Teambaas Verstappen ziet Red Bull uitlopen ondanks missen GP-zege
SPIELBERG (ANP) - Teambaas Christian Horner van Red Bull vond de aanrijding tussen zijn coureur Max Verstappen en McLaren-rijder Lando Norris in de Grote Prijs van Oostenrijk onnodig. De Brit van Red Bull wees op de positieve kanten ondanks dat Verstappen genoegen moest nemen met de vijfde plaats. "We zijn dit weekend wederom uitgelopen in zowel het rijders- als het constructeurskampioenschap", zei Horner bij Viaplay.
Verstappen is door de vijfde plaats op 237 punten in het WK gekomen. Norris kon na de aanrijding met de Nederlander de pits bereiken, maar viel daarna uit. Hij blijft staan op de tweede plaats met 156 punten. Charles Leclerc, die met een elfde plaats buiten de punten bleef, staat derde met 150 punten. George Russell klimt door de zege naar 111 punten. De Mercedes-coureur staat daarmee zevende.
In het constructeurskampioenschap liep Red Bull ook uit op nummer 2 Ferrari. Het team van Verstappen heeft 355 punten tegen 291 voor Ferrari. McLaren staat derde met 268 punten.
Horner vond dat het team het grootste deel van de race onder controle had gehad. "We verloren tijd in de pitstops ook omdat een achterwiel bleef vastzitten. Daardoor werd de voorsprong van Max meer teruggebracht dan we hadden gewild. Vanaf dat punt was het echt racen. Lando ging meerdere keren buiten de baan en zou een tijdstraf gaan krijgen, maar toen was er de aanrijding. Het is heel frustrerend dat we zo de zege mislopen. Maar de wagen was sterk dit weekend, we wonnen de sprintrace en pakten twee poles, dus het was niet allemaal rampzalig."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.
7 uur geledenBAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
22 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
1 dag geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
1 dag geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
2 dagen geleden