Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teamsprinters overtuigend naar goud op EK baanwielrennen

Teamsprinters overtuigend naar goud op EK baanwielrennen

MÜNCHEN (ANP) - De Nederlandse baansprinters hebben zoals verwacht hun Europese titel op de teamsprint geprolongeerd. Roy van den Berg, Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland snelden op de 200 meterbaan van München naar een tijd van 34,639. Daarmee waren ze duidelijk te sterk voor het Franse team, dat bestond uit Timmy Gillion, Rayan Helal en Sébastien Vigier: 35,516.

Het trio, dat zich de Bullet Train noemt, komt op de EK verder niet in actie. De wedstrijden in München worden op een gelegenheidsbaan afgewerkt die 50 meter korter is dan de reguliere pistes waarop op grote toernooien wordt gereden. De Nederlanders vonden voor de individuele onderdelen het risico op blessures te groot terwijl het ook niet past in de voorbereiding op de WK, waar ze ook titelverdediger zijn.

Voor hun enige optreden op dit EK hadden ze zich terdege voorbereid. "We wilden hier per se winnen in voorbereiding op de WK. We hebben goed gereden en de concurrentie verslagen", vatte Hoogland het toernooi bij de NOS samen. Lavreysen vertelde hoe het drietal zich de afgelopen weken had gefocust op het rijden op een 200 meterbaan: "We zijn hier ook elke ronde sneller geweest. Je zag dat we er steeds meer aan gewend raakten." Niet dat ze vaker hopen uit te komen op de kortere en hobbelige baan. De WK in oktober zijn weer gewoon op een piste van 250 meter in het nabij Parijs gelegen Saint-Quentin-en-Yvelines. Daar willen ze hun wereldtitel prolongeren en in 2024 ook een nieuwe olympische titel bijschrijven.

Foutje uitsluiten

In München kwam het vooral aan op elk foutje uitsluiten. Lavreysen: "Op zo'n korte baan kost elk foutje een paar tienden en je hebt ook geen tijd om dat goed te maken. We hebben meer dan ooit aan details gewerkt, heel goed de video's bestudeerd."

Voor Van den Berg is het gebruikelijk dat zijn toernooi er na één onderdeel op zit. Hij had weer genoten. "Als we met zijn drieën aan de start staan, voel je een bepaalde energie. Het is moeilijk te omschrijven, maar het is alsof je 10 procent batterij erbij krijgt. Ons zelfvertrouwen is groot en we zijn perfect op elkaar ingespeeld."

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

10 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

12 uur geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

12 uur geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

15 uur geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

1 dag geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

1 dag geleden