Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teamsprinters overtuigend naar goud op EK baanwielrennen

Teamsprinters overtuigend naar goud op EK baanwielrennen

MÜNCHEN (ANP) - De Nederlandse baansprinters hebben zoals verwacht hun Europese titel op de teamsprint geprolongeerd. Roy van den Berg, Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland snelden op de 200 meterbaan van München naar een tijd van 34,639. Daarmee waren ze duidelijk te sterk voor het Franse team, dat bestond uit Timmy Gillion, Rayan Helal en Sébastien Vigier: 35,516.

Het trio, dat zich de Bullet Train noemt, komt op de EK verder niet in actie. De wedstrijden in München worden op een gelegenheidsbaan afgewerkt die 50 meter korter is dan de reguliere pistes waarop op grote toernooien wordt gereden. De Nederlanders vonden voor de individuele onderdelen het risico op blessures te groot terwijl het ook niet past in de voorbereiding op de WK, waar ze ook titelverdediger zijn.

Voor hun enige optreden op dit EK hadden ze zich terdege voorbereid. "We wilden hier per se winnen in voorbereiding op de WK. We hebben goed gereden en de concurrentie verslagen", vatte Hoogland het toernooi bij de NOS samen. Lavreysen vertelde hoe het drietal zich de afgelopen weken had gefocust op het rijden op een 200 meterbaan: "We zijn hier ook elke ronde sneller geweest. Je zag dat we er steeds meer aan gewend raakten." Niet dat ze vaker hopen uit te komen op de kortere en hobbelige baan. De WK in oktober zijn weer gewoon op een piste van 250 meter in het nabij Parijs gelegen Saint-Quentin-en-Yvelines. Daar willen ze hun wereldtitel prolongeren en in 2024 ook een nieuwe olympische titel bijschrijven.

Foutje uitsluiten

In München kwam het vooral aan op elk foutje uitsluiten. Lavreysen: "Op zo'n korte baan kost elk foutje een paar tienden en je hebt ook geen tijd om dat goed te maken. We hebben meer dan ooit aan details gewerkt, heel goed de video's bestudeerd."

Voor Van den Berg is het gebruikelijk dat zijn toernooi er na één onderdeel op zit. Hij had weer genoten. "Als we met zijn drieën aan de start staan, voel je een bepaalde energie. Het is moeilijk te omschrijven, maar het is alsof je 10 procent batterij erbij krijgt. Ons zelfvertrouwen is groot en we zijn perfect op elkaar ingespeeld."

Meer uit Sport

Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

4 uur geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

5 uur geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

5 uur geleden
Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

7 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint Ronde van Baskenland voor vrouwen

SAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.

8 uur geleden
Verstappen lijkt na probleem zege Nürburgring te kunnen vergeten

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.

11 uur geleden
Verstappen rijdt 's nachts goede stint bij 24 uur van Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.

14 uur geleden