Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teambazen Formule 1 niet tevreden met afhandeling zaak-Horner

Teambazen Formule 1 niet tevreden met afhandeling zaak-Horner

SAKHIR (ANP/DPA) - Mercedes-teambaas Toto Wolff wil graag meer duidelijkheid over de beslissing van Red Bull om Christian Horner, de teambaas van het gelijknamige team, vrij te spreken van vermeend ongepast gedrag. "Ik denk dat onze sport meer transparantie nodig heeft", zei Wolff tijdens een persconferentie in Sakhir, waar over twee dagen met de GP van Bahrein het Formule 1-seizoen begint.

"Als sport kunnen we het ons niet permitteren zulke dingen vaag te houden", zei Wolff, die ook een standpunt van de Formule 1-bazen mist. Een dag eerder had Red Bull de uitkomst van een onderzoek naar het gedrag van Horner bekendgemaakt. Die kwam er op neer dat de klacht van een medewerkster over ongepast gedrag van de baas van het team rond wereldkampioen Max Verstappen was afgewezen. Nadere details werden niet gegeven door het Oostenrijkse drank- en mediabedrijf. Ook Horner zei alleen dat hij tevreden was met de uitkomst.

Wolff vindt dat behalve Red Bull ook de bazen van de Formule 1 meer duidelijkheid hadden moeten verschaffen. McLaren-teambaas Zak Brown sloot zich daarbij aan. Ook hij vindt dat Formule 1-eigenaar Liberty, als houder van de commerciƫle rechten, en de internationale autosportbond FIA, die verantwoordelijk is voor de naleving van de regels, zich hadden kunnen uitspreken over de zaak. "De sport heeft dat nodig om er een streep onder te zetten", zei Brown.

Meer uit Sport

Baanwielrenner Lavreysen wint op NK keirin voor zevende keer

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.

9 uur geleden
Schaatser De Boo grijpt olympisch ticket op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.

11 uur geleden
Groenewoud blijft op het OKT op 3000 meter Beune en Conijn voor

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.

12 uur geleden
Schaatser Diniz snelste op eerste 500 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.

13 uur geleden
Tennislegende King sceptisch over nieuwe 'Battle of the Sexes'

DUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.

19 uur geleden
KNSB: geen tweede marathon op natuurijs

UTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.

19 uur geleden
Britse tennisser Draper zegt af voor Australian Open

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.

1 dag geleden