Teambaas Verstappen ziet Red Bull uitlopen ondanks missen GP-zege
SPIELBERG (ANP) - Teambaas Christian Horner van Red Bull vond de aanrijding tussen zijn coureur Max Verstappen en McLaren-rijder Lando Norris in de Grote Prijs van Oostenrijk onnodig. De Brit van Red Bull wees op de positieve kanten ondanks dat Verstappen genoegen moest nemen met de vijfde plaats. "We zijn dit weekend wederom uitgelopen in zowel het rijders- als het constructeurskampioenschap", zei Horner bij Viaplay.
Verstappen is door de vijfde plaats op 237 punten in het WK gekomen. Norris kon na de aanrijding met de Nederlander de pits bereiken, maar viel daarna uit. Hij blijft staan op de tweede plaats met 156 punten. Charles Leclerc, die met een elfde plaats buiten de punten bleef, staat derde met 150 punten. George Russell klimt door de zege naar 111 punten. De Mercedes-coureur staat daarmee zevende.
In het constructeurskampioenschap liep Red Bull ook uit op nummer 2 Ferrari. Het team van Verstappen heeft 355 punten tegen 291 voor Ferrari. McLaren staat derde met 268 punten.
Horner vond dat het team het grootste deel van de race onder controle had gehad. "We verloren tijd in de pitstops ook omdat een achterwiel bleef vastzitten. Daardoor werd de voorsprong van Max meer teruggebracht dan we hadden gewild. Vanaf dat punt was het echt racen. Lando ging meerdere keren buiten de baan en zou een tijdstraf gaan krijgen, maar toen was er de aanrijding. Het is heel frustrerend dat we zo de zege mislopen. Maar de wagen was sterk dit weekend, we wonnen de sprintrace en pakten twee poles, dus het was niet allemaal rampzalig."
Meer uit Sport
HINWIL (ANP) - Jonathan Wheatley vertrekt na elf maanden als teambaas van de Formule 1-renstal Audi. De 58-jarige Brit vertrekt om persoonlijke redenen per direct, meldt het team. Mattia Binotto, projectmanager van Audi F1, neemt de taken van de teambaas voorlopig waar.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het golftoernooi KLM Open keert in 2027 terug naar de Kennemer Golf & Country Club in Zandvoort. Dat meldt de organisatie in een persbericht. Dit jaar is het evenement van 4 tot en met 7 juni nog op The International bij Amsterdam, opnieuw met oud-voetballer Ruud Gullit als toernooidirecteur.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun doorgedrongen tot de halve finales van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko-Pomorska Arena met gemak haar serie in een tijd van 51,48. De halve finales zijn vrijdagavond.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Matthew Brennan kan zaterdag niet meedoen aan Milaan-Sanremo, het eerste wielermonument van het jaar. De 20-jarige Britse wielrenner is ziek en wordt vervangen door Victor Campenaerts, meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike.
7 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Luka Doncic heeft in de NBA de Los Angeles Lakers langs Miami Heat geleid. De 27-jarige Sloveen maakte in de door zijn team met 134-126 gewonnen wedstrijd liefst 60 punten. Voor de LA Lakers was het de achtste overwinning op rij.
7 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Iga Swiatek is bij het tennistoernooi van Miami direct uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de tweede ronde in drie sets van haar landgenote Magda Linette: 6-1 5-7 3-6. Voor Swiatek, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, was het haar eerste nederlaag in de openingsronde van 74 WTA-toernooien.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
21 uur geleden