperde de 'bullet train', zoals ze zich op sociale media presenteren. Een blessure van Van den Berg, de starter, had een goede voorbereiding gedwarsboomd. Australië troefde de Nederlanders in de finale af. "We hadden de laatste vier weken voor dat toernooi geen starts meer gedaan samen met Roy", vertelde Lavreysen, die zelf wel voor de vierde keer op rij de wereldtitel sprint veroverde en ook op het onderdeel keirin de beste was.

Van den Berg had het er moeilijk mee, noemde zichzelf de "zwakste schakel" en vreesde dat zijn rugklachten blijvend zouden zijn. Donderdag na de kwalificaties vertelde hij over zijn diepe dalen en zijn uiteindelijke herstel, dankbaar naar zijn begeleiders en zijn gezin, die soms een wat afwezige huisgenoot hadden gehad. "Ik wil nog zo graag, ik weet dat er nog wat moois inzit", doelde hij al op de Spelen van Parijs.

Het toernooi in Glasgow, onderdeel van de WK voor vrijwel alle fietsdisciplines, is een tussenstation, een moment ook om te testen of de voorbereiding kan worden gekopieerd naar volgende zomer. "We waren er wel op gebrand om hier top te zijn. Ik heb respect voor Roy, hoe hij hier heeft gepresteerd", zei Lavreysen. "Vorig jaar zat hij erdoorheen. Nu moesten Jef en ik weer aanpoten om hem bij te houden."

Meer uit Sport

Darter Van Gerwen houdt Van Veen van titel in München

MÜNCHEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft voor het eerst dit jaar een toernooi op de European Tour gewonnen. Hij versloeg in de finale van de German Darts Grand Prix in München landgenoot Gian van Veen met 8-7.

5 uur geleden
Hassan ziet Laureus Sport Award naar turnster Biles gaan

MADRID (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft naast de prestigieuze Laureus World Sports Award gegrepen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging bij de uitreiking in Madrid naar turnster Simone Biles. Die won na een comeback op de Olympische Spelen van Parijs drie keer goud en een keer zilver.

8 uur geleden
Kenianen Korir en Lokedi winnen marathon Boston

BOSTON (ANP/AFP) - De Keniaanse hardlopers John Korir en Sharon Lokedi hebben de marathon van Boston op hun naam geschreven. Korir won in 2.04.45. Lokedi liep ruim onder het parcoursrecord van 2.19.59 uit 2014. Ze won in 2.17.22.

9 uur geleden
Voetbalvedette Messi bedankt overleden paus Franciscus

MIAMI (ANP) - De Argentijnse vedette Lionel Messi heeft op Instagram zijn eer bewezen aan de maandag overleden paus Franciscus. "Een andere paus, benaderbaar, Argentijn", schrijft de voetballer van Inter Miami op zijn socialemediakanaal. "Rust in vrede, paus Franciscus. Bedankt dat u de wereld een betere plek hebt gemaakt. We zullen u missen."

9 uur geleden
Volleybalsters Draisma Dynamo voor het eerst bekerwinnaar

DEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Draisma Dynamo hebben voor het eerst de beker gewonnen. De speelsters uit Apeldoorn waren in de finale in de Maaspoort in Den Bosch te sterk voor Friso Sneek: 3-0 ( 25-20 25-14 25-23).

10 uur geleden
Beste resultaat Herlings in Zwitserse MXGP, eerste GP-zege Coenen

FRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland in de MXGP als vierde geëindigd in de tweede manche. Dat is het beste resultaat dit seizoen voor de 30-jarige Brabander. De zege in het Zwitserse Frauenfeld ging naar de 18-jarige Belg Lucas Coenen, die in beide manches zegevierde en zijn eerste grand prix in de MXGP won.

10 uur geleden
Hockeysters Den Bosch winnen voor derde keer Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben voor de derde keer de Euro Hockey League gewonnen. In de finale op eigen veld in Den Bosch versloeg de ploeg van coach Marieke Dijkstra Braxgata HC uit België met 5-1.

11 uur geleden