Teamsprinters het snelst in kwalificaties Spelen
SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - De Nederlandse teamsprinters zijn hun jacht op olympisch goud begonnen met de beste tijd in de kwalificaties. Roy van den Berg, Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland reden een tijd van 41,279. Daarmee verbeterden ze hun eigen olympische record van de Spelen van Tokio.
Het verschil met nummer 2 Groot-Brittannië (41,862) was ruim een halve seconde. Australië, vooraf gezien als de grootste concurrent van titelverdediger Oranje, had de derde tijd: 42,072.
Nederland neemt het dinsdag in de eerste ronde op tegen Canada, dat de slechtste tijd (43,905) had. Diezelfde dag is ook de finale.
Wereldtitel in Glasgow
Op de teamsprint starten drie renners van wie er na elke ronde één vanaf de koppositie uitstuurt. De derde renner bepaalt de tijd.
De Nederlanders zijn de titelverdedigers op de wielerpiste van Saint-Quentin-en-Yvelines. Vorig jaar heroverden ze in Glasgow ook de wereldtitel, nadat Australië de hegemonie van Van den Berg, Lavreysen en Hoogland op dezelfde piste nabij Parijs in 2022 had doorbroken.
Voorbereiding in Noorwegen
Vorig jaar ontstonden wat strubbelingen tussen met name Lavreysen en Hoogland. De eerste, vijfvoudig wereldkampioen sprint, wilde Hugo Haak terug als coach, terwijl Hoogland het beter kon vinden met diens opvolger Mehdi Kordi. Haak, de bondscoach die met de sprinters successen boekte op de Spelen van Tokio, werd als assistent weer toegevoegd aan de begeleidingsstaf.
In Glasgow werden de Australiërs met enige moeite verslagen. Het was een van de laatste serieuze tests voor de Spelen. De afgelopen weken bereidden de sprinters zich voor op de wielerpiste van het Noorse Stavanger. Op de sociale media van de renners vielen louter positieve berichten te lezen.
Focus
Maandag waren ze na hun eerste optreden op de Olympische Spelen van Parijs voor de schrijvende pers niet te spreken. "De focus ligt op de komende races", liet een woordvoerder van de wielerbond weten nadat het drietal twee tv-stations had bediend.
Meer uit Sport
ZANDVOORT (ANP) - Kampioenschapsleider Kimi Antonelli is na de sprintrace bij de Dutch Grand Prix in Zandvoort iets uitgelopen in de stand. De 19-jarige Italiaan van Mercedes eindigde in de korte race op het circuit in de duinen als vierde en kwam dankzij zijn 5 verdiende punten op 224 punten.
2 uur geledenZANDVOORT (ANP) - George Russell was vooral blij dat de regen viel na de finish van de sprintrace bij de Dutch Grand Prix op Zandvoort. "Als het een ronde eerder was gaan regenen, had de race wel eens heel anders kunnen eindigen", zei de Brit van Mercedes na zijn overwinning in de korte race over 100 kilometer. "Je komt hier met 320 kilometer per uur op de eerste bocht af. Dan kunnen er rare dingen gebeuren als de baan ineens nat is."
2 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen keek met gemengde gevoelens terug op de sprintrace. De 28-jarige Formule 1-coureur eindigde op de zesde plaats. "Er gebeurde niet heel veel. De andere auto's reden makkelijk weg. Het enige positieve was de snelheid van de auto", zei Verstappen in Zandvoort tegen Viaplay. "Maar inhalen is hier vrijwel onmogelijk."
2 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de laatste Dutch Grand Prix. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 miste de snelheid in zijn Red Bull om mee te kunnen strijden vooraan. George Russell zette zijn poleposition om in de overwinning. De Brit van Mercedes reed vanaf de start aan de leiding en stond die niet meer af.
3 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De tribunes rond het circuit van Zandvoort stromen zaterdag vol voor de eerste sprintrace ooit in de Formule 1 in Nederland. Maximaal 105.000 racefans zullen de Brit George Russell om 12.00 uur van poleposition zien vertrekken. Max Verstappen vertrekt van de zesde positie.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Na Jannik Sinner heeft ook Holger Rune zich afgemeld voor de US Open, het laatste grandslamtoernooi van het jaar. De 23-jarige Deense tennisser is niet op tijd hersteld van een achillespeesblessure, die hem al sinds oktober aan de kant houdt.
6 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft bij de Diamond League-wedstrijd in Lausanne het Nederlands record op de 800 meter verbeterd. De 26-jarige Nederlandse atlete kwam tot een tijd van 1.55,41.
18 uur geleden