Teambaas Verstappen ziet Red Bull uitlopen ondanks missen GP-zege
SPIELBERG (ANP) - Teambaas Christian Horner van Red Bull vond de aanrijding tussen zijn coureur Max Verstappen en McLaren-rijder Lando Norris in de Grote Prijs van Oostenrijk onnodig. De Brit van Red Bull wees op de positieve kanten ondanks dat Verstappen genoegen moest nemen met de vijfde plaats. "We zijn dit weekend wederom uitgelopen in zowel het rijders- als het constructeurskampioenschap", zei Horner bij Viaplay.
Verstappen is door de vijfde plaats op 237 punten in het WK gekomen. Norris kon na de aanrijding met de Nederlander de pits bereiken, maar viel daarna uit. Hij blijft staan op de tweede plaats met 156 punten. Charles Leclerc, die met een elfde plaats buiten de punten bleef, staat derde met 150 punten. George Russell klimt door de zege naar 111 punten. De Mercedes-coureur staat daarmee zevende.
In het constructeurskampioenschap liep Red Bull ook uit op nummer 2 Ferrari. Het team van Verstappen heeft 355 punten tegen 291 voor Ferrari. McLaren staat derde met 268 punten.
Horner vond dat het team het grootste deel van de race onder controle had gehad. "We verloren tijd in de pitstops ook omdat een achterwiel bleef vastzitten. Daardoor werd de voorsprong van Max meer teruggebracht dan we hadden gewild. Vanaf dat punt was het echt racen. Lando ging meerdere keren buiten de baan en zou een tijdstraf gaan krijgen, maar toen was er de aanrijding. Het is heel frustrerend dat we zo de zege mislopen. Maar de wagen was sterk dit weekend, we wonnen de sprintrace en pakten twee poles, dus het was niet allemaal rampzalig."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoƫ Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.
6 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.
6 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.
8 uur geleden