Teamsprinters overtuigend naar goud op EK baanwielrennen
MÜNCHEN (ANP) - De Nederlandse baansprinters hebben zoals verwacht hun Europese titel op de teamsprint geprolongeerd. Roy van den Berg, Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland snelden op de 200 meterbaan van München naar een tijd van 34,639. Daarmee waren ze duidelijk te sterk voor het Franse team, dat bestond uit Timmy Gillion, Rayan Helal en Sébastien Vigier: 35,516.
Het trio, dat zich de Bullet Train noemt, komt op de EK verder niet in actie. De wedstrijden in München worden op een gelegenheidsbaan afgewerkt die 50 meter korter is dan de reguliere pistes waarop op grote toernooien wordt gereden. De Nederlanders vonden voor de individuele onderdelen het risico op blessures te groot terwijl het ook niet past in de voorbereiding op de WK, waar ze ook titelverdediger zijn.
Voor hun enige optreden op dit EK hadden ze zich terdege voorbereid. "We wilden hier per se winnen in voorbereiding op de WK. We hebben goed gereden en de concurrentie verslagen", vatte Hoogland het toernooi bij de NOS samen. Lavreysen vertelde hoe het drietal zich de afgelopen weken had gefocust op het rijden op een 200 meterbaan: "We zijn hier ook elke ronde sneller geweest. Je zag dat we er steeds meer aan gewend raakten." Niet dat ze vaker hopen uit te komen op de kortere en hobbelige baan. De WK in oktober zijn weer gewoon op een piste van 250 meter in het nabij Parijs gelegen Saint-Quentin-en-Yvelines. Daar willen ze hun wereldtitel prolongeren en in 2024 ook een nieuwe olympische titel bijschrijven.
Foutje uitsluiten
In München kwam het vooral aan op elk foutje uitsluiten. Lavreysen: "Op zo'n korte baan kost elk foutje een paar tienden en je hebt ook geen tijd om dat goed te maken. We hebben meer dan ooit aan details gewerkt, heel goed de video's bestudeerd."
Voor Van den Berg is het gebruikelijk dat zijn toernooi er na één onderdeel op zit. Hij had weer genoten. "Als we met zijn drieën aan de start staan, voel je een bepaalde energie. Het is moeilijk te omschrijven, maar het is alsof je 10 procent batterij erbij krijgt. Ons zelfvertrouwen is groot en we zijn perfect op elkaar ingespeeld."
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.
4 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.
8 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.
8 uur geledenLA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.
13 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.
14 uur geleden