Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teambaas Red Bull: grootste verandering Formule 1 in 30 jaar

Teambaas Red Bull: grootste verandering Formule 1 in 30 jaar

MILTON KEYNES (ANP) - De Formule 1 heeft zijn grootste wijziging van de laatste dertig jaar doorgevoerd. Dat zei teambaas Christian Horner van Red Bull Racing bij de presentatie van de RB18, de auto waarin Max Verstappen dit jaar zijn wereldtitel gaat verdedigen. "Het wordt dit jaar ook een wedstrijd in ontwikkeling, van de eerste tot de laatste race", aldus de Brit.

De bolides zijn grondig veranderd door nieuwe voorschriften op voornamelijk het gebied van aerodynamica. "De hele filosofie is veranderd en dat betekent dat elk onderdeel van deze auto anders is dan die van vorig jaar. Tegen de tijd dat de eerste race er is in maart, zal de auto er al weer anders uitzien dan deze. De evolutie zal heel snel gaan", verwacht Horner.

De teambaas heeft echter een rotsvast vertrouwen in Verstappen. "We hebben dit jaar nummer 1 op de auto en we zijn van plan dat nummer te behouden. Max was vorig seizoen fenomenaal. Hij reed een geweldig seizoen waarin hij verreweg de meeste ronden aan de leiding reed, tien grands prix won én de wereldtitel. Hij bulkt van het zelfvertrouwen."

Meer uit Sport

Visma - Lease a Bike wint ploegentijdrit met Jorgenson

PERREUX (ANP) - De wielrenners van Visma - Lease a Bike hebben de ploegentijdrit in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, gewonnen. De Amerikaan Matteo Jorgenson was na 28,4 kilometer met start en finish in Perreux 9 seconden sneller dan de Brit Oscar Onley en de Fransman Kévin Vauquelin van Netcompany Ineos.

50 minuten geleden
Tennisser De Jong stormt top 100 binnen, Zverev blijft derde

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is op de ATP-ranglijst met 23 plekken gestegen naar plaats 83. De Nederlander bereikte op Roland Garros als qualifier de vierde ronde door onder meer af te rekenen met oud-winnaar Stan Wawrinka. In de vierde ronde bleek de Duitse latere winnaar Alexander Zverev zijn eindstation.

1 dag geleden
Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

1 dag geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

1 dag geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

1 dag geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

1 dag geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

2 dagen geleden