Teamsprinters in zelfde samenstelling als in 2019 naar WK
PAPENDAL (ANP) - Bondscoach Hugo Haak van de sprintploeg in het baanwielrennen heeft Roy van den Berg, Matthijs Büchli, Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland geselecteerd voor de teamsprint bij de WK baanwielrennen eind deze maand in Berlijn. De teamsprinters verdedigen de wereldtitel op dit onderdeel van de WK's van 2018 en 2019.
De teamsprinters hielden een selectiewedstrijd in het Zwitserse Grenchen. Op basis daarvan selecteerde Haak hetzelfde viertal dat vorig jaar de wereldtitel had veroverd in het Poolse Pruszkow. "We reizen af naar het WK in volle sterkte op alle onderdelen", zei Haak. "Het WK zal voor ons een laatste graadmeter zijn hoe we ervoor staan richting Tokio."
Lavreysen, de wereldkampioen op de sprint, Hoogland en Büchli, de wereldkampioen op de keirin, gaan alle drie van start op de sprint en de keirin. Nederland heeft op beide disciplines vier startplaatsen omdat het de regerend wereldkampioen en Europees kampioen is. Sam Ligtlee start nog op de sprint en Theo Bos op de keirin. Deze twee baanwielrenners gaan ook van start op de 1 kilometer tijdrit.
Keirin
Shanne Braspennincx en Laurine van Riessen komen uit op de sprint en de keirin. Kyra Lamberink en Steffie van der Peet starten op de teamsprint en de 500 meter tijdrit.
Bondscoach Adriaan Helmantel van de duuronderdelen heeft Kirsten Wild voor vier onderdelen geselecteerd. Wild start op de scratch, de puntenkoers, het omnium en de koppelkoers met Amy Pieters. Op de twee laatstgenoemde onderdelen verdedigt Wild haar wereldtitel.
Jan-Willem van Schip verdedigt zijn wereldtitel op de puntenkoers niet. "Van Schip zal zich vol richten op het omnium en de koppelkoers. Nederlands kampioen Roy Eefting zal de puntenkoers rijden", laat Helmantel weten. Van Schip rijdt de koppelkoers met Yoeri Havik. "Na een tweede plek op de EK vorig jaar en winst tijdens de laatste wereldbeker in Milton gaan we nu ook vol voor een topresultaat en om kwalificatie voor de Spelen veilig te stellen", omschreef de bondscoach de ambitie.
Meer uit Sport
N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: meer tijden en stand
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is met een totaal van 52,866 punten elfde geworden in de meerkampfinale bij de WK in Rotterdam. Het goud ging naar de Amerikaanse Skye Blakely, die 55,733 punten bij elkaar turnde.
4 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de Grote Prijs van de Verenigde Staten de tweede tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen moest op het Circuit of the Americas 0,084 seconde toegeven op de beste tijd van de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari.
5 uur geledenSÖLDEN (ANP) - Skiester Mikaela Shiffrin wil zich in het komende seizoen niet alleen op de slalom richten, maar ook meer aandacht besteden aan de reuzenslalom en de super-G. Dat zei de 31-jarige Amerikaanse aan de vooravond van de eerste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in het Oostenrijkse Sölden. Daar staat dit weekend een reuzenslalom op het programma.
6 uur geledenDOHA (ANP) - Xan de Waard heeft in haar afscheidsjaar naast de titel van beste hockeyster van de wereld gegrepen. De titel ging naar de Argentijnse Sofía Cairó. De 30-jarige De Waard stopte afgelopen zomer na de verloren WK-finale in eigen land met hockey. De Nederlandse werd in haar carrière twee keer verkozen tot beste hockeyster ter wereld, in 2023 en 2025. Dit jaar was ze een van de drie genomineerden.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het tennistoernooi in Brussel. De 30-jarige tennisser won vrijdag in drie sets van de als nummer 2 geplaatste Tsjech Jiří Lehečka: 4-6 6-4 6-3. Griekspoor speelt zaterdag tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo om een plaats in de eindstrijd van het European Open.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De Keniaanse wereldkampioene marathonlopen Peres Jepchirchir (33) is voorlopig geschorst. Dat meldt persbureau AFP op basis van informatie van de Athletics Integrity Unit (AIU). Er zijn sporen van epo in haar bloed gevonden.
13 uur geleden