Teamcaptain Haarhuis hield geloof na twee nederlagen tegen Italië
BOLOGNA (ANP) - Teamcaptain Paul Haarhuis was vol vertrouwen dat zijn spelers de klus voor elkaar zouden krijgen door een partij te winnen tegen Italië. Dat lukte uiteindelijk in de afsluitende dubbel, die werd gewonnen door Botic van de Zandschulp en Wesley Koolhof. Hierdoor plaatste het Nederlandse team zich op de valreep voor de laatste acht in de Davis Cup Finals. "Vandaag was een achtbaan", zei Haarhuis na de 2-1-nederlaag die toch goed was voor kwalificatie. "Maar ik ben heel blij dat we ons hebben geplaatst."
"Ik voelde dat als we goed speelden, we een kans zouden krijgen in iedere partij", zei Haarhuis in de persconferentie na afloop. "We kwamen net tekort in de eerste twee wedstrijden. Ik dacht ook laten we het niet verpesten voor de Nederlandse fans en de benodigde zege al in de eerste wedstrijd pakken, maar laten we dat doen in de dubbel", vulde hij al lachend aan.
De teamcaptain bleef ook optimistisch toen Van de Zandschulp de eerste partij in drie sets verloor van Matteo Berrettini. "Ik dacht, nu hebben we een kans minder, maar de jongens speelden goed genoeg om in iedere wedstrijd kansen te creëren. En in alle partijen lag het dicht bij elkaar en was het spannend. Ik had wel het gevoel dat we het eerder deze week al hadden kunnen beslissen. Tegen België waren we lang beter in de dubbel. Dan hadden we ons al geplaatst voor de wedstrijd tegen Italië, de zwaarste tegenstander."
Van de Zandschulp gaf toe dat hij aan een mooie vakantie ergens anders dacht dan in Málaga, waar in november de knock-outfase plaatsvindt, nadat hij zijn enkelpartij had verloren. "Maar ik wilde niet degene zijn waarmee Wesley zijn laatste dubbelpartij ooit in de Davis Cup had gespeeld. Dus heb ik dat nog met een week verlengd. Met hem die wedstrijd te spelen gaf me net dat beetje extra vuur."
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
13 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
14 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
14 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
14 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
15 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
15 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
21 uur geleden