Teamcaptain Haarhuis houdt alle opties open voor dubbelpartij
AMSTELVEEN (ANP) - Teamcaptain Paul Haarhuis heeft in de kwartfinales van de Daviscup Finals tegen Italië meerdere opties voor als het op een beslissende dubbel aankomt. Hij selecteerde Wesley Koolhof en Jean-Julien Rojer als specialisten en kan ook een van de twee laten dubbelen met Tallon Griekspoor of Botic van de Zandschulp. "Ze zijn allemaal multi-inzetbaar en staan er ook allemaal open voor", aldus de teamcaptain.
"Er zal een ander duo in de dubbel staan", geeft Haarhuis toe, die voor de kwartfinales Rojer bij het team haalde in plaats van Matwé Middelkoop. "Voor de dubbel zijn alle opties nog open. Dat kan Rojer en Wesley zijn, maar dat kan ook Wesley met een van de singelaars zijn en ook Jules met een van de singelaars zijn."
Volgens Haarhuis heeft Rojer zich extra voorbereid om met Koolhof te kunnen spelen. "Jules is veel aan het trainen op links. Ik wist dat hij de ATP Finals niet zou halen en hij heeft de afgelopen weken op links getraind en deze week ook. Maar er kan ook iets gebeuren met Wes, waardoor Rojer met een van de singelaars moet spelen. Dan hoeft hij echter niet extra te trainen om op rechts te spelen. Die kant is voor hem heel normaal."
Oranje neemt het donderdag in Málaga op tegen Italië in de kwartfinales van het landentoernooi.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting maakt na twee jaar weer deel uit van de Nederlandse shorttrackselectie. De 28-jarige Friezin stapte woensdag in de Milano Ice Skating Arena het ijs op voor de ochtendtraining. Voor het team van bondscoach Niels Kerstholt was het de eerste oefensessie na de pijnlijke uitschakeling van dinsdag in de halve finale op de gemengde aflossing, waarin Xandra Velzeboer onderuitging.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard komt alsnog in actie op het ABN AMRO Open in Rotterdam. De 17-jarige debutant vervangt woensdag als lucky loser de geblesseerde Aleksandar Vukic uit Australië in de partij tegen de Zwitserse routinier Stan Wawrinka.
1 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen is als eerste het circuit opgegaan tijdens de eerste testdag van de Formule 1 in Bahrein. De viervoudig wereldkampioen komt woensdag de hele dag in actie, meldde zijn team Red Bull dinsdag.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."
17 uur geledenMILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.
18 uur geleden