Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teambaas Williams: toekomst in Formule 1 is aan Nyck

Teambaas Williams: toekomst in Formule 1 is aan Nyck

MONZA (ANP) - Nyck de Vries heeft zich bij zijn debuut in de Formule 1 nadrukkelijk kandidaat gesteld voor een vaste raceplek in het volgende seizoen. Teambaas Jost Capito van Williams was lyrisch over het optreden van de 27-jarige Nederlander in de Grote Prijs van Italië, waarin De Vries de zieke Alex Albon verving en als negende eindigde, goed voor 2 WK-punten.

"Hij heeft laten zien wat hij kan in de Formule 1. Hij staat op onze lijst, maar hij heeft ook andere verplichtingen", zei Capito enigszins cryptisch bij Viaplay. "Het is nu vooral aan hem. Hij moet zeggen waar zijn toekomst ligt." Williams heeft voor volgend seizoen alleen Albon vastgelegd. Nicholas Latifi, de andere vaste coureur van Williams, heeft nog geen duidelijkheid over zijn toekomst. De Vries is kandidaat om de Canadees te vervangen, maar hij heeft op Monza ook ongetwijfeld de interesse getrokken van andere teams die voor volgend jaar nog een stoel vrij hebben.

De Vries reed dit seizoen voor Mercedes in de elektrische raceklasse Formule E en is ook reservecoureur bij het Formule 1-team van Mercedes, dat hem in die rol deelt met Williams. "Hij heeft voor ons in de simulator gezeten en we hebben altijd een stoeltje voor hem klaarstaan", aldus Capito. "Nyck heeft al een vrije training voor ons gereden en hij is in onze fabriek geweest. Maar het is wel extreem moeilijk om in de auto te stappen als je dat pas op zaterdagochtend om 11 uur hoort. Ik had heel hoge verwachtingen van hem, maar die heeft hij gewoon overtroffen. Vooraf zei ik tegen Nyck: heb plezier, het maakt niet uit als je de eerste bocht niet door komt. Maar hij leverde gewoon een fantastische race af."

Meer uit Sport

Trucker Van den Brink wint opnieuw in Dakar Rally

WADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.

4 uur geleden
Canadese tennisser Raonic beëindigt carrière

OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.

15 uur geleden
Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

1 dag geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

1 dag geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

1 dag geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

1 dag geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

1 dag geleden