Teamcaptain Haarhuis houdt alle opties open voor dubbelpartij
AMSTELVEEN (ANP) - Teamcaptain Paul Haarhuis heeft in de kwartfinales van de Daviscup Finals tegen Italië meerdere opties voor als het op een beslissende dubbel aankomt. Hij selecteerde Wesley Koolhof en Jean-Julien Rojer als specialisten en kan ook een van de twee laten dubbelen met Tallon Griekspoor of Botic van de Zandschulp. "Ze zijn allemaal multi-inzetbaar en staan er ook allemaal open voor", aldus de teamcaptain.
"Er zal een ander duo in de dubbel staan", geeft Haarhuis toe, die voor de kwartfinales Rojer bij het team haalde in plaats van Matwé Middelkoop. "Voor de dubbel zijn alle opties nog open. Dat kan Rojer en Wesley zijn, maar dat kan ook Wesley met een van de singelaars zijn en ook Jules met een van de singelaars zijn."
Volgens Haarhuis heeft Rojer zich extra voorbereid om met Koolhof te kunnen spelen. "Jules is veel aan het trainen op links. Ik wist dat hij de ATP Finals niet zou halen en hij heeft de afgelopen weken op links getraind en deze week ook. Maar er kan ook iets gebeuren met Wes, waardoor Rojer met een van de singelaars moet spelen. Dan hoeft hij echter niet extra te trainen om op rechts te spelen. Die kant is voor hem heel normaal."
Oranje neemt het donderdag in Málaga op tegen Italië in de kwartfinales van het landentoernooi.
Meer uit Sport
WILLEMSTAD (ANP) - De politie van Curaçao heeft donderdag het huis van de bekende Nederlandse honkbalinternational Jonathan Schoop (34) doorzocht. De huiszoeking maakt deel uit van een grote politieactie die in de nacht van woensdag op donderdag begon. Daarbij zijn ook een broodjeszaak en andere huizen doorzocht. Schoop zou op de lijst staan van internationals die in maart met het Koninkrijksteam aantreden bij de World Baseball Classic (WBC). De selectie wordt volgende week bekendgemaakt.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.
13 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.
14 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
1 dag geleden