Teamsprinters jagen op vierde titel bij WK baanwielrennen
ROUBAIX (ANP) - De Nederlandse teamsprinters kunnen op de eerste dag van de WK baanwielrennen voor de vierde keer op rij de wereldtitel veroveren. Tel daarbij de olympische titel die deze zomer werd veroverd en het is duidelijk dat Roy van den Berg, Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland op de wielerpiste van Roubaix de gedoodverfde favorieten zijn.
Voor de Nederlandse mannen begint het toernooi om 18.52 uur met de kwalificaties. Later op de avond volgen de eerste ronde en rond 21.00 uur de finale, mits alles loopt volgens verwachting.
Voor de vrouwen, onlangs gekroond tot Europees kampioen en wereldrecordhouders, was de internationale wielrenunie onverbiddelijk. Nederland had afgelopen jaar niet deelgenomen aan wedstrijden om de Nations Cup, grotendeels vanwege coronadreiging, en werd daarvoor gestraft met een beperking van het aantal deelnemers aan de WK. De mannelijke teamsprinters vielen als titelverdedigers buiten die maatregels, maar de vrouwen kregen ondanks de behaalde Europese titel geen clementie.
Op de eerste dag is Maike van der Duin op het duuronderdeel scratch daarom de enige andere Nederlandse deelnemer.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Gian van Veen is er niet in geslaagd een memorabel WK met een hoofdprijs af te sluiten. De 23-jarige darter uit het Gelderse Poederoijen verloor in de finale vrij kansloos van titelverdediger Luke Littler in een volgepakt Alexandra Palace in Londen: 7-1.
4 uur geledenKONYA (ANP) - Deniz Türüç vervolgt zijn loopbaan bij Konyaspor. De aanvaller heeft zijn handtekening onder een contract voor 2,5 jaar gezet, zo meldt zijn nieuwe Turkse voetbalclub.
8 uur geledenGULLEGEM (ANP) - Joris Nieuwenhuis is als derde geëindigd in de veldrit van Gullegem, de voorlaatste in de serie uit de Superprestige. De Nederlander legde het in de sneeuw en modder af tegen twee Belgen. Niels Vandeputte won, Michael Vanthourenhout werd tweede.
11 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting is bij haar rentree op het NK shorttrack als derde geëindigd op de 1000 meter. De olympisch kampioene op deze afstand moest in Leeuwarden de titel laten aan Xandra Velzeboer, die haar zus Michelle en Schulting aftroefde op de 1000 meter.
12 uur geledenKRANJSKA GORA (ANP) - De Zwitserse skiester Camille Rast heeft haar eerste wereldbekerzege op de reuzenslalom geboekt. De 26-jarige Rast was de beste op de piste in het Sloveense Kranjska Gora. Ze droeg haar zege op aan de slachtoffers van de cafébrand in het Zwitserse Crans-Montana in nieuwjaarsnacht.
12 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek vindt dat het vrouwentennis geen 'Battle of the Sexes' nodig heeft. De tennissters hoeven volgens de Poolse zesvoudig grandslamkampioene niets te bewijzen.
16 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met Golden State Warriors een forse nederlaag geleden tegen Oklahoma City Thunder. De titelverdediger in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA won met 131-94.
18 uur geleden