Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teamsprinters het snelst in kwalificaties Spelen

Teamsprinters het snelst in kwalificaties Spelen

SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - De Nederlandse teamsprinters zijn hun jacht op olympisch goud begonnen met de beste tijd in de kwalificaties. Roy van den Berg, Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland reden een tijd van 41,279. Daarmee verbeterden ze hun eigen olympische record van de Spelen van Tokio.

Het verschil met nummer 2 Groot-Brittannië (41,862) was ruim een halve seconde. Australië, vooraf gezien als de grootste concurrent van titelverdediger Oranje, had de derde tijd: 42,072.

Nederland neemt het dinsdag in de eerste ronde op tegen Canada, dat de slechtste tijd (43,905) had. Diezelfde dag is ook de finale.

Wereldtitel in Glasgow

Op de teamsprint starten drie renners van wie er na elke ronde één vanaf de koppositie uitstuurt. De derde renner bepaalt de tijd.

De Nederlanders zijn de titelverdedigers op de wielerpiste van Saint-Quentin-en-Yvelines. Vorig jaar heroverden ze in Glasgow ook de wereldtitel, nadat Australië de hegemonie van Van den Berg, Lavreysen en Hoogland op dezelfde piste nabij Parijs in 2022 had doorbroken.

Voorbereiding in Noorwegen

Vorig jaar ontstonden wat strubbelingen tussen met name Lavreysen en Hoogland. De eerste, vijfvoudig wereldkampioen sprint, wilde Hugo Haak terug als coach, terwijl Hoogland het beter kon vinden met diens opvolger Mehdi Kordi. Haak, de bondscoach die met de sprinters successen boekte op de Spelen van Tokio, werd als assistent weer toegevoegd aan de begeleidingsstaf.

In Glasgow werden de Australiërs met enige moeite verslagen. Het was een van de laatste serieuze tests voor de Spelen. De afgelopen weken bereidden de sprinters zich voor op de wielerpiste van het Noorse Stavanger. Op de sociale media van de renners vielen louter positieve berichten te lezen.

Focus

Maandag waren ze na hun eerste optreden op de Olympische Spelen van Parijs voor de schrijvende pers niet te spreken. "De focus ligt op de komende races", liet een woordvoerder van de wielerbond weten nadat het drietal twee tv-stations had bediend.

Meer uit Sport

Sarabia nieuwe hoofdtrainer van Espanyol

BARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.

7 uur geleden
Olfers leidt onderzoek cultuur wielerploeg Picnic PostNL

DEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.

7 uur geleden
Verstappens voormalige teamgenoot Pérez tot 2029 bij Cadillac

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.

10 uur geleden
Tennisser Griekspoor zet opmars in Wenen voort

WENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 2 van de wereldranglijst.

11 uur geleden
Tennisser De Jong ondergaat operatie en mist begin seizoen 2027

AMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.

15 uur geleden
International Palacios houdt met Rays hoop op MLB-titel levend

TAMPA (ANP) - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben de hoop op het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis levend gehouden. Het team van de Nederlandse international Richie Palacios (29) won in de nacht van dinsdag op woensdag het vierde duel in de World Series in eigen huis met 4-3 van de Milwaukee Brewers. De stand is daarmee 3-1 in het voordeel van de Brewers, die onder leiding staan van oud-bondscoach Pat Murphy (67). De volgende wedstrijd is in de nacht van woensdag op donderdag in Tampa.

20 uur geleden
Alcaraz ten koste van Chatsjanov naar tweede ronde in Wenen

WENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).

1 dag geleden