Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teambaas Wolff: schort bij Red Bull aan begeleiding Verstappen

Teambaas Wolff: schort bij Red Bull aan begeleiding Verstappen

ABU DHABI (ANP) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes heeft in de hoogoplopende ruzie tussen zijn pupil George Russell en Max Verstappen uitgehaald naar Christian Horner, de teambaas van Red Bull. Wolff verwijt Horner een gebrek aan begeleiding van Verstappen, die Russell na de Grote Prijs van Qatar van vorig weekend uitmaakte voor "leugenaar en matennaaier".

"Als teambaas is het belangrijk sparringpartner te zijn van je coureurs en dat houdt in dat je moet uitleggen dat zaken soms genuanceerder liggen", zei Wolff tegen Sky Sports bij de Grote Prijs van Abu Dhabi. "Iets is nooit 100 procent goed of fout. Er is altijd een andere kant en als je het op die manier bekijkt en aan je coureurs uitlegt, kom je tot de conclusie dat er aan beide kanten waarheid zit. Als je dat als teambaas niet doet, schiet je tekort in je rol."

Verstappen moest zich in Qatar na de kwalificatie afgelopen zaterdag melden bij de stewards na klachten van Russell dat hij "onnodig te langzaam" had gereden. Hij zei na afloop alle respect voor Russell kwijt te zijn en was in Abu Dhabi nog steeds boos, "Ik had niet verwacht dat iemand zo doelbewust probeert een ander een straf aan te smeren en liegt over wat er is gebeurd."

Gepest door Max

Russell nam in Abu Dhabi uitgebreid de tijd om te reageren op Verstappen en zijn woorden logen er niet om. "Mensen worden al jaren gepest door Max. Je kunt zijn rijvaardigheid niet in twijfel trekken, maar hij kan niet omgaan met tegenslag", zei de Brit.

Wolff was op zijn beurt weer boos op Horner, die Russell "hysterisch" had genoemd. "Er is iets tussen George en Max en daar wil ik niet tussen zitten, maar als de andere teambaas dergelijke woorden gebruikt over mijn pupil, dan gaat hij wel een grens over. Zijn sterkste punt is zeker niet de intellectuele psychoanalyse."

Meer uit Sport

Norris verwacht meer chaos in nieuw Formule 1-seizoen

WOKING (ANP/DPA) - Wereldkampioen Lando Norris verwacht door de nieuwe regels "meer chaos" in het komende Formule 1-seizoen. "Je zult meer jojo-effecten zien doordat er meer zal worden aangevallen", blikte de 26-jarige Brit van McLaren vooruit.

2 uur geleden
Richardson verslaat Lavreysen in finale sprint op EK baan

KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.

16 uur geleden
Winnares van olympische medaille polsstokspringen geschorst

TORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.

16 uur geleden
Dorenbos pakt zilver op omnium bij EK baanwielrennen

KONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.

17 uur geleden
Stolz tevreden met snelle trainingsrit op 1500 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.

17 uur geleden
Directeur KNLTB wil gesprek met tennissers na kritiek Griekspoor

AMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.

17 uur geleden
Na Alcaraz meldt ook Zverev zich af voor tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.

18 uur geleden