TeamNL na dag zonder medailles op Spelen nog steeds op plek vier
BEIJING (ANP) - Hoewel Nederland maandag geen enkele medaille pakte op de Olympische Spelen, staat TeamNL nog steeds op de vierde plaats in het medailleklassement. De Nederlandse sporters pakten op de Winterspelen van Beijing vooralsnog zes gouden, vier zilveren en twee bronzen medailles. Maandag werd op slechts vier onderdelen om de medailles gestreden.
Noorwegen voert het klassement aan met negen gouden plakken, één meer dan Duitsland en twee meer dan de Verenigde Staten dat via bobsleester Kaillie Humphries goud pakte in de monobob. De Noren zijn ook wat betreft het totale aantal medailles (21 stuks) vooralsnog het meest succesvolle land in China.
Achter Nederland volgen drie landen met vijf gouden medailles: Oostenrijk, Zweden en China. Dinsdag krijgt TeamNL kansen om het aantal van twaalf medailles te verhogen. In de schaatshal gaan beide achtervolgingsploegen op jacht naar eremetaal. De snowboarders Melissa Peperkamp en Niek van der Velden komen in actie in de finale van het onderdeel big air.
Opvallend is de positie van Canada in het medailleklassement. Canada pakte weliswaar al vijftien medailles, maar daarvan was er slechts één goud. Met daarnaast vier keer zilver en tien keer brons neemt Canada de vijftiende plek in.
Meer uit Sport
HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
38 minuten geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
8 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
22 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
1 dag geleden