Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teamcaptain Haarhuis hield geloof na twee nederlagen tegen Italië

Teamcaptain Haarhuis hield geloof na twee nederlagen tegen Italië

BOLOGNA (ANP) - Teamcaptain Paul Haarhuis was vol vertrouwen dat zijn spelers de klus voor elkaar zouden krijgen door een partij te winnen tegen Italië. Dat lukte uiteindelijk in de afsluitende dubbel, die werd gewonnen door Botic van de Zandschulp en Wesley Koolhof. Hierdoor plaatste het Nederlandse team zich op de valreep voor de laatste acht in de Davis Cup Finals. "Vandaag was een achtbaan", zei Haarhuis na de 2-1-nederlaag die toch goed was voor kwalificatie. "Maar ik ben heel blij dat we ons hebben geplaatst."

"Ik voelde dat als we goed speelden, we een kans zouden krijgen in iedere partij", zei Haarhuis in de persconferentie na afloop. "We kwamen net tekort in de eerste twee wedstrijden. Ik dacht ook laten we het niet verpesten voor de Nederlandse fans en de benodigde zege al in de eerste wedstrijd pakken, maar laten we dat doen in de dubbel", vulde hij al lachend aan.

De teamcaptain bleef ook optimistisch toen Van de Zandschulp de eerste partij in drie sets verloor van Matteo Berrettini. "Ik dacht, nu hebben we een kans minder, maar de jongens speelden goed genoeg om in iedere wedstrijd kansen te creëren. En in alle partijen lag het dicht bij elkaar en was het spannend. Ik had wel het gevoel dat we het eerder deze week al hadden kunnen beslissen. Tegen België waren we lang beter in de dubbel. Dan hadden we ons al geplaatst voor de wedstrijd tegen Italië, de zwaarste tegenstander."

Van de Zandschulp gaf toe dat hij aan een mooie vakantie ergens anders dacht dan in Málaga, waar in november de knock-outfase plaatsvindt, nadat hij zijn enkelpartij had verloren. "Maar ik wilde niet degene zijn waarmee Wesley zijn laatste dubbelpartij ooit in de Davis Cup had gespeeld. Dus heb ik dat nog met een week verlengd. Met hem die wedstrijd te spelen gaf me net dat beetje extra vuur."

Meer uit Sport

WK korfbal 2027 in 12 Nederlandse speelsteden, finale in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.

4 uur geleden
Tennisser Cobolli ten koste van Zverev naar finale München

MÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.

5 uur geleden
Peet helpt korfballers DVO aan eerste landstitel in de zaal

ROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.

5 uur geleden
Turnster Sanne Wevers werkt aan comeback met oog op WK Rotterdam

DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.

14 uur geleden
Dopingautoriteit onderzoekt tennisster Vondrousova na missen test

LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.

1 dag geleden
Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

1 dag geleden
Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

1 dag geleden