
Teambaas Red Bull: grootste verandering Formule 1 in 30 jaar
MILTON KEYNES (ANP) - De Formule 1 heeft zijn grootste wijziging van de laatste dertig jaar doorgevoerd. Dat zei teambaas Christian Horner van Red Bull Racing bij de presentatie van de RB18, de auto waarin Max Verstappen dit jaar zijn wereldtitel gaat verdedigen. "Het wordt dit jaar ook een wedstrijd in ontwikkeling, van de eerste tot de laatste race", aldus de Brit.
De bolides zijn grondig veranderd door nieuwe voorschriften op voornamelijk het gebied van aerodynamica. "De hele filosofie is veranderd en dat betekent dat elk onderdeel van deze auto anders is dan die van vorig jaar. Tegen de tijd dat de eerste race er is in maart, zal de auto er al weer anders uitzien dan deze. De evolutie zal heel snel gaan", verwacht Horner.
De teambaas heeft echter een rotsvast vertrouwen in Verstappen. "We hebben dit jaar nummer 1 op de auto en we zijn van plan dat nummer te behouden. Max was vorig seizoen fenomenaal. Hij reed een geweldig seizoen waarin hij verreweg de meeste ronden aan de leiding reed, tien grands prix won én de wereldtitel. Hij bulkt van het zelfvertrouwen."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz ligt op koers voor zijn derde titel op rij op Wimbledon. De als tweede geplaatste Spanjaard versloeg in de vierde ronde de Rus Andrej Roeblev in vier sets: 6-7 (5) 6-3 6-4 6-4. In de kwartfinale stuit de toernooifavoriet op de Brit Cameron Norrie.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales bereikt op Wimbledon. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in de vierde ronde te sterk voor de Belgische Elise Mertens: 6-4 7-6 (4).
7 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Lando Norris heeft de jubileumrace van de Formule 1 op het circuit van Silverstone gewonnen. De Britse coureur van McLaren profiteerde in een door de regen chaotisch verlopen Grote Prijs van Groot-Brittannië van een tijdstraf voor zijn teamgenoot Oscar Piastri, die het grootste deel van de wedstrijd aan de leiding had gereden.
9 uur geledenBOULOGNE-SUR-MER (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag de tweede etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit van Lauwin-Planque naar Boulogne-sur-Mer over ruim 208 kilometer, de langste Tourrit van dit jaar. Na een lastige finale sprintte de Nederlander van Alpecin-Deceuninck naar de winst, voor de Sloveen Tadej Pogacar en de Deen Jonas Vingegaard. De ritzege leverde Van der Poel ook de gele trui op. Die nam hij over van zijn Belgische ploeggenoot Jasper Philipsen.
9 uur geledenGSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben op het Elite 16-toernooi van Gstaad het brons gepakt. Het Nederlandse duo was zondag in het Zwitserse dorp in drie sets te sterk voor het Braziliaanse duo André Loyola en George Wanderley. De setstanden waren 21-23, 21-17 en 15-10.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Taylor Fritz staat in de kwartfinales van Wimbledon. De als vijfde geplaatste Amerikaan schaarde zich bij de laatste acht nadat zijn tegenstander Jordan Thompson uit Australië geblesseerd moest opgeven. Fritz stond op het moment van de opgave met 6-1 3-0 40-0 voor. Fritz speelt nu tegen de Rus Karen Chatsjanov, die de Pool Kamil Majchrzak versloeg.
11 uur geledenLAUWIN-PLANQUE (ANP) - Jasper Philipsen draagt zondag vol trots de gele trui in de tweede etappe van de Tour de France. De Belg van Alpecin-Deceuninck won zaterdag de eerste etappe. Voorlopig is de trui verborgen onder een regenjack. "Maar gelukkig hebben we daar ook een gele versie van", vertelde Philipsen voor de start bij Eurosport.
13 uur geleden