Teambaas Verstappen: kwalificatie wordt cruciaal op Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - Teambaas Christian Horner van Red Bull, het team van Max Verstappen, benadrukt het belang van de kwalificatie op zaterdag voor de Grote Prijs van Nederland. Op het smalle en bochtige circuit van Zandvoort wordt inhalen vermoedelijk heel lastig. "Het wordt dus cruciaal om in de kwalificatie 'vrije' rondes te krijgen", zei Horner tussen de eerste twee trainingen in.
Timing is belangrijk, benadrukt Horner. Het is volgens hem zaak om in het beslissende deel van de kwalificatie op een relatief rustig moment de baan op te gaan, zodat Verstappen en zijn Mexicaanse teamgenoot Sergio Pérez weinig last hebben van de andere auto's. "Zandvoort is een fantastisch, klein circuit. Met de kombochten en het publiek dat heel dicht op de baan zit. Het is draaien en keren. Een soort miniversie van Suzuka", doelt Horner op het Japans circuit. "Het wordt een heel opwindend weekeinde voor de coureurs en de teams."
Verstappen is volgens Horner gefocust, hoewel er in Zandvoort zo'n 70.000 fans op de tribunes zitten die allemaal voor de kopman van Red Bull zijn gekomen. "Max blijft zichzelf. Hij geniet van het racen in eigen land, maar zijn voorbereiding verloopt hetzelfde als voor alle andere GP's. De steun voor Max hier is fantastisch. Maar ik denk dat hij de druk niet echt voelt."
Meer uit Sport
MANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.
57 minuten geledenTASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.
8 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
11 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.
11 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Jenning de Boo wil graag een wereldrecord rijden op de 500 meter. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh vertelde tijdens de teampresentatie in Rijssen dat het wel heel moeilijk is met de krappe kalender van dit seizoen, maar dat hij ervoor wil gaan.
11 uur geledenVUGHT (ANP) - Maarten van der Weijden stopt definitief met zwemmen en met het inzamelen van geld via zijn Maarten van der Weijden Foundation. "Ik stop met opgeheven hoofd", laat hij weten. "Maar de stichting is niet weg." De stichting blijft bestaan om haar "controlerende rol" uit te oefenen bij de lopende kankeronderzoeken waarvoor geld is ingezameld.
15 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen viert zondag een jubileum. De Grote Prijs van Singapore wordt zijn 250e race in de Formule 1 en hij gaat proberen op het stratencircuit van Marina Bay een "onafgemaakte zaak" te regelen. De viervoudig wereldkampioen won races op 26 verschillende Formule 1-circuits, maar nog nooit op het stratencircuit van Marina Bay in de Zuidoost-Aziatische stadstaat.
18 uur geleden