Teambazen Red Bull en Mercedes tonen verzoening
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen en Lewis Hamilton keurden elkaar donderdag tijdens een gezamenlijk persmoment bij de slotrace van de Formule 1 in Abu Dhabi geen blik waardig, hun teambazen Cristian Horner van Red Bull en Toto Wolff van Mercedes waren toeschietelijker. Zij schudden elkaar zelfs de hand.
"Veel geluk. Dat de beste coureur en het beste team mogen winnen", zei Wolff. "Het is gewoon een hevige strijd geweest tussen teams en coureurs die het echt geweldig hebben gedaan. In sommige races reden Max en Lewis wel 45 seconden weg van de rest van het veld", aldus de Oostenrijker, die hoopt dat Hamilton zondag voor de achtste keer wereldkampioen in de Formule 1 wordt.
Horner sloot zich aan bij de woorden van zijn concurrent. "Het is een zeer intense strijd geweest tussen ons, maar we hebben wel twee geweldige Britse teams die hun fabrieken op 15 mijl afstand van elkaar hebben. Het mag soms wel wat minder, maar de toewijding in ons team is zo groot en dat maakt soms emoties los als wij van mening zijn dat we worden benadeeld door de stewards."
Verstappen kan zondag de eerste Nederlandse wereldkampioen worden in de Formule 1. De titelstrijd is ongemeen spannend. De Nederlander en de Brit staan na 21 van de 22 grands prix gelijk in punten. De sfeer tussen de twee titelkandidaten is te snijden na hun verhitte duel afgelopen zondag in Saudi-Arabië.
Meer uit Sport
POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
2 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
21 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
1 dag geleden