Teamsprinters jagen op vierde titel bij WK baanwielrennen
ROUBAIX (ANP) - De Nederlandse teamsprinters kunnen op de eerste dag van de WK baanwielrennen voor de vierde keer op rij de wereldtitel veroveren. Tel daarbij de olympische titel die deze zomer werd veroverd en het is duidelijk dat Roy van den Berg, Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland op de wielerpiste van Roubaix de gedoodverfde favorieten zijn.
Voor de Nederlandse mannen begint het toernooi om 18.52 uur met de kwalificaties. Later op de avond volgen de eerste ronde en rond 21.00 uur de finale, mits alles loopt volgens verwachting.
Voor de vrouwen, onlangs gekroond tot Europees kampioen en wereldrecordhouders, was de internationale wielrenunie onverbiddelijk. Nederland had afgelopen jaar niet deelgenomen aan wedstrijden om de Nations Cup, grotendeels vanwege coronadreiging, en werd daarvoor gestraft met een beperking van het aantal deelnemers aan de WK. De mannelijke teamsprinters vielen als titelverdedigers buiten die maatregels, maar de vrouwen kregen ondanks de behaalde Europese titel geen clementie.
Op de eerste dag is Maike van der Duin op het duuronderdeel scratch daarom de enige andere Nederlandse deelnemer.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
5 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geleden