Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teamsprinters snellen naar verwacht goud op EK baanwielrennen

Teamsprinters snellen naar verwacht goud op EK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Roy van den Berg, Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland hebben op de eerste avond van de EK baanwielrennen de titel veroverd op de teamsprint. De regerend olympisch- en wereldkampioenen waren dat eigenlijk ook aan hun stand verplicht. In de finale waren de titelverdedigers sneller dan de Fransen: 41,958 tegen 42,718.

Op de teamsprint starten drie renners van wie er na elke ronde één afvalt. De derde - in dit geval Hoogland - bepaalt de eindtijd.

Het brons ging naar Polen dat te sterk was voor Groot-Brittannië.

Olympische Spelen

De teamsprint op de EK gold ook als laatste moment om de samenstelling van de ploeg richting Olympische Spelen van Parijs nog aan te passen. Daarvoor moest Tijmen van Loon sneller zijn dan Hoogland. Het was een bij voorbaat vrijwel onmogelijke opdracht voor de 22-jarige Amstelvener tegen de afmaker van de ploeg die de laatste zes jaar vijf keer de wereldtitel pakte. Het verschil was een halve seconde in het voordeel van Hoogland.

Volledig op scherp staat de 'Bullet Train' in een matig bezet Omnisport nog niet. Half maart willen Van den Berg, Lavreysen en Hoogland bij een wedstrijd om de Nations Cup in Hongkong het moreel van de Australiërs breken. Zij zijn de verwachte enige concurrent in Parijs. Het is normaal gesproken de enige keer dat de teamsprinters van beide landen elkaar voor de Spelen nog treffen. "Even een signaal afgeven", keek Van den Berg al uit naar die confrontatie.

Meer uit Sport

Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

6 uur geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

7 uur geleden
Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

20 uur geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

20 uur geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

1 dag geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

1 dag geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

1 dag geleden