Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teamsprinters overtuigend naar goud op EK baanwielrennen

Teamsprinters overtuigend naar goud op EK baanwielrennen

MÜNCHEN (ANP) - De Nederlandse baansprinters hebben zoals verwacht hun Europese titel op de teamsprint geprolongeerd. Roy van den Berg, Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland snelden op de 200 meterbaan van München naar een tijd van 34,639. Daarmee waren ze duidelijk te sterk voor het Franse team, dat bestond uit Timmy Gillion, Rayan Helal en Sébastien Vigier: 35,516.

Het trio, dat zich de Bullet Train noemt, komt op de EK verder niet in actie. De wedstrijden in München worden op een gelegenheidsbaan afgewerkt die 50 meter korter is dan de reguliere pistes waarop op grote toernooien wordt gereden. De Nederlanders vonden voor de individuele onderdelen het risico op blessures te groot terwijl het ook niet past in de voorbereiding op de WK, waar ze ook titelverdediger zijn.

Voor hun enige optreden op dit EK hadden ze zich terdege voorbereid. "We wilden hier per se winnen in voorbereiding op de WK. We hebben goed gereden en de concurrentie verslagen", vatte Hoogland het toernooi bij de NOS samen. Lavreysen vertelde hoe het drietal zich de afgelopen weken had gefocust op het rijden op een 200 meterbaan: "We zijn hier ook elke ronde sneller geweest. Je zag dat we er steeds meer aan gewend raakten." Niet dat ze vaker hopen uit te komen op de kortere en hobbelige baan. De WK in oktober zijn weer gewoon op een piste van 250 meter in het nabij Parijs gelegen Saint-Quentin-en-Yvelines. Daar willen ze hun wereldtitel prolongeren en in 2024 ook een nieuwe olympische titel bijschrijven.

Foutje uitsluiten

In München kwam het vooral aan op elk foutje uitsluiten. Lavreysen: "Op zo'n korte baan kost elk foutje een paar tienden en je hebt ook geen tijd om dat goed te maken. We hebben meer dan ooit aan details gewerkt, heel goed de video's bestudeerd."

Voor Van den Berg is het gebruikelijk dat zijn toernooi er na één onderdeel op zit. Hij had weer genoten. "Als we met zijn drieën aan de start staan, voel je een bepaalde energie. Het is moeilijk te omschrijven, maar het is alsof je 10 procent batterij erbij krijgt. Ons zelfvertrouwen is groot en we zijn perfect op elkaar ingespeeld."

Meer uit Sport

Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

12 uur geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

15 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

16 uur geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

16 uur geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

17 uur geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

19 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

21 uur geleden