Teamsprinters snellen naar verwacht goud op EK baanwielrennen
APELDOORN (ANP) - Roy van den Berg, Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland hebben op de eerste avond van de EK baanwielrennen de titel veroverd op de teamsprint. De regerend olympisch- en wereldkampioenen waren dat eigenlijk ook aan hun stand verplicht. In de finale waren de titelverdedigers sneller dan de Fransen: 41,958 tegen 42,718.
Op de teamsprint starten drie renners van wie er na elke ronde één afvalt. De derde - in dit geval Hoogland - bepaalt de eindtijd.
Het brons ging naar Polen dat te sterk was voor Groot-Brittannië.
Olympische Spelen
De teamsprint op de EK gold ook als laatste moment om de samenstelling van de ploeg richting Olympische Spelen van Parijs nog aan te passen. Daarvoor moest Tijmen van Loon sneller zijn dan Hoogland. Het was een bij voorbaat vrijwel onmogelijke opdracht voor de 22-jarige Amstelvener tegen de afmaker van de ploeg die de laatste zes jaar vijf keer de wereldtitel pakte. Het verschil was een halve seconde in het voordeel van Hoogland.
Volledig op scherp staat de 'Bullet Train' in een matig bezet Omnisport nog niet. Half maart willen Van den Berg, Lavreysen en Hoogland bij een wedstrijd om de Nations Cup in Hongkong het moreel van de Australiërs breken. Zij zijn de verwachte enige concurrent in Parijs. Het is normaal gesproken de enige keer dat de teamsprinters van beide landen elkaar voor de Spelen nog treffen. "Even een signaal afgeven", keek Van den Berg al uit naar die confrontatie.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
48 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
1 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
6 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
15 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
16 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
20 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
20 uur geleden