Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teamsprinters pakken zesde wereldtitel op WK baanwielrennen

Teamsprinters pakken zesde wereldtitel op WK baanwielrennen

BALLERUP (ANP) - De Nederlandse teamsprinters hebben op de WK baanwielrennen in het Deense Ballerup hun titel geprolongeerd. In de finale waren Roy van den Berg, Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland te snel voor het team van Australië: 42,046 tegen 42,673.

Het Oranje-trio veroverde zo voor de zesde keer de wereldtitel op het onderdeel waarbij van de drie gestarte renners er na elke ronde één vanaf de koppositie uitstuurt. De derde renner bepaalt de tijd. Het was de negende keer op rij dat de Nederlandse sprinters de finale bereikten op de teamsprint. Ook zijn Van den Berg, Lavreysen en Hoogland tweevoudig olympisch kampioen op het onderdeel.

Het brons was voor Japan, dat Groot-Brittannië versloeg. Voor Lavreysen was het zijn veertiende wereldtitel. Individueel was hij al goed voor vijf keer goud op de sprint en drie keer was hij mondiaal de beste op de keirin. Met veertien titels staat hij nu op gelijke hoogte met recordhouder Arnaud Tournant uit Frankrijk. Donderdag volgt voor hem de keirin.

Domein van de sprinters

De teamsprint is al jaren het domein van de Nederlandse sprinters. In 2018 werd in Apeldoorn de eerste van inmiddels zes wereldtitels veroverd, toen nog met Nils van 't Hoenderdaal als starter in plaats van Van den Berg. Die was er vanaf 2019 bij, waarna de zogenoemde 'Bullet Train' alleen in 2022 een finale verloor. Dat was tegen de Australiërs, die de jaren erna meestal de voornaamste concurrent waren, maar na het afhaken van Matthew Richardson aan kwaliteit hebben ingeleverd. De winnaar van zilver op de Spelen op de sprint en de keirin - beide keren achter Lavreysen - komt voortaan voor Groot-Brittannië uit, maar was in Ballerup nog niet inzetbaar.

Waar het Nederlandse trio strandt, is ongewis. Van den Berg kan zich geen leven zonder de fiets voorstellen, maar is inmiddels wel 36 jaar. Hoogland (31) heeft zich nog niet uitgesproken over nog een olympische cyclus. Vervangers zijn vooralsnog niet voorhanden. Lavreysen (27) wil zeker in Los Angeles (2028) zijn totaal van vijf gouden olympische medailles uitbreiden.

Meer uit Sport

Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

5 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

6 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

6 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

6 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

7 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

21 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

21 uur geleden