Teambazen Red Bull en Mercedes tonen verzoening
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen en Lewis Hamilton keurden elkaar donderdag tijdens een gezamenlijk persmoment bij de slotrace van de Formule 1 in Abu Dhabi geen blik waardig, hun teambazen Cristian Horner van Red Bull en Toto Wolff van Mercedes waren toeschietelijker. Zij schudden elkaar zelfs de hand.
"Veel geluk. Dat de beste coureur en het beste team mogen winnen", zei Wolff. "Het is gewoon een hevige strijd geweest tussen teams en coureurs die het echt geweldig hebben gedaan. In sommige races reden Max en Lewis wel 45 seconden weg van de rest van het veld", aldus de Oostenrijker, die hoopt dat Hamilton zondag voor de achtste keer wereldkampioen in de Formule 1 wordt.
Horner sloot zich aan bij de woorden van zijn concurrent. "Het is een zeer intense strijd geweest tussen ons, maar we hebben wel twee geweldige Britse teams die hun fabrieken op 15 mijl afstand van elkaar hebben. Het mag soms wel wat minder, maar de toewijding in ons team is zo groot en dat maakt soms emoties los als wij van mening zijn dat we worden benadeeld door de stewards."
Verstappen kan zondag de eerste Nederlandse wereldkampioen worden in de Formule 1. De titelstrijd is ongemeen spannend. De Nederlander en de Brit staan na 21 van de 22 grands prix gelijk in punten. De sfeer tussen de twee titelkandidaten is te snijden na hun verhitte duel afgelopen zondag in Saudi-Arabië.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
19 minuten geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
5 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
6 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 dag geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 dag geleden