Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teambaas Red Bull: Verstappen benadeeld door de 'track limits'

Teambaas Red Bull: Verstappen benadeeld door de 'track limits'

PORTIMÃO (ANP) - Zou Max Verstappen niet zo hard zijn aangepakt voor het overschrijden van de zogeheten 'track limits', dan zou hij er nog beter voorstaan in het kampioenschap van de Formule 1. Dat is de stellige overtuiging van zijn teambaas bij Red Bull, Christian Horner. "Die overtredingen hebben ons meer pijn gedaan dan de mensen zich misschien realiseren."

Drie keer is Verstappen al benadeeld dit seizoen, meent Horner. In de openingsrace in Bahrein haalde hij Lewis Hamilton (Mercedes) in en nam hij de leiding, maar moest direct de koppositie teruggeven omdat de Nederlander bij zijn actie met de vier wielen van zijn bolide buiten de baan was gekomen.

In de afgelopen grand prix op het circuit van Portimão in Portugal raakte hij een zekere poleposition kwijt omdat hij in bocht 4 buiten de baan raakte, waarna de wedstrijdjury de tijd in zijn snelste ronde ongeldig verklaarde. In de race overkwam hem dat nogmaals. De Limburger deed in de laatste ronde een ultieme poging de snelste raceronde te rijden om het extra WK-punt te verdienen. Dat lukte, maar ook nu werd zijn tijd geschrapt omdat hij iets te wijd een bocht had genomen.

"Het is onvermijdelijk dat als je tot het uiterste gaat, het allemaal om hele kleine marges gaat. Het hele debat over die baanlimieten is gewoon frustrerend en voor ons behoorlijk duur geweest", aldus Horner.

Verstappen staat na zijn overwinning in Emilia Romagna en tweede plaatsen in Bahrein en Portugal tweede in het WK op 8 punten van leider Hamilton, de zevenvoudig wereldkampioen van Mercedes.

Meer uit Sport

Van der Poel had 'eindelijk de benen' voor ritzege in Tour

USSEL (ANP) - Mathieu van der Poel had juist in de vanwege hitte ingekorte negende etappe van de Tour de France "eindelijk de benen" om voor een etappezege te gaan. Na een lange vlucht sprintte de 31-jarige Nederlander naar zijn derde ritzege in de Tour van zijn carrière. "Het ging veel beter met de hitte dan eerdere dagen, toen ik zelfs van makkelijkere etappes moeizaam herstelde. Het was geen geweldige eerste week voor het team, maar ik ben heel blij dat we de eerste rustdag ingaan met een zege", aldus de renner van Alpecin-Premier Tech.

7 minuten geleden
Van der Poel boekt na vlucht derde etappezege in Tour de France

USSEL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer in zijn carrière een etappe gewonnen in de Tour de France. De 31-jarige Nederlander van Alpecin-Premier Tech won in het hete Ussel de ingekorte negende etappe na een sprint met drie medevluchters. De oud-wereldkampioen ging als eerste aan en bleef de Noor Tobias Johannessen voor. De Brit Tom Pidcock werd derde.

50 minuten geleden
Hanyu en Mladenovic winnen vrouwendubbelspel op Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Chinese Guo Hanyu en de Française Kristina Mladenovic hebben op Wimbledon het vrouwendubbelspel gewonnen. Ze versloegen de Canadese Gabriele Dabrowski en de Braziliaanse Luisa Stefani in de finale: 6-3 7-5.

1 uur geleden
Wielrennersvakbond wil andere starttijd zomerkoersen om hitte

MALEMORT (ANP/AFP) - De vakbond van wielrenners wil dat de starttijd van koersen in de zomer wordt aangepast vanwege de steeds vaker voorkomende hittegolven. "Renners willen voor het best mogelijke vermaak blijven zorgen, maar dit moet wel samengaan met aanpassingen aan de klimatologische realiteit waarmee de wielersport nu wordt geconfronteerd", schrijft vakbond CPA naar aanleiding van de ingekorte negende etappe van de Tour de France zondag.

2 uur geleden
Rolstoeltennisser Vink wint Wimbledon voor vierde keer op rij

LONDEN (ANP) - Rolstoeltennisser Niels Vink heeft voor de vierde keer op rij Wimbledon op zijn naam geschreven en daarmee zijn tiende grandslamtitel veroverd. De 23-jarige Nederlander rekende in de finale bij de quads af met landgenoot Sam Schröder: 6-1 6-3.

2 uur geleden
Recordzege MotoGP-racer Márquez in Grote Prijs van Duitsland

SACHSENRING (ANP) - De Spaanse motorcoureur Marc Márquez heeft voor de dertiende keer de Grote Prijs van Duitsland gewonnen. Hij evenaart daarmee het record van de Italiaanse racelegende Giacomo Agostini, die in de jaren zestig en zeventig in de vorige eeuw ook dertien keer de Duitse grand prix in het WK wegrace won.

3 uur geleden
Tourbaas: om hitte ingekorte etappe blijft sportieve uitdaging

MALEMORT (ANP/AFP/DPA) - Tourbaas Christian Prudhomme zegt dat de ingekorte negende etappe sportief gezien een "uitdagende en veeleisende" blijft. De rit van Malemort naar Ussel behoudt namelijk de vier gecategoriseerde beklimmingen.

7 uur geleden