Teamsprinters het snelst in kwalificaties Spelen
SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - De Nederlandse teamsprinters zijn hun jacht op olympisch goud begonnen met de beste tijd in de kwalificaties. Roy van den Berg, Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland reden een tijd van 41,279. Daarmee verbeterden ze hun eigen olympische record van de Spelen van Tokio.
Het verschil met nummer 2 Groot-Brittannië (41,862) was ruim een halve seconde. Australië, vooraf gezien als de grootste concurrent van titelverdediger Oranje, had de derde tijd: 42,072.
Nederland neemt het dinsdag in de eerste ronde op tegen Canada, dat de slechtste tijd (43,905) had. Diezelfde dag is ook de finale.
Wereldtitel in Glasgow
Op de teamsprint starten drie renners van wie er na elke ronde één vanaf de koppositie uitstuurt. De derde renner bepaalt de tijd.
De Nederlanders zijn de titelverdedigers op de wielerpiste van Saint-Quentin-en-Yvelines. Vorig jaar heroverden ze in Glasgow ook de wereldtitel, nadat Australië de hegemonie van Van den Berg, Lavreysen en Hoogland op dezelfde piste nabij Parijs in 2022 had doorbroken.
Voorbereiding in Noorwegen
Vorig jaar ontstonden wat strubbelingen tussen met name Lavreysen en Hoogland. De eerste, vijfvoudig wereldkampioen sprint, wilde Hugo Haak terug als coach, terwijl Hoogland het beter kon vinden met diens opvolger Mehdi Kordi. Haak, de bondscoach die met de sprinters successen boekte op de Spelen van Tokio, werd als assistent weer toegevoegd aan de begeleidingsstaf.
In Glasgow werden de Australiërs met enige moeite verslagen. Het was een van de laatste serieuze tests voor de Spelen. De afgelopen weken bereidden de sprinters zich voor op de wielerpiste van het Noorse Stavanger. Op de sociale media van de renners vielen louter positieve berichten te lezen.
Focus
Maandag waren ze na hun eerste optreden op de Olympische Spelen van Parijs voor de schrijvende pers niet te spreken. "De focus ligt op de komende races", liet een woordvoerder van de wielerbond weten nadat het drietal twee tv-stations had bediend.
Meer uit Sport
BRUSSEL (ANP) - De Belgische tennisser David Goffin heeft zijn laatste enkelpartij als proftennisser gespeeld. De 35-jarige Goffin verloor donderdag in het ATP-toernooi van Brussel in de tweede ronde in twee sets van de Amerikaan Alex Michelsen: 6-3 6-4.
3 uur geledenMONACO (ANP) - De Ethiopische atlete Ruti Aga is door de Athletics Integrity Unit (AIU) voor zes jaar geschorst. De winnares van de marathon van Tokio in 2019 is gestraft voor het gebruik van het verboden middel methylprednisolon en het manipuleren van een dopingcontrole, zo meldt de antidopingautoriteit.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Wielerploeg Red Bull-Bora-hansgrohe ziet door het hoge aantal tijdritkilometers veel kansen voor de Belgische renner Remco Evenepoel in de komende Tour de France. Ook zijn er maar drie aankomsten bergop, wat ook in het voordeel van de nummer 2 van afgelopen editie zou moeten zijn. "Over het geheel genomen is het een parcours dat onze sterke punten benadrukt en ons alle reden geeft om voor de gele trui te gaan", reageerde sportief manager Zak Dempster.
6 uur geledenHELSINKI (ANP) - De Europese kampioenschappen atletiek vinden in 2030 plaats in het Finse Helsinki. Dat heeft de Europese atletiekfederatie European Athletics donderdag bekendgemaakt.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De starttijden van de Tour de France worden vooralsnog niet gewijzigd, zei koersdirecteur Christian Prudhomme donderdag tijdens de presentatie van het parcours van de Ronde van Frankrijk in Parijs tegen persbureau AFP. Dat idee werd tijdens de afgelopen Tour geopperd toen er drie etappes vanwege de hitte werden aangepast. Volgens Prudhomme is het geen goed idee om op voorhand vroeger te beginnen. "Als we om 10.00 uur zouden starten, zouden de renners drie uur eerder moeten opstaan. En dan gaan we er nog vanuit dat ze allemaal vlak bij de startlocatie verblijven, wat nooit het geval is."
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De Tour de France kent komend jaar de ontknoping in de Pyreneeën. De koninginnenrit is de achttiende etappe, waarin het mannenpeloton onder meer de Col du Soulor en de Tourmalet moet beklimmen. In de negende etappe staat al de Grand Colombier op het programma, met daarna nog twee etappes in de Alpen. Dat is donderdag bekendgemaakt tijdens de presentatie in Parijs.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De Tour de France Femmes eindigt komend jaar op de slapende vulkaan Puy de Dôme, zo is bekendgemaakt in Parijs. De finish van de negende en laatste etappe ligt op 7 augustus op de klim met veel wielergeschiedenis in het Centraal Massief. De Puy de Dôme keerde in 2023 terug in de Tour voor mannen na een afwezigheid van 35 jaar.
8 uur geleden