Teambazen Formule 1 niet tevreden met afhandeling zaak-Horner
SAKHIR (ANP/DPA) - Mercedes-teambaas Toto Wolff wil graag meer duidelijkheid over de beslissing van Red Bull om Christian Horner, de teambaas van het gelijknamige team, vrij te spreken van vermeend ongepast gedrag. "Ik denk dat onze sport meer transparantie nodig heeft", zei Wolff tijdens een persconferentie in Sakhir, waar over twee dagen met de GP van Bahrein het Formule 1-seizoen begint.
"Als sport kunnen we het ons niet permitteren zulke dingen vaag te houden", zei Wolff, die ook een standpunt van de Formule 1-bazen mist. Een dag eerder had Red Bull de uitkomst van een onderzoek naar het gedrag van Horner bekendgemaakt. Die kwam er op neer dat de klacht van een medewerkster over ongepast gedrag van de baas van het team rond wereldkampioen Max Verstappen was afgewezen. Nadere details werden niet gegeven door het Oostenrijkse drank- en mediabedrijf. Ook Horner zei alleen dat hij tevreden was met de uitkomst.
Wolff vindt dat behalve Red Bull ook de bazen van de Formule 1 meer duidelijkheid hadden moeten verschaffen. McLaren-teambaas Zak Brown sloot zich daarbij aan. Ook hij vindt dat Formule 1-eigenaar Liberty, als houder van de commerciële rechten, en de internationale autosportbond FIA, die verantwoordelijk is voor de naleving van de regels, zich hadden kunnen uitspreken over de zaak. "De sport heeft dat nodig om er een streep onder te zetten", zei Brown.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma van de ploegonderdelen in het langebaanschaatsen beslist pas na de olympische 10 kilometer van vrijdag in welke opstelling hij zondag de ploegenachtervolging bij de mannen van start laat gaan. "Stijn van de Bunt en Jorrit Bergsma rijden vrijdag de 10 kilometer en de vraag is hoe ze daaruit komen", geeft Ritsma als reden.
54 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft na het mislopen van een olympische medaille met de Nederlandse gemengde aflossingsploeg online veel negatieve en boze reacties gekregen. Dat vertelde hij na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting wil de komende dagen in Milaan aan bondscoach Niels Kerstholt laten zien dat ze een plaats in de aflossingsploeg verdient. "Ik spreek uit dat ik het heel graag wil, de relay rijden. Het zou ook gek zijn, vanuit mijn kant, als ik dat niet zou doen", vertelde de Friezin na afloop van de training.
3 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen (24) heeft woensdag zijn derde gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Dat deed hij op het onderdeel super-G op de flanken van de Stelvio bij Bormio. Hij was 0,13 seconde sneller dan de Amerikaan Ryan Cochran-Siegle, die net als vier jaar geleden zilver won. Von Allmens landgenoot en regerend wereldkampioen Marco Odermatt pakte de bronzen medaille.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De terugkeer als shorttrackster voelde woensdag voor Suzanne Schulting "heel natuurlijk". Dat vertelde de 28-jarige Friezin na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard is er niet in geslaagd de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam te bereiken. De 17-jarige debutant verloor in Ahoy met 3-6 4-6 van de 23 jaar oudere Zwitser Stan Wawrinka.
4 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft woensdagochtend 65 rondes voltooid in de eerste testsessie van het voorseizoen van de Formule 1. Op het circuit van Bahrein zette de nummer 2 van vorig seizoen de snelste ronde neer in 1.35,43. Oscar Piastri, vorig jaar derde in het wereldkampioenschap, volgde in zijn McLaren op 0,17 seconden. George Russell (Mercedes) zette de derde tijd neer.
4 uur geleden