Teambaas Visma wil meer actie tegen onveilige situaties in Tour
PAU (ANP) - Teams en renners moeten geen genoegen nemen met valpartijen zoals in de twaalfde etappe van de Tour de France, vindt teambaas Richard Plugge van Visma - Lease a Bike. Volgens hem had er iets gedaan kunnen worden aan de onveilige situatie door bijvoorbeeld meer seingevers of door hekken neer te zetten. Door de val van een renner van Astana ging ook klassementsrenner Primoz Roglic onderuit en de Sloveen stapte niet meer op in de dertiende etappe.
Plugge wijst op de rol die er had kunnen zijn voor de onafhankelijke organisatie SafeR, de stichting die vorig jaar werd opgericht om het professionele wielrennen op de weg veiliger te maken. "Die had van tevoren kunnen checken wat iedereen heeft kunnen zien. Dat het hier niet goed beveiligd was. De Tour de France organiseert heel veel dingen goed, maar op sommige punten laten ze het liggen. Iedereen heeft van tevoren aangegeven dat het niet goed zou gaan, Alle teams proberen dan van voren te zitten waardoor het tempo nog meer omhoog gaat. En dan gebeurt er toch iets omdat iemand een foutje maakt."
De teambaas van de ploeg van titelverdediger Jonas Vingegaard reageert ook op een eerdere opmerking van de Tourorganisatie dat het veel geld kost om dit soort problemen op de wegen op te lossen. "Maar nu is Roglic naar huis. Wat kost dat wel niet voor de Tour de France, voor het team en voor de renner? Die kosten worden vergeten."
Volgens Plugge is het aan de teams en renners om dit op te pakken. Hij wijst erop dat het met grote partijen als Red Bull en Lidl wellicht verandert. "Er komen partijen die professioneel kijken naar deze wereld en vinden dat we hier met elkaar iets aan moeten doen."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
1 uur geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
5 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
6 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
8 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
9 uur geleden