Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teamgenoot Pérez sneller dan Verstappen in tweede training Bakoe

Teamgenoot Pérez sneller dan Verstappen in tweede training Bakoe

BAKOE (ANP) - De Mexicaan Sergio Pérez heeft in zijn Red Bull de beste tijd gereden in de tweede training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1. Hij klokte 1.42,115 op het 6 kilometer lange stratencircuit van Bakoe en was daarmee exact 0,101 seconde sneller dan teamgenoot Max Verstappen, die de tweede tijd noteerde (1.42,216). De Spanjaard Carlos Sainz reed in zijn Ferrari de derde tijd (1.42,243).

Opvallend waren de mindere tijden van Lewis Hamilton en Valtteri Bottas. De coureurs van Mercedes misten duidelijk de snelheid op het circuit in Bakoe, waar dwarrelwind af en toe hinderlijk was voor de auto's. Zevenvoudig wereldkampioen Hamilton kwam niet verder dan de elfde tijd (1.43,156) en gaf meer dan een seconde toe op Pérez. Bottas, in 2019 de laatste winnaar in Azerbeidzjan, klokte de zestiende tijd (1.44,184), liefst 2 seconden langzamer de Red Bulls.

Verstappen was de snelste in de eerste vrije training op vrijdagochtend. Hij reed weliswaar in de tweede sessie een betere tijd dan in de eerste, maar was minder tevreden over zijn auto. De voorkant trilde te veel naar zijn zin. Pérez kreeg de complimenten van zijn baas. "Dit was het sterkste optreden van 'Checo' dit jaar en dat is bemoedigend", oordeelde teambaas Christian Horner.

Monaco

Verstappen won twee weken geleden de Grote Prijs van Monaco en nam met die zege voor het eerst in zijn carrière de leiding in wereldkampioenschap. Hij heeft 4 punten voorsprong op Hamilton. De Limburger sprak de verwachting uit dat het in Bakoe een stuk moeilijker zou worden dan in Monaco, omdat hij erop rekende dat Mercedes in de hoofdstad van Azerbeidjzan wel weer sneller zou zijn. Maar hij lijkt zich te hebben vergist, want Mercedes worstelt met de auto.

Charles Leclerc reed zijn Ferrari tijdens de tweede training in de vangrails en daardoor zijn voorvleugel kapot, maar kon op eigen kracht de pitstraat halen. Dat gold niet voor de Canadees Nicholas Latifi van Williams. Diens motor viel naar een slip stil en moest van de baan worden geduwd. Het zorgde voor een kort oponthoud tijdens de sessie.

Meer uit Sport

Skeletonster Bos na brons in Beijing nu dertiende op Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.

34 minuten geleden
Shorttracker Van 't Wout op Spelen naar halve finale 1500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.

39 minuten geleden
Skeletonster Bos stelt op Spelen ook in derde run teleur

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.

2 uur geleden
De Boo pakt op 500 meter zijn tweede zilver op Spelen Milaan

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft op de Olympische Spelen op de 500 meter zijn tweede zilveren medaille veroverd. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 33,88 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in 33,77. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde met 34,26 als derde.

3 uur geleden
De Minaur voor derde jaar op rij naar tennisfinale Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De als eerste geplaatste Alex De Minaur heeft de finale bereikt van het tennistoernooi van Rotterdam. De Australiër klopte bij de laatste vier de Fransman Ugo Humbert, de nummer 36 van de wereld: 6-4 6-3. Het betekent zijn derde finaleplaats op rij in Rotterdam.

4 uur geleden
Schaatssters als derde naar halve finale ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan geplaatst voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kwam tot 2.55,65 en dat was goed voor de derde tijd. Nederland neemt het in de halve finale op tegen Japan.

4 uur geleden
Danilova en Tsiba rekenen bij olympisch debuut ook op vrije kür

MILAAN (ANP) - Kunstrijders Daria Danilova en Michel Tsiba denken bij hun debuut op de Olympische Spelen een goede kans te maken om ook de vrije kür te mogen schaatsen. Het Nederlandse koppel moet daarvoor zondag bij de korte kür bij de eerste zestien eindigen. Er doen in de Milano Ice Skating Arena negentien paren mee.

5 uur geleden