Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teambaas Red Bull: Verstappen benadeeld door de 'track limits'

Teambaas Red Bull: Verstappen benadeeld door de 'track limits'

PORTIMÃO (ANP) - Zou Max Verstappen niet zo hard zijn aangepakt voor het overschrijden van de zogeheten 'track limits', dan zou hij er nog beter voorstaan in het kampioenschap van de Formule 1. Dat is de stellige overtuiging van zijn teambaas bij Red Bull, Christian Horner. "Die overtredingen hebben ons meer pijn gedaan dan de mensen zich misschien realiseren."

Drie keer is Verstappen al benadeeld dit seizoen, meent Horner. In de openingsrace in Bahrein haalde hij Lewis Hamilton (Mercedes) in en nam hij de leiding, maar moest direct de koppositie teruggeven omdat de Nederlander bij zijn actie met de vier wielen van zijn bolide buiten de baan was gekomen.

In de afgelopen grand prix op het circuit van Portimão in Portugal raakte hij een zekere poleposition kwijt omdat hij in bocht 4 buiten de baan raakte, waarna de wedstrijdjury de tijd in zijn snelste ronde ongeldig verklaarde. In de race overkwam hem dat nogmaals. De Limburger deed in de laatste ronde een ultieme poging de snelste raceronde te rijden om het extra WK-punt te verdienen. Dat lukte, maar ook nu werd zijn tijd geschrapt omdat hij iets te wijd een bocht had genomen.

"Het is onvermijdelijk dat als je tot het uiterste gaat, het allemaal om hele kleine marges gaat. Het hele debat over die baanlimieten is gewoon frustrerend en voor ons behoorlijk duur geweest", aldus Horner.

Verstappen staat na zijn overwinning in Emilia Romagna en tweede plaatsen in Bahrein en Portugal tweede in het WK op 8 punten van leider Hamilton, de zevenvoudig wereldkampioen van Mercedes.

Meer uit Sport

Handbalsters na derde zege als groepswinnaar naar hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.

9 uur geleden
Zwemsters veroveren op EK kortebaan goud op 4x50 meter vrij

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italië en Polen voor.

10 uur geleden
Gestopte tennisster Serena Williams terug op lijst dopingcontrole

BERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.

12 uur geleden
Red Bull bevestigt Hadjar als coureur naast Verstappen in 2026

ABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.

14 uur geleden
Motorcrosser Herlings na zestien jaar weg bij KTM-team

MATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.

16 uur geleden
Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

1 dag geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

1 dag geleden