Teamgenoot van Verstappen krijgt gridstraf in Texas
AUSTIN (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez van Red Bull moet bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten vijf plaatsen naar achteren op de startopstelling. De teamgenoot van Max Verstappen heeft een nieuwe verbrandingsmotor in zijn auto gekregen, zijn vijfde al van dit seizoen. Coureurs die meer dan drie motoren per seizoen gebruiken, krijgen een gridstraf.
Ook de Chinees Zhou Guanyu (Alfa Romeo) gebruikt in Austin zijn vijfde motor van dit jaar. Hij wordt net als Pérez na de kwalificatie van zaterdag vijf plekken teruggezet op de startvolgorde voor de race van zondag.
Verstappen verzekerde zich twee weken geleden in Japan al van zijn tweede wereldtitel. De 25-jarige Nederlander hoopt in Texas met Red Bull ook de wereldtitel bij de constructeurs binnen te halen. Verstappen en Pérez moeten dan na de race nog minimaal 147 punten voorsprong hebben op de Ferrari-coureurs Charles Leclerc en Carlos Sainz. Red Bull staat nu 165 punten voor op Ferrari.
Verstappen wil zelf in de resterende vier grands prix het recordaantal overwinningen in één jaar op zijn naam krijgen. De kopman van Red Bull won dit seizoen al twaalf races, het record staat met dertien overwinningen op naam van de Duitsers Michael Schumacher en Sebastian Vettel.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Voetbalclub Ajax krijgt de Meester Kackadorisprijs 2026, heeft de Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) vrijdag bekendgemaakt. De vereniging kent de prijs jaarlijks toe aan een persoon of organisatie die "kwakzalverij bevordert, zonder die zelf te bedrijven". Ajax krijgt de prijs vanwege de sponsorovereenkomst van de voetbalclub met supplementenbedrijf Vitakruid.
7 uur geledenMENTOUGOU (ANP) - BMX'ster Laura Smulders heeft de vijfde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. De Europees kampioene was in het Chinese Mentougou de beste in de finale. Het is de dertigste wereldbekerzege van de 32-jarige Nijmeegse.
10 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de vierde tijd genoteerd in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 zette in zijn Red Bull een tijd van 1.37,785 neer. De Monegask Charles Leclerc (Ferrari) was in het warme Sepang de snelste: 1.37,528.
15 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de beste tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull 1.37,520. De Nederlander was daarmee ruim sneller dan de Brit George Russell van Mercedes, die met 1.37,903 de tweede tijd in het warme Sepang noteerde.
18 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - Alle gecombineerde WTA- en ATP-1000-toernooien keren volgend jaar evenveel prijzengeld uit aan vrouwen als aan mannen. Dat heeft de Women's Tennis Association (WTA) donderdag bekendgemaakt. Hiermee sluiten de Canadian Open, de Cincinnati Open en de Italian Open aan bij andere toernooien in deze categorie als het gaat om gelijke beloningen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Tweevoudig wereldkampioene Giorgia Bronzini gaat vanaf 2027 aan de slag als ploegleider bij Visma - Lease a Bike. De Nederlandse wielerploeg meldt haar komst op de website.
1 dag geledenBEIJING (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de China Open uitgeschakeld. De 30-jarige tennisser verloor in Beijing in drie sets van de Rus Andrej Roeblev: 4-6 7-5 6-7 (6). Roeblev treft nu zijn landgenoot Roman Safiullin.
1 dag geleden