Teams Formule 1 krijgt budgetplafond van 132 miljoen euro
LONDEN (ANP/RTR) - Raceteams in de Formule 1 mogen volgend jaar maximaal 145 miljoen dollar, zo'n 132 miljoen euro, uitgeven. De bedoeling is dat het budgetplafond in de toekomst verder wordt verlaagd. Dat heeft Ross Brawn, de directeur van de koningsklasse van de autosport, aan Sky Sports laten weten.
Het voorgenomen budgetplafond moet een eerlijkere competitie opleveren. De afgelopen jaren verdelen vooral Mercedes, Ferrari en Red Bull de zeges van de races om het wereldkampioenschap. Die teams geven jaarlijks naar schatting ruim 400 miljoen euro uit.
Het budgetplafond zou aanvankelijk op 175 miljoen euro worden vastgesteld. Maar veel kleine ploegen eisten een maximaal budget van 100 miljoen dollar. Vooral Ferrari verzette zich tegen een verlaging onder de 145 miljoen dollar.
Salarissen
In het budgetplafond van 145 dollar zijn niet de salarissen van de coureurs meegenomen. Wereldkampioen Lewis Hamilton zou bij Mercedes van een jaarsalaris van zo'n 35 miljoen dollar genieten.
Volgens Brawn is het budgetplafond ook nodig omdat veel teams financieel zwaar door het coronavirus zijn geraakt. "Oorspronkelijk wilden we tot een deelnemersveld met meer competitie komen", stelt hij. "Maar in de huidige situatie is het echt nodig om in de kosten te snijden."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
15 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
17 uur geleden