Teamsprinters jagen op vierde titel bij WK baanwielrennen
ROUBAIX (ANP) - De Nederlandse teamsprinters kunnen op de eerste dag van de WK baanwielrennen voor de vierde keer op rij de wereldtitel veroveren. Tel daarbij de olympische titel die deze zomer werd veroverd en het is duidelijk dat Roy van den Berg, Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland op de wielerpiste van Roubaix de gedoodverfde favorieten zijn.
Voor de Nederlandse mannen begint het toernooi om 18.52 uur met de kwalificaties. Later op de avond volgen de eerste ronde en rond 21.00 uur de finale, mits alles loopt volgens verwachting.
Voor de vrouwen, onlangs gekroond tot Europees kampioen en wereldrecordhouders, was de internationale wielrenunie onverbiddelijk. Nederland had afgelopen jaar niet deelgenomen aan wedstrijden om de Nations Cup, grotendeels vanwege coronadreiging, en werd daarvoor gestraft met een beperking van het aantal deelnemers aan de WK. De mannelijke teamsprinters vielen als titelverdedigers buiten die maatregels, maar de vrouwen kregen ondanks de behaalde Europese titel geen clementie.
Op de eerste dag is Maike van der Duin op het duuronderdeel scratch daarom de enige andere Nederlandse deelnemer.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
5 minuten geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
2 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
3 uur geledenMARTINSICURO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft met een indrukwekkende sprint zijn tweede ritzege geboekt van deze Tirreno-Adriatico. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech ging in het Italiaanse Martinsicuro al vroeg aan en was verreweg de snelste van een kopgroep van een tiental renners. De Italiaan Giulio Pellizzari werd tweede.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiesters Barbara van Bergen en Claire Petit zijn er niet in geslaagd een medaille te veroveren op de reuzenslalom in Cortina d'Ampezzo. De 47-jarige Van Bergen eindigde bij de zitskiesters als vijfde, na zaterdag een lichte hersenschudding te hebben opgelopen op de afdaling. Staandskiester Petit (22) werd in haar tweede manche gediskwalificeerd na problemen met een stok vlak na de start.
6 uur geledenSHANGHAI (ANP/RTR) - Ferrari wil in de vrije training voor de Grote Prijs van China de roterende achtervleugel gebruiken. Lewis Hamilton meldde tijdens de persconferentie van de tweede race dat het de bedoeling was dat het team de vleugel pas later in het seizoen zou introduceren.
6 uur geleden