Teambaas Verstappen: kwalificatie wordt cruciaal op Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - Teambaas Christian Horner van Red Bull, het team van Max Verstappen, benadrukt het belang van de kwalificatie op zaterdag voor de Grote Prijs van Nederland. Op het smalle en bochtige circuit van Zandvoort wordt inhalen vermoedelijk heel lastig. "Het wordt dus cruciaal om in de kwalificatie 'vrije' rondes te krijgen", zei Horner tussen de eerste twee trainingen in.
Timing is belangrijk, benadrukt Horner. Het is volgens hem zaak om in het beslissende deel van de kwalificatie op een relatief rustig moment de baan op te gaan, zodat Verstappen en zijn Mexicaanse teamgenoot Sergio Pérez weinig last hebben van de andere auto's. "Zandvoort is een fantastisch, klein circuit. Met de kombochten en het publiek dat heel dicht op de baan zit. Het is draaien en keren. Een soort miniversie van Suzuka", doelt Horner op het Japans circuit. "Het wordt een heel opwindend weekeinde voor de coureurs en de teams."
Verstappen is volgens Horner gefocust, hoewel er in Zandvoort zo'n 70.000 fans op de tribunes zitten die allemaal voor de kopman van Red Bull zijn gekomen. "Max blijft zichzelf. Hij geniet van het racen in eigen land, maar zijn voorbereiding verloopt hetzelfde als voor alle andere GP's. De steun voor Max hier is fantastisch. Maar ik denk dat hij de druk niet echt voelt."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
9 uur geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
15 uur geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.
17 uur geleden