Teamcaptain Haarhuis hield geloof na twee nederlagen tegen Italië
BOLOGNA (ANP) - Teamcaptain Paul Haarhuis was vol vertrouwen dat zijn spelers de klus voor elkaar zouden krijgen door een partij te winnen tegen Italië. Dat lukte uiteindelijk in de afsluitende dubbel, die werd gewonnen door Botic van de Zandschulp en Wesley Koolhof. Hierdoor plaatste het Nederlandse team zich op de valreep voor de laatste acht in de Davis Cup Finals. "Vandaag was een achtbaan", zei Haarhuis na de 2-1-nederlaag die toch goed was voor kwalificatie. "Maar ik ben heel blij dat we ons hebben geplaatst."
"Ik voelde dat als we goed speelden, we een kans zouden krijgen in iedere partij", zei Haarhuis in de persconferentie na afloop. "We kwamen net tekort in de eerste twee wedstrijden. Ik dacht ook laten we het niet verpesten voor de Nederlandse fans en de benodigde zege al in de eerste wedstrijd pakken, maar laten we dat doen in de dubbel", vulde hij al lachend aan.
De teamcaptain bleef ook optimistisch toen Van de Zandschulp de eerste partij in drie sets verloor van Matteo Berrettini. "Ik dacht, nu hebben we een kans minder, maar de jongens speelden goed genoeg om in iedere wedstrijd kansen te creëren. En in alle partijen lag het dicht bij elkaar en was het spannend. Ik had wel het gevoel dat we het eerder deze week al hadden kunnen beslissen. Tegen België waren we lang beter in de dubbel. Dan hadden we ons al geplaatst voor de wedstrijd tegen Italië, de zwaarste tegenstander."
Van de Zandschulp gaf toe dat hij aan een mooie vakantie ergens anders dacht dan in Málaga, waar in november de knock-outfase plaatsvindt, nadat hij zijn enkelpartij had verloren. "Maar ik wilde niet degene zijn waarmee Wesley zijn laatste dubbelpartij ooit in de Davis Cup had gespeeld. Dus heb ik dat nog met een week verlengd. Met hem die wedstrijd te spelen gaf me net dat beetje extra vuur."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
1 uur geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
5 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
6 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
9 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
9 uur geleden