Teamsprinters snellen naar verwacht goud op EK baanwielrennen
APELDOORN (ANP) - Roy van den Berg, Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland hebben op de eerste avond van de EK baanwielrennen de titel veroverd op de teamsprint. De regerend olympisch- en wereldkampioenen waren dat eigenlijk ook aan hun stand verplicht. In de finale waren de titelverdedigers sneller dan de Fransen: 41,958 tegen 42,718.
Op de teamsprint starten drie renners van wie er na elke ronde één afvalt. De derde - in dit geval Hoogland - bepaalt de eindtijd.
Het brons ging naar Polen dat te sterk was voor Groot-Brittannië.
Olympische Spelen
De teamsprint op de EK gold ook als laatste moment om de samenstelling van de ploeg richting Olympische Spelen van Parijs nog aan te passen. Daarvoor moest Tijmen van Loon sneller zijn dan Hoogland. Het was een bij voorbaat vrijwel onmogelijke opdracht voor de 22-jarige Amstelvener tegen de afmaker van de ploeg die de laatste zes jaar vijf keer de wereldtitel pakte. Het verschil was een halve seconde in het voordeel van Hoogland.
Volledig op scherp staat de 'Bullet Train' in een matig bezet Omnisport nog niet. Half maart willen Van den Berg, Lavreysen en Hoogland bij een wedstrijd om de Nations Cup in Hongkong het moreel van de Australiërs breken. Zij zijn de verwachte enige concurrent in Parijs. Het is normaal gesproken de enige keer dat de teamsprinters van beide landen elkaar voor de Spelen nog treffen. "Even een signaal afgeven", keek Van den Berg al uit naar die confrontatie.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
5 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
8 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
9 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
9 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
14 uur geleden