Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TeamNL na dag zonder medailles op Spelen nog steeds op plek vier

TeamNL na dag zonder medailles op Spelen nog steeds op plek vier

BEIJING (ANP) - Hoewel Nederland maandag geen enkele medaille pakte op de Olympische Spelen, staat TeamNL nog steeds op de vierde plaats in het medailleklassement. De Nederlandse sporters pakten op de Winterspelen van Beijing vooralsnog zes gouden, vier zilveren en twee bronzen medailles. Maandag werd op slechts vier onderdelen om de medailles gestreden.

Noorwegen voert het klassement aan met negen gouden plakken, één meer dan Duitsland en twee meer dan de Verenigde Staten dat via bobsleester Kaillie Humphries goud pakte in de monobob. De Noren zijn ook wat betreft het totale aantal medailles (21 stuks) vooralsnog het meest succesvolle land in China.

Achter Nederland volgen drie landen met vijf gouden medailles: Oostenrijk, Zweden en China. Dinsdag krijgt TeamNL kansen om het aantal van twaalf medailles te verhogen. In de schaatshal gaan beide achtervolgingsploegen op jacht naar eremetaal. De snowboarders Melissa Peperkamp en Niek van der Velden komen in actie in de finale van het onderdeel big air.

Opvallend is de positie van Canada in het medailleklassement. Canada pakte weliswaar al vijftien medailles, maar daarvan was er slechts één goud. Met daarnaast vier keer zilver en tien keer brons neemt Canada de vijftiende plek in.

Meer uit Sport

Sabalenka woest om verlies punt na 'hinderlijk kreunen'

MELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).

2 uur geleden
Rybakina ten koste van Pegula naar eindstrijd Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.

4 uur geleden
Serena Williams wakkert geruchten over rentree aan

NEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.

4 uur geleden
Sabalenka voor vierde jaar op rij naar finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.

6 uur geleden
Australian Open werkt aan privacy na klachten toptennissters

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.

7 uur geleden
Schaker Van Foreest houdt zicht op eerste plek in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.

21 uur geleden
Zwemmers Weertman en Kromowidjojo toegetreden tot Hall of Fame

NIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.

22 uur geleden