Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teamgenoot Pérez sneller dan Verstappen in tweede training Bakoe

Teamgenoot Pérez sneller dan Verstappen in tweede training Bakoe

BAKOE (ANP) - De Mexicaan Sergio Pérez heeft in zijn Red Bull de beste tijd gereden in de tweede training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1. Hij klokte 1.42,115 op het 6 kilometer lange stratencircuit van Bakoe en was daarmee exact 0,101 seconde sneller dan teamgenoot Max Verstappen, die de tweede tijd noteerde (1.42,216). De Spanjaard Carlos Sainz reed in zijn Ferrari de derde tijd (1.42,243).

Opvallend waren de mindere tijden van Lewis Hamilton en Valtteri Bottas. De coureurs van Mercedes misten duidelijk de snelheid op het circuit in Bakoe, waar dwarrelwind af en toe hinderlijk was voor de auto's. Zevenvoudig wereldkampioen Hamilton kwam niet verder dan de elfde tijd (1.43,156) en gaf meer dan een seconde toe op Pérez. Bottas, in 2019 de laatste winnaar in Azerbeidzjan, klokte de zestiende tijd (1.44,184), liefst 2 seconden langzamer de Red Bulls.

Verstappen was de snelste in de eerste vrije training op vrijdagochtend. Hij reed weliswaar in de tweede sessie een betere tijd dan in de eerste, maar was minder tevreden over zijn auto. De voorkant trilde te veel naar zijn zin. Pérez kreeg de complimenten van zijn baas. "Dit was het sterkste optreden van 'Checo' dit jaar en dat is bemoedigend", oordeelde teambaas Christian Horner.

Monaco

Verstappen won twee weken geleden de Grote Prijs van Monaco en nam met die zege voor het eerst in zijn carrière de leiding in wereldkampioenschap. Hij heeft 4 punten voorsprong op Hamilton. De Limburger sprak de verwachting uit dat het in Bakoe een stuk moeilijker zou worden dan in Monaco, omdat hij erop rekende dat Mercedes in de hoofdstad van Azerbeidjzan wel weer sneller zou zijn. Maar hij lijkt zich te hebben vergist, want Mercedes worstelt met de auto.

Charles Leclerc reed zijn Ferrari tijdens de tweede training in de vangrails en daardoor zijn voorvleugel kapot, maar kon op eigen kracht de pitstraat halen. Dat gold niet voor de Canadees Nicholas Latifi van Williams. Diens motor viel naar een slip stil en moest van de baan worden geduwd. Het zorgde voor een kort oponthoud tijdens de sessie.

Meer uit Sport

Van Gerwen mist finaleronde Premier League na ruim verlies

SHEFFIELD (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finaleronde van de Premier League. De drievoudig wereldkampioen verloor in Sheffield in de kwartfinales meteen van zijn concurrent Nathan Aspinall: 6-2.

18 uur geleden
Sprinter Kooij opgelucht na etappewinst in de Giro

VIADANA (ANP) - Sprinter Olav Kooij was opgelucht na zijn sprintzege in de twaalfde etappe van de Giro. De 23-jarige Nederlander van Visma - Lease a Bike was dit keer sneller dan zijn landgenoot Casper van Uden. "Ja, ik ben wel opgelucht", zei Kooij in Viadana tijdens een flashinterview na afloop. "Ik ben heel blij dat we dit met zijn allen konden doen vandaag."

21 uur geleden
Kooij zegeviert in de straten van Viadana in twaalfde etappe Giro

VIADANA (ANP) - Wielrenner Olav Kooij van Visma - Lease a Bike heeft de twaalfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige Nederlander was in de rit van Modena naar Viadana na 172 kilometer de beste in de massasprint. Kooij nam met zijn zege revanche voor zijn sprint aan het einde van de vierde etappe waarin hij werd geklopt door Casper van Uden. Dit keer was Kooij sneller dan Van Uden.

22 uur geleden
Leclerc verwacht weinig van thuisrace in Monaco

MONACO (ANP) - Ferrari-coureur Charles Leclerc heeft geen hoge verwachtingen van de Grote Prijs van Monaco. De Monegask won vorig jaar de race op het stratencircuit, maar denkt dat hij dit jaar weinig kans maakt op nieuw succes.

23 uur geleden
Wiebes sprint naar zege in eerste etappe Ronde van Burgos

POZA DE LA SAL (ANP) - Lorena Wiebes heeft de eerste etappe van de Ronde van Burgos op haar naam geschreven. De Europees kampioene van SD Worx - Protime was na 125 kilometer tussen Burgos en Poza de la Sal de beste in de sprint. Ze bleef de Italiaanse Elisa Balsamo en ploeggenote en wereldkampioene Lotte Kopecky uit België voor.

23 uur geleden
Dopingautoriteit waarschuwt voor 'gevaarlijke' Enhanced Games

DEN HAAG/UTRECHT (ANP) - De Dopingautoriteit adviseert sporters zich niet te laten verleiden tot deelname aan de Enhanced Games, een sportevenement waarin doping en andere verboden hulpmiddelen zijn toegestaan en waarin veel geld is te verdienen.

1 dag geleden
Griekspoor treft Amerikaan Giron in eerste ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tallon Griekspoor treft in de eerste ronde van Roland Garros de Amerikaan Marcos Giron. Griekspoor is de nummer 34 van de wereldranglijst, Giron staat op de 43e plaats.

1 dag geleden