Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teamgenoot Pérez sneller dan Verstappen in tweede training Bakoe

Teamgenoot Pérez sneller dan Verstappen in tweede training Bakoe

BAKOE (ANP) - De Mexicaan Sergio Pérez heeft in zijn Red Bull de beste tijd gereden in de tweede training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1. Hij klokte 1.42,115 op het 6 kilometer lange stratencircuit van Bakoe en was daarmee exact 0,101 seconde sneller dan teamgenoot Max Verstappen, die de tweede tijd noteerde (1.42,216). De Spanjaard Carlos Sainz reed in zijn Ferrari de derde tijd (1.42,243).

Opvallend waren de mindere tijden van Lewis Hamilton en Valtteri Bottas. De coureurs van Mercedes misten duidelijk de snelheid op het circuit in Bakoe, waar dwarrelwind af en toe hinderlijk was voor de auto's. Zevenvoudig wereldkampioen Hamilton kwam niet verder dan de elfde tijd (1.43,156) en gaf meer dan een seconde toe op Pérez. Bottas, in 2019 de laatste winnaar in Azerbeidzjan, klokte de zestiende tijd (1.44,184), liefst 2 seconden langzamer de Red Bulls.

Verstappen was de snelste in de eerste vrije training op vrijdagochtend. Hij reed weliswaar in de tweede sessie een betere tijd dan in de eerste, maar was minder tevreden over zijn auto. De voorkant trilde te veel naar zijn zin. Pérez kreeg de complimenten van zijn baas. "Dit was het sterkste optreden van 'Checo' dit jaar en dat is bemoedigend", oordeelde teambaas Christian Horner.

Monaco

Verstappen won twee weken geleden de Grote Prijs van Monaco en nam met die zege voor het eerst in zijn carrière de leiding in wereldkampioenschap. Hij heeft 4 punten voorsprong op Hamilton. De Limburger sprak de verwachting uit dat het in Bakoe een stuk moeilijker zou worden dan in Monaco, omdat hij erop rekende dat Mercedes in de hoofdstad van Azerbeidjzan wel weer sneller zou zijn. Maar hij lijkt zich te hebben vergist, want Mercedes worstelt met de auto.

Charles Leclerc reed zijn Ferrari tijdens de tweede training in de vangrails en daardoor zijn voorvleugel kapot, maar kon op eigen kracht de pitstraat halen. Dat gold niet voor de Canadees Nicholas Latifi van Williams. Diens motor viel naar een slip stil en moest van de baan worden geduwd. Het zorgde voor een kort oponthoud tijdens de sessie.

Meer uit Sport

Judoka Steenhuis beëindigt carrière

NIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.

12 minuten geleden
Karalis daagt Duplantis uit: ben gevaarlijk als ik plezier heb

TORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."

2 uur geleden
Europees kampioen Chapple kiest rol van underdog op 1500 meter

TORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.

3 uur geleden
Wereldrecordhouder wijst Schilder op technische fout kogelstoten

TORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.

4 uur geleden
WK indooratletiek in 2028 in India en in 2030 in Kazachstan

TORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.

5 uur geleden
Bisschops jaagt op WK atletiek in Torun op status sprinticoon

ARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.

7 uur geleden
Honkballers Venezuela winnen World Baseball Classic na zege op VS

MIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.

1 dag geleden