Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teambaas Williams: toekomst in Formule 1 is aan Nyck

Teambaas Williams: toekomst in Formule 1 is aan Nyck

MONZA (ANP) - Nyck de Vries heeft zich bij zijn debuut in de Formule 1 nadrukkelijk kandidaat gesteld voor een vaste raceplek in het volgende seizoen. Teambaas Jost Capito van Williams was lyrisch over het optreden van de 27-jarige Nederlander in de Grote Prijs van Italië, waarin De Vries de zieke Alex Albon verving en als negende eindigde, goed voor 2 WK-punten.

"Hij heeft laten zien wat hij kan in de Formule 1. Hij staat op onze lijst, maar hij heeft ook andere verplichtingen", zei Capito enigszins cryptisch bij Viaplay. "Het is nu vooral aan hem. Hij moet zeggen waar zijn toekomst ligt." Williams heeft voor volgend seizoen alleen Albon vastgelegd. Nicholas Latifi, de andere vaste coureur van Williams, heeft nog geen duidelijkheid over zijn toekomst. De Vries is kandidaat om de Canadees te vervangen, maar hij heeft op Monza ook ongetwijfeld de interesse getrokken van andere teams die voor volgend jaar nog een stoel vrij hebben.

De Vries reed dit seizoen voor Mercedes in de elektrische raceklasse Formule E en is ook reservecoureur bij het Formule 1-team van Mercedes, dat hem in die rol deelt met Williams. "Hij heeft voor ons in de simulator gezeten en we hebben altijd een stoeltje voor hem klaarstaan", aldus Capito. "Nyck heeft al een vrije training voor ons gereden en hij is in onze fabriek geweest. Maar het is wel extreem moeilijk om in de auto te stappen als je dat pas op zaterdagochtend om 11 uur hoort. Ik had heel hoge verwachtingen van hem, maar die heeft hij gewoon overtroffen. Vooraf zei ik tegen Nyck: heb plezier, het maakt niet uit als je de eerste bocht niet door komt. Maar hij leverde gewoon een fantastische race af."

Meer uit Sport

Shorttrackers treffen Italië in kwartfinale gemengde aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers treffen dinsdag in de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen gastland Italië. Polen en Hongarije zijn de andere twee landen die in de eerste kwartfinale zijn ingedeeld, blijkt uit het vrijgegeven schema.

2 uur geleden
American footballteam Seattle Seahawks wint Super Bowl

SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.

8 uur geleden
Snowboardsters Peperkamp en Van Vreden lopen finale big air mis

LIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.

15 uur geleden
Nederland wacht ook na tweede dag Spelen nog op eerste medaille

MILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.

17 uur geleden
Bol vindt eerste 800 meter 'leuk, spannend en best hard gaan'

METZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.

17 uur geleden
Skiester Vonn na valpartij geopereerd in Treviso

TREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.

17 uur geleden
Noorse schaatser Eitrem voelde druk na wereldrecord op 5000 meter

MILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."

17 uur geleden