Teamsprinters overtuigend naar goud op EK baanwielrennen
MÜNCHEN (ANP) - De Nederlandse baansprinters hebben zoals verwacht hun Europese titel op de teamsprint geprolongeerd. Roy van den Berg, Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland snelden op de 200 meterbaan van München naar een tijd van 34,639. Daarmee waren ze duidelijk te sterk voor het Franse team, dat bestond uit Timmy Gillion, Rayan Helal en Sébastien Vigier: 35,516.
Het trio, dat zich de Bullet Train noemt, komt op de EK verder niet in actie. De wedstrijden in München worden op een gelegenheidsbaan afgewerkt die 50 meter korter is dan de reguliere pistes waarop op grote toernooien wordt gereden. De Nederlanders vonden voor de individuele onderdelen het risico op blessures te groot terwijl het ook niet past in de voorbereiding op de WK, waar ze ook titelverdediger zijn.
Voor hun enige optreden op dit EK hadden ze zich terdege voorbereid. "We wilden hier per se winnen in voorbereiding op de WK. We hebben goed gereden en de concurrentie verslagen", vatte Hoogland het toernooi bij de NOS samen. Lavreysen vertelde hoe het drietal zich de afgelopen weken had gefocust op het rijden op een 200 meterbaan: "We zijn hier ook elke ronde sneller geweest. Je zag dat we er steeds meer aan gewend raakten." Niet dat ze vaker hopen uit te komen op de kortere en hobbelige baan. De WK in oktober zijn weer gewoon op een piste van 250 meter in het nabij Parijs gelegen Saint-Quentin-en-Yvelines. Daar willen ze hun wereldtitel prolongeren en in 2024 ook een nieuwe olympische titel bijschrijven.
Foutje uitsluiten
In München kwam het vooral aan op elk foutje uitsluiten. Lavreysen: "Op zo'n korte baan kost elk foutje een paar tienden en je hebt ook geen tijd om dat goed te maken. We hebben meer dan ooit aan details gewerkt, heel goed de video's bestudeerd."
Voor Van den Berg is het gebruikelijk dat zijn toernooi er na één onderdeel op zit. Hij had weer genoten. "Als we met zijn drieën aan de start staan, voel je een bepaalde energie. Het is moeilijk te omschrijven, maar het is alsof je 10 procent batterij erbij krijgt. Ons zelfvertrouwen is groot en we zijn perfect op elkaar ingespeeld."
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser won in 2018 onverwacht brons op de 60 meter horden bij de WK indooratletiek in Birmingham toen zij een aanstormend talent was. De 31-jarige Noord-Hollandse atlete is acht jaar later een gevestigde naam in de wereldtop op de 100 meter horden. Een medaille op een groot toernooi in de buitenlucht ontbreekt echter nog altijd.
55 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Mocht turnster Sanne Wevers (34) zich deze week bij de EK in Zagreb plaatsen voor de balkfinale, dan wacht haar op een bijzondere datum een strijd om de medailles. De eindstrijd op haar favoriete toestel vindt namelijk plaats op 15 augustus, de datum waarop Wevers tien jaar geleden olympisch goud greep in Rio de Janeiro.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de nacht van zondag op maandag in de achtste finales van het masterstoernooi van Montreal verloren van de Tsjech Jakub Menšík. De 30-jarige tennisser verloor op de hardcourtbaan in Canada in twee sets: 4-6 5-7.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Voormalig basketballer en NBA-coach Don Nelson is op 86-jarige leeftijd overleden. De familie van de basketballer, die tussen 1966 en 1976 vijf keer kampioen werd met Boston Celtics, heeft dat zondag bekendgemaakt.
10 uur geledenNICE (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de tweede keer op rij het puntenklassement in de Tour de France Femmes gewonnen. De sprintster van SD Worx - Protime verzekerde zich met winst in de tussensprint in de slotrit met start en finish in Nice van een onoverbrugbare voorsprong in het klassement en hoefde daarna alleen nog te finishen.
14 uur geledenNICE (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer de Tour de France Femmes gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez verdedigde in de slotetappe met start en finish in Nice de gele leiderstrui met succes door die ook op haar naam te schrijven.
16 uur geledenWIELICZKA (ANP) - Wielrenner Marco Brenner heeft de Ronde van Polen gewonnen. De Duitser van Tudor Cycling nam na de afsluitende tijdrit in Wieliczka de leiding in het algemeen klassement over van de Italiaan Christian Scaroni. De Zwitser Stefan Küng won de slotetappe.
18 uur geleden