Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teambaas Visma wil meer actie tegen onveilige situaties in Tour

Teambaas Visma wil meer actie tegen onveilige situaties in Tour

PAU (ANP) - Teams en renners moeten geen genoegen nemen met valpartijen zoals in de twaalfde etappe van de Tour de France, vindt teambaas Richard Plugge van Visma - Lease a Bike. Volgens hem had er iets gedaan kunnen worden aan de onveilige situatie door bijvoorbeeld meer seingevers of door hekken neer te zetten. Door de val van een renner van Astana ging ook klassementsrenner Primoz Roglic onderuit en de Sloveen stapte niet meer op in de dertiende etappe.

Plugge wijst op de rol die er had kunnen zijn voor de onafhankelijke organisatie SafeR, de stichting die vorig jaar werd opgericht om het professionele wielrennen op de weg veiliger te maken. "Die had van tevoren kunnen checken wat iedereen heeft kunnen zien. Dat het hier niet goed beveiligd was. De Tour de France organiseert heel veel dingen goed, maar op sommige punten laten ze het liggen. Iedereen heeft van tevoren aangegeven dat het niet goed zou gaan, Alle teams proberen dan van voren te zitten waardoor het tempo nog meer omhoog gaat. En dan gebeurt er toch iets omdat iemand een foutje maakt."

De teambaas van de ploeg van titelverdediger Jonas Vingegaard reageert ook op een eerdere opmerking van de Tourorganisatie dat het veel geld kost om dit soort problemen op de wegen op te lossen. "Maar nu is Roglic naar huis. Wat kost dat wel niet voor de Tour de France, voor het team en voor de renner? Die kosten worden vergeten."

Volgens Plugge is het aan de teams en renners om dit op te pakken. Hij wijst erop dat het met grote partijen als Red Bull en Lidl wellicht verandert. "Er komen partijen die professioneel kijken naar deze wereld en vinden dat we hier met elkaar iets aan moeten doen."

Meer uit Sport

WK korfbal 2027 in 12 Nederlandse speelsteden, finale in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.

8 uur geleden
Tennisser Cobolli ten koste van Zverev naar finale München

MÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.

9 uur geleden
Peet helpt korfballers DVO aan eerste landstitel in de zaal

ROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.

9 uur geleden
Turnster Sanne Wevers werkt aan comeback met oog op WK Rotterdam

DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.

18 uur geleden
Dopingautoriteit onderzoekt tennisster Vondrousova na missen test

LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.

1 dag geleden
Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

1 dag geleden
Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

1 dag geleden