Teambaas Red Bull: kampioenschap Formule 1 wordt een marathon
PORTIMÃO (ANP) - Teambaas Christian Horner van Red Bull was na afloop van de Grote Prijs van Portugal weer vol lof over Max Verstappen. "Hij reed de wielen weer van zijn auto", zei hij over de tweede plaats van zijn pupil, die alleen zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton voor zich moest dulden. "Het is echt superspannend tussen die twee. Ze zijn zeer aan elkaar gewaagd en ik denk dat dit kampioenschap geen sprint wordt, maar een marathon."
Verstappen had een fraaie inhaalactie bij Hamilton in de zesde ronde van de race op het circuit van Portimão. De Brit haalde enkele ronden later Verstappen weer in. "Dit is een geweldige baan waar je echt met elkaar kunt racen en dat is wat de fans willen", zei Hamilton. "Ik maakte een foutje bij de herstart en Max maakte een foutje, waardoor ik hem weer voorbij kwam. Dit is hoe racen behoort te zijn", aldus de kopman van Mercedes, die door zijn zege toch wat uitliep op Verstappen in de WK-stand en 8 punten voorsprong heeft.
Meer uit Sport
OSLO (ANP) - Springruiter Harrie Smolders is goed begonnen aan het nieuwe wereldbekerseizoen. De 46-jarige Nederlander eindigde in Oslo als tweede met zijn 17-jarige ruin Monaco. De zege ging naar de Oostenrijker Max Kühner. De Zwitser Martin Fuchs werd derde.
7 minuten geledenCHICAGO (ANP) - Amos Kipruto heeft de marathon van Chicago, een van de zeven majors, op zijn naam geschreven. De 34-jarige Keniaan finishte na 2.01.09, de vijfde tijd ooit gelopen. De Ethiopiër Tadese Takele werd op bijna twee minuten achterstand tweede in 2.02.56, voor landgenoot Milkesa Mengesha (2.03.46).
42 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De hockeyers van Oranje-Rood hebben zich geplaatst voor de finaleweek van de Euro Hockey League. De ploeg uit Eindhoven won ook de tweede wedstrijd in de eerste ronde van het Europese toernooi. Voor eigen publiek werd het Engelse Wimbledon met 5-3 verslagen.
1 uur geledenTOURS (ANP/BELGA) - Per Strand Hagenes heeft de 120e editie van Parijs-Tours gewonnen. De 23-jarige Noor van Team Visma-Lease a Bike bleef in de herfstkoers over 216,2 kilometer de Belg Jasper Stuyven (Soudal Quick-Step) en zijn Franse ploeggenoot Christophe Laporte voor. Laporte schreef de eendagskoers in 2024 op zijn naam.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Tennisster Zheng Qinwen heeft in Beijing het China Open op haar naam geschreven. De 24-jarige Chinese was in de finale te sterk voor de Russische tiener Mirra Andrejeva: 7-5 6-4.
4 uur geledenDENDERMONDE (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft de Mosselcross in Dendermonde op haar naam geschreven. De 37-jarige Nederlandse wereldkampioen bleef haar landgenoten Ceylin del Carmen Alvarado en Denise Betsema voor.
4 uur geledenMANDALIKA (ANP) - Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van Indonesië gewonnen. De 27-jarige Italiaan kwam als eerste over de finish op het stratencircuit van Mandalika op Lombok.
10 uur geleden