Teamsprinters het snelst in kwalificaties Spelen
SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - De Nederlandse teamsprinters zijn hun jacht op olympisch goud begonnen met de beste tijd in de kwalificaties. Roy van den Berg, Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland reden een tijd van 41,279. Daarmee verbeterden ze hun eigen olympische record van de Spelen van Tokio.
Het verschil met nummer 2 Groot-Brittannië (41,862) was ruim een halve seconde. Australië, vooraf gezien als de grootste concurrent van titelverdediger Oranje, had de derde tijd: 42,072.
Nederland neemt het dinsdag in de eerste ronde op tegen Canada, dat de slechtste tijd (43,905) had. Diezelfde dag is ook de finale.
Wereldtitel in Glasgow
Op de teamsprint starten drie renners van wie er na elke ronde één vanaf de koppositie uitstuurt. De derde renner bepaalt de tijd.
De Nederlanders zijn de titelverdedigers op de wielerpiste van Saint-Quentin-en-Yvelines. Vorig jaar heroverden ze in Glasgow ook de wereldtitel, nadat Australië de hegemonie van Van den Berg, Lavreysen en Hoogland op dezelfde piste nabij Parijs in 2022 had doorbroken.
Voorbereiding in Noorwegen
Vorig jaar ontstonden wat strubbelingen tussen met name Lavreysen en Hoogland. De eerste, vijfvoudig wereldkampioen sprint, wilde Hugo Haak terug als coach, terwijl Hoogland het beter kon vinden met diens opvolger Mehdi Kordi. Haak, de bondscoach die met de sprinters successen boekte op de Spelen van Tokio, werd als assistent weer toegevoegd aan de begeleidingsstaf.
In Glasgow werden de Australiërs met enige moeite verslagen. Het was een van de laatste serieuze tests voor de Spelen. De afgelopen weken bereidden de sprinters zich voor op de wielerpiste van het Noorse Stavanger. Op de sociale media van de renners vielen louter positieve berichten te lezen.
Focus
Maandag waren ze na hun eerste optreden op de Olympische Spelen van Parijs voor de schrijvende pers niet te spreken. "De focus ligt op de komende races", liet een woordvoerder van de wielerbond weten nadat het drietal twee tv-stations had bediend.
Meer uit Sport
BOEKELO (ANP) - Renske Kroeze heeft bij de Military Boekelo-Enschede voor het eerst het Nederlands kampioenschap eventing gewonnen. De 37-jarige amazone hield drievoudig Nederlands kampioene Janneke Boonzaaijer achter zich op het meerkamponderdeel in de paardensport.
10 uur geledenŠENČUR (ANP) - Remco Evenepoel heeft zondag in Slovenië de Europese titel wielrennen veroverd. De Belg versloeg de Italiaan Giulio Ciccone in een spannende sprint à deux. Een andere Italiaan, Christian Scaroni, werd op een kleine minuut derde.
12 uur geledenBEIJING (ANP) - Tennisser Novak Djokovic (39) heeft op het China Open ten koste van Alexander Zverev de halve finale bereikt. De Servische 24-voudig grandslamwinnaar blijft daarmee ongeslagen in Beijing, hij won het toernooi bij al zijn zes eerdere deelnames. Hij rekende in drie sets af met de Duitse nummer 2 van de wereld: 4-6 6-4 6-4.
13 uur geledenSEPANG (ANP) - Autosportfederatie FIA heeft toegegeven dat een fout in de software leidde tot chaos in de Formule 1-race op het circuit van Sepang in Maleisië. De half-elektrische racewagens vielen stil tijdens de opwarmronden op een nog natte baan van eerder gevallen stortbuien. Onder anderen de latere winnaar Max Verstappen merkte dat hij geen power had bij het indrukken van het gaspedaal.
14 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in Maleisië voor het elfde jaar op rij minstens één grand prix in de Formule 1 gewonnen. Hij klom daarmee in de eeuwige ranglijst naar de derde plaats achter Michael Schumacher en Lewis Hamilton, die het record delen van vijftien achtereenvolgende seizoenen met één of meer zeges. Verstappen ging Alain Prost voorbij, die tien seizoenen achtereen een of meer races won.
15 uur geledenBAKOE (ANP) - Amber Gersjes is op de openingsdag van de WK judo in Bakoe (Azerbeidzjan) in de achtste finales uitgeschakeld. De 29-jarige judoka, uitkomend in de klasse tot 48 kilogram, verloor in haar tweede partij met een ippon van de Japanse Wakana Koga.
16 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft zijn doel bereikt in dit voor hem wat moeizaam verlopen seizoen. De viervoudig wereldkampioen wilde minstens één grand prix winnen en dat lukte in Maleisië, waar de uitgestelde Grote Prijs van Bahrein werd verreden. "Ik ben ontzettend trots op het team. Dit is een heerlijke zege, zeker als je ziet hoe het dit jaar is gegaan", zei de Nederlander in het flashinterview op de baan.
16 uur geleden