Teambaas Wolff: schort bij Red Bull aan begeleiding Verstappen
ABU DHABI (ANP) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes heeft in de hoogoplopende ruzie tussen zijn pupil George Russell en Max Verstappen uitgehaald naar Christian Horner, de teambaas van Red Bull. Wolff verwijt Horner een gebrek aan begeleiding van Verstappen, die Russell na de Grote Prijs van Qatar van vorig weekend uitmaakte voor "leugenaar en matennaaier".
"Als teambaas is het belangrijk sparringpartner te zijn van je coureurs en dat houdt in dat je moet uitleggen dat zaken soms genuanceerder liggen", zei Wolff tegen Sky Sports bij de Grote Prijs van Abu Dhabi. "Iets is nooit 100 procent goed of fout. Er is altijd een andere kant en als je het op die manier bekijkt en aan je coureurs uitlegt, kom je tot de conclusie dat er aan beide kanten waarheid zit. Als je dat als teambaas niet doet, schiet je tekort in je rol."
Verstappen moest zich in Qatar na de kwalificatie afgelopen zaterdag melden bij de stewards na klachten van Russell dat hij "onnodig te langzaam" had gereden. Hij zei na afloop alle respect voor Russell kwijt te zijn en was in Abu Dhabi nog steeds boos, "Ik had niet verwacht dat iemand zo doelbewust probeert een ander een straf aan te smeren en liegt over wat er is gebeurd."
Gepest door Max
Russell nam in Abu Dhabi uitgebreid de tijd om te reageren op Verstappen en zijn woorden logen er niet om. "Mensen worden al jaren gepest door Max. Je kunt zijn rijvaardigheid niet in twijfel trekken, maar hij kan niet omgaan met tegenslag", zei de Brit.
Wolff was op zijn beurt weer boos op Horner, die Russell "hysterisch" had genoemd. "Er is iets tussen George en Max en daar wil ik niet tussen zitten, maar als de andere teambaas dergelijke woorden gebruikt over mijn pupil, dan gaat hij wel een grens over. Zijn sterkste punt is zeker niet de intellectuele psychoanalyse."
Meer uit Sport
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft Ajax kansloos gelaten in de achtste finale van de KNVB-beker. De club uit Alkmaar schaarde zich met een zege van 6-0 voor eigen publiek bij de laatste acht van het toernooi.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.
12 uur geledenBAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
1 dag geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
1 dag geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
2 dagen geleden