Teamsprinters pakken zesde wereldtitel op WK baanwielrennen
BALLERUP (ANP) - De Nederlandse teamsprinters hebben op de WK baanwielrennen in het Deense Ballerup hun titel geprolongeerd. In de finale waren Roy van den Berg, Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland te snel voor het team van Australië: 42,046 tegen 42,673.
Het Oranje-trio veroverde zo voor de zesde keer de wereldtitel op het onderdeel waarbij van de drie gestarte renners er na elke ronde één vanaf de koppositie uitstuurt. De derde renner bepaalt de tijd. Het was de negende keer op rij dat de Nederlandse sprinters de finale bereikten op de teamsprint. Ook zijn Van den Berg, Lavreysen en Hoogland tweevoudig olympisch kampioen op het onderdeel.
Het brons was voor Japan, dat Groot-Brittannië versloeg. Voor Lavreysen was het zijn veertiende wereldtitel. Individueel was hij al goed voor vijf keer goud op de sprint en drie keer was hij mondiaal de beste op de keirin. Met veertien titels staat hij nu op gelijke hoogte met recordhouder Arnaud Tournant uit Frankrijk. Donderdag volgt voor hem de keirin.
Domein van de sprinters
De teamsprint is al jaren het domein van de Nederlandse sprinters. In 2018 werd in Apeldoorn de eerste van inmiddels zes wereldtitels veroverd, toen nog met Nils van 't Hoenderdaal als starter in plaats van Van den Berg. Die was er vanaf 2019 bij, waarna de zogenoemde 'Bullet Train' alleen in 2022 een finale verloor. Dat was tegen de Australiërs, die de jaren erna meestal de voornaamste concurrent waren, maar na het afhaken van Matthew Richardson aan kwaliteit hebben ingeleverd. De winnaar van zilver op de Spelen op de sprint en de keirin - beide keren achter Lavreysen - komt voortaan voor Groot-Brittannië uit, maar was in Ballerup nog niet inzetbaar.
Waar het Nederlandse trio strandt, is ongewis. Van den Berg kan zich geen leven zonder de fiets voorstellen, maar is inmiddels wel 36 jaar. Hoogland (31) heeft zich nog niet uitgesproken over nog een olympische cyclus. Vervangers zijn vooralsnog niet voorhanden. Lavreysen (27) wil zeker in Los Angeles (2028) zijn totaal van vijf gouden olympische medailles uitbreiden.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
20 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
22 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
23 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
23 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
1 dag geleden