Teamgenoot Pérez geeft toe: Verstappen is van een ander niveau
DOHA (ANP) - Sergio Pérez dacht dit seizoen te kunnen strijden om de wereldtitel in de Formule 1, maar na een flitsende start met twee overwinningen moest de Mexicaan al snel inzien dat hij ook dit jaar niet is opgewassen tegen zijn teamgenoot Max Verstappen bij Red Bull.
Pérez (33) wist na zijn laatste succes in april in de GP van Azerbeidzjan niet meer te winnen en zag Verstappen tien races op rij boeken. "Max heeft het geweldig gedaan. Hij heeft op een niveau gereden waar niemand aan kan tippen en daar heb ik heel veel respect voor", zei hij in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar, waar Verstappen zaterdag genoeg heeft aan de zesde plaats in de sprintrace om zijn derde wereldtitel te bemachtigen.
Pérez is de enige die in theorie Verstappen nog van de titel kan afhouden op het circuit van Losail, maar de Mexicaan gelooft daar niet meer in en beseft dat hij nog hard zal moeten werken om de tweede plaats in het kampioenschap vast te houden. "Het keerpunt lag voor mijn gevoel in Barcelona (GP van Spanje). Daar begon het worstelen en merkte ik tekortkomingen aan de auto. Sindsdien loop ik er steeds achteraan en gaat het racen niet meer vanzelf."
In de WK-stand heeft de Mexicaan 177 punten achterstand op Verstappen en maar 33 punten voorsprong op de Brit Lewis Hamilton van Mercedes. "Die tweede plaats is belangrijk voor mij, die wil ik graag behouden. Ik wil het seizoen ook goed afsluiten, want dan ga je met een prettiger gevoel het volgende seizoen in", aldus Pérez.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP) - Tennisster Serena Williams heeft haar tweede wedstrijd na haar rentree niet weten te winnen. De 44-jarige Amerikaanse strandde met haar Tsjechische partner Karolína Muchová in de eerste ronde van het dubbelspel op het grastoernooi van Berlijn. Het duo verloor met 6-4 6-4 van de Mexicaanse Giuliana Olmos en Erin Routliffe uit Nieuw-Zeeland.
6 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol is bij haar outdoordebuut op de 800 meter in het Tsjechische Ostrava tweede geworden in een tijd van 1.57,13. De wedstrijd werd gewonnen door de Zwitserse Audrey Werro in een razendsnelle 1.54,45. Met haar tijd is Bol ruim anderhalve seconde langzamer dan het Nederlands record dat Ellen van Langen tijdens haar gouden olympische race in Barcelona in 1992 noteerde.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De functie van chef de mission is een tijdelijke rol voor Nederlandse iconen in de sport. Dat benadrukte directeur topsport André Cats van NOC*NSF tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal. Daar werd oud-schaatsster Ireen Wüst gepresenteerd als de nieuwe chef de mission van de olympische equipe op de Zomerspelen van Los Angeles in 2028 en handbiker Jetze Plat als chef de mission van de paralympische ploeg.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Voormalig topschaatsster Ireen Wüst wil een "steun en toeverlaat" zijn voor de olympische sporters. Dat zei de meest succesvolle Nederlandse olympiër bij haar presentatie als chef de mission voor de Olympische Zomerspelen van 2028 in Los Angeles. Ze is de opvolger van oud-zwemmer Pieter van den Hoogenband.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Jetze Plat is de nieuwe chef de mission voor de Paralympische Zomerspelen van Los Angeles 2028. Dat maakte sportkoepel NOC*NSF bekend tijdens een persconferentie op sportcentrum Papendal.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Ireen Wüst is definitief de nieuwe chef de mission voor de Olympische Spelen van 2028. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF dinsdagmiddag bekendgemaakt, nadat het al enige tijd eerder was uitgelekt. Oud-schaatsster Wüst (40) wordt de eerste vrouwelijke chef de mission en krijgt deze functie als het bevalt ook tijdens de Winterspelen van 2030.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - De zussen Venus en Serena Williams komen samen uit in het dubbelspel op Wimbledon. De veelvoudig grandslamkampioenen hebben van de organisatie een wildcard gekregen. Het toernooi begint over een kleine twee weken.
14 uur geleden