TeamNL met goud Schulting naar derde plek medaillestand
BEIJING (ANP) - De Nederlandse ploeg draait nog altijd bovenin mee in de medaillespiegel bij de Winterspelen in Beijing. Door de gouden plak van shorttrackster Suzanne Schulting op de 1000 meter en het zilver van langebaanschaatser Patrick Roest op de 10.000 meter bezet TeamNL na zeven dagen de derde plaats met tien medailles in totaal: vijf gouden, vier zilveren en een bronzen.
Nederland kwam bij de vorige Winterspelen van Pyeongchang uit op twintig plakken: acht gouden, zes zilveren en zes bronzen. Bij de succesvolste Winterspelen ooit, in Sotsji in 2014, verzamelde de Oranje-formatie acht gouden, zeven zilveren en negen bronzen plakken, 24 in totaal dus. Beide keren eindigde Nederland als vijfde in het medailleklassement.
Duitsland voert in Beijing de stand aan met zeven keer goud en vier keer zilver. De zevende gouden plak werd aangeleverd door skeletonner Christopher Grotheer. Noorwegen staat tweede met zes gouden, drie zilveren en vijf bronzen plakken. Schaatser Nils van der Poel bezorgde met zijn olympische titel op de 10.000 meter Zweden het vijfde goud op deze Spelen. Het Scandinavische land staat vijfde in de medaillespiegel.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
1 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
3 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
3 uur geleden